<Çelik Konstrüksiyon - Sandvç Panel - Akusik Uygulama (yanmaz panel)- Prefabrik Yapılar>
<Çelik Konstrüksiyon - Sandvç Panel - Akusik Uygulama (yanmaz panel)- Prefabrik Yapılar> ÜrÜnlerİmİz


ÜCRETsİZ KEŞİF

Yöykem ÇELİK

Çelik Çatı - Depo - Mantar Deposu Tavuk Çiftliği - Zeytin Deposu - Hangar - Spor Salonu - Dış Cephe Kaplama -Çelik Korkuluk - Tretuvar

 

 

<Çelik Konstrüksiyon - Sandvç Panel - Akusik Uygulama (yanmaz panel)- Prefabrik Yapılar>

yapİ FİRMLARİ -


 

firma ekle, yorum yaz : yoykem@yoykempanel.com.tr

skype : yoykem

 

Çatı ve Cephe Kaplama Firmalar

 

Cephe Kaplama

 

Pvc Kapı Pencere

 

Çelik Kasa

 

Arabca

 

 

Katalog

 

 

Faaliyet Alanları

 

Tarihçe

KOR-TEK İnşaat A.Ş., Yapısal Onarım ve Güçlendirme konusunda faaliyet göstermek üzere 2000 yılında kurulmuş ve alanlarında uzman 3 mühendisin bir araya gelmesi ile gelişmesini sürdürmüştür. Kuruluşundan bu yana da kendini kanıtlamış ve titiz mühendisliği ile ön plana çıkarak, müşteri odaklı, yapıcı ve çözüme yönelik bir yaklaşım sergilemiştir.

Bilgi birikimini ve sektördeki yerini doğru değerlendiren şirketimiz, zaman içerisinde “Yapı Onarımı ve Güçlendirme” çalışmalarına, “Teknolojik Su Yalıtımı” ve “Endüstriyel Kaplamalar” konularını da eklemiş, kritik öneme sahip birçok projede birçok ilk’e imza atmıştır.

Zamanla Endüstriyel Danışmanlık alanında da kendini geliştiren firmamız, yapı kimyasalları üreticilerine ürün geliştirme ve piyasa ihtiyaçları; proje/tasarım firmalarına da, uygun ürün seçimi konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. KOR-TEK AŞ, yaptığı çalışmalarla “sektör lideri firma” konumunu korumaktadır.

KOR-TEK İNŞAAT A.Ş.’nin, çözüme yönelik, yapıcı iş anlayışı hiç değişmemiştir!

Bilinçli uygulama firmalarına düşen sorumluluk; müşteriyi, ürün ve süreç konusunda doğru bilgilendirmektir.

Proje sürelerinin kısaltılması, ek ve kaçak işçiliklerin önlenmesi, olası onarımlar gibi unsurlar, maliyetler açısından önemlidir. Bu gerekliliklerin bilinci ile KOR-TEK İnşaat AŞ, öncelikle müşteri memnuniyetini göz önünde tutar. Müşterinin gerçek ihtiyacını saptar, buna uygun ürün ve uygulamayı önerir. Bu nedenle belli standardın altında kaldığını düşündüğü ürünleri kullanmaz; müşteri adına, “görünen maliyet ile gerçek maliyet” analizini titizlikle yapar.

Sonuç olarak bizi sektörde farklı kılan, ihtiyaca yönelik teknik ve pratik açıdan doğru çözümler getirebilmemizdir.

Duruşumuzu değiştirmeden, anlayışımızdan taviz vermeden bu sektördeki yerimizi koruyarak gelişmeyi sürdürmeyi hedefledik; sorumluluklarımızın farkındayız…

 

Diğer Hizmetlerimiz

Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetlerimiz

Deneyimli kadrosu ile Firmamız Yapı Kimyasalı Üreticileri ve İnşaat Firmaları başta olmak üzere sektörel ilgili firmalara yatırımlarında veya üretimlerinde uygun yönlendirme, sistem tanımı ve yapım metodu oluşturulması konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Yapı sektöründe özellikle yapı kimyasallarını yer aldığı her alanda doğru malzeme seçiminden amaca yönelik malzeme teminine kadar bir çok alanda deneyim ve becerilerimizi müşterilerimiz ile paylaşmaktayız….

Başlıca Hizmet Verdiğimiz Sektörler

 • Yapı Kimyasalı Üreticileri
 • Yatırımcı Firmalar
 • İnşaat Firmaları

Yapı Kimyasalları

Firmamız sektör lideri birçok firmanın bayilik ve distribütörlüğünü yüklenmiştir. Uygulama firması vasfımızı ön plana çıkararak uygun fiyat ve yüksek performanslı ürün kullanımı ile yaptığımız işlere değer karmakta ve aranılan bir konumda yer almaktayız.

 

Endüstriyel Zemin Kaplamaları

İşlevsel, ortam ve çalışma koşullarına uygun zemin kaplaması uygulamaları firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu kapsamda yüksek kimyasal ve mekanik dayanımlı kaplamalarda dekoratif kaplamalara kadar oluşan geniş bir yelpazede hizmetlerimizi sunmaktayız. Epoksi ve poliüretan esaslı malzemelerin yoğun olarak kullanıldığı sektörde doğru malzeme ve doğru uygulama prensipleri ile hareket etmekte olan firmamız kalite odaklı çizgisinden hiçbir zaman ayrılmamıştır.

Yukarıdaki kapsam dahilinde;

 • Epoksi esaslı zemin kaplamaları
 • Poliüretan esaslı zemin kaplamaları
 • Endüstriyel Poliüretan beton zemin kaplamaları
 • Ağır hizmet tipi kendiliğinden yayılan (self level) şaplar
 • Hafif hizmet tipi kendiliğinden yayılan (self level) şaplar

 Firmamız tarafından yapılmaktadır.

 

Yapı Onarım ve Güçlendirme

Yapıların depreme karşı dayanımını saptamaya yarayan kondüsyon etüdlerinden başlayarak

 • Betonarme yapı tekniği ile yapı güçlendirmesi
 • Çelik elemanlar ile yapı güçlendirmesi
 • Kompozit sistem ve malzemeler ile yapı güçlendirmesi
 • Karbon Lifli ( CFRP ) sistem ve malzemeler ile yapı güçlendirmesi
 • Cam Lifli sistem ve malzemeler ile yapı güçlendirmesi

Metodları kullanarak yapının güçlendirilmesi sonuçlanana kadar olan hizmetleri kapsamaktadır. Firmamız bu konuda en başından inşaatın tamamlanmasına kadar geçen süreçte müteahhitlik görevini yüklenmektedir.

Yapı hasarları gerek endüstriyel tesislerde korozyon aktiviteleri ile gerekse ticari ve konut yapılarında sıkça görülmektedir. Kendilerini yoğun paslanma veya betonun kabuk şeklinde yüzeyden ayrılması ile belli eden hasarların onarımı için gerekli korozyon onarımları yine firmamız tarafından bir müteahhitlik hizmeti şeklinde verilmektedir.

 

Su Yalıtım Sistemleri

Sektörde lider firmaların ürün gamı içerisinden firmamız tarafından özenle seçilmiş, yüksek performanslı malzemeler kullanarak özellikle temel ve temel altı yapı perdelerinin su yalıtımı konusunda hizmet vermekteyiz. Temel prensibimiz, doğru malzemeyi doğru şekilde uygulamak ve ortam koşullarına göre işverenimizi doğru yönlendirmektir. Bu amaçla dizayn aşamasından ihale şartnamelerinin oluşturulmasına kadar olan süreçte gerekli danışmanlık hizmetlerimiz yanı sıra, işin Müteahhitliğinin yapılması dahil, kullandığımız ileri teknoloji ile işverenlerimizin yanında yer almaktayız.

Konusunda pazar lideri olma özelliğini sürdüren firmamız birçok prestij projeye KOR-TEK ismini yazdırmayı başarmıştır.

 • Dökülen beton ile kendinden yapışma teknolojisine sahip HDPE membranlar
 • Likit Bitüm Kauçuk üst sınıf yalıtımlar
 • Poliüretan ve Poliürea yalıtım sistemleri
 • Kendinden yapışkanlı diğer membran sistemleri

Kullandığımız bazı teknolojik ürünlerdir.

Bunların yanı sıra

 • Çimento esaslı sürme su yalıtımları
 • Poliüretan enjeksiyonlar
 • Negatiften yapılan su yalıtımları

Diğer uygulamalarımızdır.

 

Endüstriyel Zemin Kaplamaları

İşlevsel, ortam ve çalışma koşullarına uygun zemin kaplaması uygulamaları firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu kapsamda yüksek kimyasal ve mekanik dayanımlı kaplamalarda dekoratif kaplamalara kadar oluşan geniş bir yelpazede hizmetlerimizi sunmaktayız. Epoksi ve poliüretan esaslı malzemelerin yoğun olarak kullanıldığı sektörde doğru malzeme ve doğru uygulama prensipleri ile hareket etmekte olan firmamız kalite odaklı çizgisinden hiçbir zaman ayrılmamıştır.

Yukarıdaki kapsam dahilinde;

 • Epoksi esaslı zemin kaplamaları
 • Poliüretan esaslı zemin kaplamaları
 • Endüstriyel Poliüretan beton zemin kaplamaları
 • Ağır hizmet tipi kendiliğinden yayılan (self level) şaplar
 • Hafif hizmet tipi kendiliğinden yayılan (self level) şaplar

 Firmamız tarafından yapılmaktadır.

 

ERA Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi 1985 yılında kurulmuştur. 1989 yılından beri endüstriyel zemin kaplama sistemleri konusunda çalışmaktadır. Polimer zemin kaplamada dünya lideri STONHARD’ın ve sadece Almanya’da senede 3.000.000 m2 kullanımı olan LATEXFALT’ın Türkiye genel temsilcisi ve uygulayıcısıdır. ERA, 4.000.000 m2 den fazla TÜRKİYE referanslarıyla endüstriyel zemin kaplamaları sektörünün en ciddi ve güvenilir firması olma başarısını kazanmıştır.

Açık Spor Sahaları Zemin Kaplama Çeşitleri :

Kaplama Malzemelerimizin Tümü FIBA ve IHF onaylarına sahiptır.

  1. Akrilik Zemin Kaplama 

Kullanım amacına bağlı olarak muhtelif reçine ve sentetik dolgularla küçük veya geniş alanlar için özel olarak tasarlanmış açık ve kapalı alanlarda kullanılabilen estetik, dekoratif, hijyenik, kaydırmaz, hava koşullarına ve ısı farklılıklarına, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara dayanıklı yol ve zemin kaplama malzemesidir. Su bazlı akrilik reçine ve muhtelif sentetiklerle modifiye edilmiş, spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır. Tercihen asfalt veya özel astarı ile beton üzerine muhtelif renklerde 2 - 3 mm kalınlığında uygulanır. Sistem bitüm modifiye sentetik yüzey düzenleyici, sentetik kaplama ve sentetik son kat boya'dan oluşmaktadır. 

Supersoft sistemi sağlıklı ayak hareketi ve mükemmel top zıplamayı sunan özellığıyle geleneksel bilinen sentetik tenis kortu zemin kaplamasıdır. Bu kortlar bakım gerektirmemekte, suya ve hava koşullarına dirençlidır. Supersoft W.S. sistemi Supersoft sisteminin konsantre versiyonudur. Bu sistemde kuartz kumu uygulamadan önce gerekli miktarda karıştırılarak kullanılmaktadır. (I.T.F. onaylı - Kategori 2)

2. Cushion Akrilik Zemin Kaplama

Su bazlı akrilik reçine ve muhtelif sentetiklerle modifiye edilmiş, spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır. Tercihen asfalt veya özel astarı ile beton üzerine muhtelif renklerde 2 - 3 mm kalınlığında uygulanır.
Sistem bitüm modifiye akrilik veya lastik tozu dolgulu - cushion - yüzey düzenleyici, akrilik kaplama ve akrilik son kat boya'dan oluşmaktadır. Açık alan spor sahaları için çok amaçlı olarak geliştirilmiştir.

• Tenis Kortları
• Basketbol sahaları 
• Voleybol/Hentbol sahaları
• Çok amaçlı spor sahaları
• Skating Roller Pistleri
• Atletizm pistleri
• Bowling ve Bocce sahaları
• Anti-shock çocuk oyun alanları

3. SBR Üstü Akrilik Zemin Kaplama 

SBR üstü Akrilik Kaplama özellikle tenis kortları zeminleri için geliştirilmiş, usta tenisçilerin tercihi Master kortların vazgeçilmez zemin kaplamasıdır. Saha içersinde topun mükemmel olarak kontrolünü sağlayan kauçuk tabanlı akrilik esaslı esnek zemin kaplamalarıdır. Açık havada oynanan tüm spor oyunları için uygundur.

Malzemeler: 

Aderans sağlayan self-levelling akrilik astar, üzerine siyah granüle kauçukların poliüretan bağlayıcılar ile karıştırılarak özel finişerle zemine yerleştirilmesi ve üzerine akrilik kaplama ve üzerine son kat akrilik boya yapılmasından ibarettir. 
Zemin: Düzgün şaplanmış beton veya asfalt yüzey.
Toplam Derinlik: 4- 8 mm kalınlığında SBR Rulo tabaka + 2 mm akrilik kaplama yapılması.
Renk: Muhtelif.
Bileşim: Gözeneksiz .

Çift komponentli, hijyenik, temizlenmesi ve bakımı kolay, tozumayan, düzgün yüzeyli, kaymaz, renkli, epoksi endüstriyel mortar zemin kaplama sistemidir.

 

Zemin kaplamalarına yönelik Epoksi ve Poliüretan sistemlerinde sınırsız renk ve dekorasyon özgürlüğüyle mimari yaratıcılık konusunda istenilen dizayn gücüne sahip çözümler üretmek mümkündür.

İçerisinde mermer, quartz, granit, cam veya diğer uygun agrega bulunan karışımın, özel çimento ya da epoksi bağlayıcı ile hazırlanarak uygulanır.

 

Tanımı
2 -3 komponentli, hijyenik, bakımı kolay, tozumayan, renkli, epoksi esaslı zemin kaplama sistemidir.

 

 

Tanımı
İç mekânlarda rahatlıkla kullanılan, epoksi esaslı, çift birleşenli, soğuk uygulama yol boyasıdır

Kullanım Yerleri
Epoksi, beton, yüzey sertleştirici, mozaik, vb. yüzeylerde rahatlıkla kullanılır. Çizgi, ok, yaya geçidi, harf ve sayı uygulamaları rahatlıkla yapılabilir.

 

  Araldite Topcoat PU 26.6 alifatik poliüretan kaplama her türlü beton ve çelik yüzeylerde uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu bir kaplamadır. Kimyasal ve mekanik dayanımın kritik olmadığı alanlarda ekonomik çözüm sağlar. Spor salonlarında ve endüstriyel zeminlerde kullanılan ve bir tek parça, derzsiz ve birleşimsiz uygulanabilen kaplama çeşididir.

     İsteğe göre Mat, Parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Tozlu ortamlar için tozun birikmeyeceği ve kolay temizlenebileceği bir kaplamadır. Dışta ve içte uygulanan bu kaplama türü güneş ışınlarına karşı ve çatlama veya kuruyarak aşınma gibi deformasyonlara dayanıklıdır.

Yapı Kimyasalları ve İzolasyon Sistemleri, yüksek aderans, yaşlanmaya dayanım, deniz suyuna ve tuza, açık hava koşullarına ve güneş ışınlarına dayanım istendiğinde mükemmel bir çözüm olan; beton ve metal depoların kaplanmasından teras izolasyonuna, asit ve alkali gibi korozif kimyasallara dayanım, istenen yerlerden düzgün yüzey istenen yerlere kadar geniş bir uygulama alanı olan poliüretan zemin kaplama sistemlerini sunmaktadır.

Kullanım Alanları

   Kapalı spor salonları, basketbol kortları, voleybol kortları, tenis kortları, jimnastik,güreş ve diğer tüm salon oyunlarında, ofis ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren mağazalarda olmak üzere ve daha birçok meslek grubuna ait üretim ve teşhir alanları için steril, ve yüksek mukavemetli olduğundan uygundur.

Malzemeler

   Alt katmanı 8-10mm kalınlığında dökme veya rulo SBR Kauçuk üzerine gözenek kapatıcı astar uygulaması ile üst tabaka 2 mm kalınlığında poliüretan elastomerden oluşan epoxy bazlı mat boyadan oluşur.

 

Epoksi Anti-Statik kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. . Kolay temizlenir, orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.Anti-statik kaplamada statik elektriğin bakır baralar ile mevcut ortamdan uzaklaştırılması hedef alınmıştır.

    Epoksi Anti-Statik kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Kullanım Alanları : 
Epoksi Anti-Statik kaplama Kaplama , tüm endüstriyel döşemelerde , hastaneler , elektrik fabrikaları, elektronik fabrikaları, otomotiv sektörü ve statik elektrikten etkilenmemesi istenen tüm yüzeylerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Özellikleri
 • Orta kalınlık sınıfına girer
 • Elektrostatik olarak iletkendir.
 • Kalınlığı 1 mm - 3 mm arasında değişmektedir.
 • Pürüzsüz veya yarı pürüzlü yüzey
 • Sürtünme, aşınmaya ve darbeye orta oranda dayanıklı
 • Kolay Temizlenebilme niteliği
 • Su geçirmez, toz tutmaz
 • Onarımı, bakımı kolay ve ucuz
 • Zemine yüksek yapışma niteliği

 

 Terrazo Sistemler; içerisinde mermer, kuvartz, granit, cam veya diğer uygun agrega bulunan karışımın, özel çimento ya da epoksi bağlayıcı ile hazırlanarak uygulanması. Terrazo Sistemler, sınırsız renk ve dekorasyon özgürlüğüyle mimari yaratıcılık konusunda istenilen dizayn gücüne sahip. 
     Terrazo sistemler, her türlü yüzeye uygulanabilen, çok yüksek fiziksel ve kimyasal mukavemetlere sahip. Uzun ömre sahip terrazo kaplamalar, kolay bakımı ve estetik görünümü ile en ekonomik seçim. 

Terrazo Sistemler, oteller, alışveriş merkezleri, süpermarketler, havaalanları, fuar ve sergi salonları, eğitim kurumları, restorantlar, konut ve sosyal tesisler ve benzeri tüm alanlarda kullanılıyor.  Epoksi ve Poliüretan Sistemler, coating, multilayer, self leveling, mortar, epoksi terrazo, penetron, CCW-esnek poliüretan zemin kaplaması olmak üzere zeminde duyulan ihtiyaca yönelik olarak seçiliyor. 

Hijyenik ve kesintisiz olan Epoksi ve Poliüretan Sistemler, zeminlerde, kolay temizlenebiliyor, kaymıyor, dekoratif, yaya ve lastik tekerlekli araç trafiğine dayanıklı yüzeyler oluşturuyor. 

Epoksi ve Poliüretan sistemler, otoparklar, laboratuarlar, süpermarketler, depolar, endüstriyel üretim alanları, mağazalar, ilaç sektörü, catering hizmetleri, gıda üretim tesisleri ve benzeri zeminlerde kullanılıyor. 

Özellikle Elektrostatik hassasiyetli ekipmanların bulunduğu alanlarda, zeminin statik elektriği iletebilecek ölçüde iletken olması gerekiyor. Bu amaçla Epoksi Kaplama Sistemleri'nde anti-statik kaplama sistemleri geliştirilmiş.

Terrazo Sistemler; içerisinde mermer, kuvartz, granit, cam veya diğer uygun agrega bulunan karışımın, özel çimento ya da epoksi bağlayıcı ile hazırlanarak uygulanması. Terrazo Sistemler, sınırsız renk ve dekorasyon özgürlüğüyle mimari yaratıcılık konusunda istenilen dizayn gücüne sahip. 
     Terrazo sistemler, her türlü yüzeye uygulanabilen, çok yüksek fiziksel ve kimyasal mukavemetlere sahip. Uzun ömre sahip terrazo kaplamalar, kolay bakımı ve estetik görünümü ile en ekonomik seçim. 

Terrazo Sistemler, oteller, alışveriş merkezleri, süpermarketler, havaalanları, fuar ve sergi salonları, eğitim kurumları, restorantlar, konut ve sosyal tesisler ve benzeri tüm alanlarda kullanılıyor.  Epoksi ve Poliüretan Sistemler, coating, multilayer, self leveling, mortar, epoksi terrazo, penetron, CCW-esnek poliüretan zemin kaplaması olmak üzere zeminde duyulan ihtiyaca yönelik olarak seçiliyor. 

Hijyenik ve kesintisiz olan Epoksi ve Poliüretan Sistemler, zeminlerde, kolay temizlenebiliyor, kaymıyor, dekoratif, yaya ve lastik tekerlekli araç trafiğine dayanıklı yüzeyler oluşturuyor. 

Epoksi ve Poliüretan sistemler, otoparklar, laboratuarlar, süpermarketler, depolar, endüstriyel üretim alanları, mağazalar, ilaç sektörü, catering hizmetleri, gıda üretim tesisleri ve benzeri zeminlerde kullanılıyor. 

Özellikle Elektrostatik hassasiyetli ekipmanların bulunduğu alanlarda, zeminin statik elektriği iletebilecek ölçüde iletken olması gerekiyor. Bu amaçla Epoksi Kaplama Sistemleri'nde anti-statik kaplama sistemleri geliştirilmiş.

 Epoksi Self Leveling kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

     Epoksi Self Leveling kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.


Kullanım Alanları : 

Epoksi Self Leveling Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, sergi salonlarında, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 • Özellikleri
  • Orta kalınlık sınıfına girer ,
  • Kalınlığı 1 mm - 3 mm arasında değişmektedir.
  • Pürüzsüz yüzey,
  • Sürtünme, aşınmaya ve darbeye orta oranda dayanıklı
  • Kolay Temizlenebilme niteliği,
  • Anti Bakteriyel Özeliği,
  • Su geçirmez, toz tutmaz,
  • Onarımı, bakımı kolay ve ucuz ,
  • Zemine yüksek yapışma niteliği,

 

Epoksi Multi – Layer kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Genel ağır trafiğe maruz kalan alanlarda tercih edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

    Epoksi Multi – Layer kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve yarı pürüzlü - tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Kullanım Alanları : 
Epoksi Multi – Layer Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, showroomlarda kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 

 Epoksi Coating kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir az oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Epoksi Coating kaplama, yeni beton zeminlerde veya az aşınmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz veya pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır. 

Kullanım Alanları : 
Epoksi Coating Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 

Yapı Sektöründe Dünya genelinde yenilikleri ve gelişmeleri takip etmek ve uygulamak. Müşteri memnuniyeti , duyarlılık ve sorumluluk bilinciyle sahip olduğu değerlerini Koruyarak marka bilinirliliğini, kalıcılığını sağlamak.

Raumflor Epoksi ve Zemin Sistemleri , 1998 yılından bu yana uzman kadrosuyla müşterilerine sağlıklı ve kaliteli hizmet vermektedir. Malzeme kalitesi kadar önemli olan diğer bir husus da uygulama kalitesidir. Uygulamalarda en iyi sonuca ulaşabilmek için zamanı iyi değerlendirebilmek ve çalışma programındaki titizlik çok önemlidir. Firmamız için en önemli unsur Müşteri Memnuniyeti'dir. Müşteri memnuniyetinin sadece satış ile değil, satış sonrası uygulama kalitesinde mükemmelliği sağlayarak mümkün olduğunun bilincindeyiz. Müşteri memnuniyeti ancak bu unsurların tümünün bir araya toplanrnası ile mümkündür.Epoksi zemin kaplamai poliüretan zemin kaplama ve akrilik zemin kaplama ürünlerimizin tümü kaliteli, dayanıklı ve firma tarafından garanti kapsamındadır. Raumflor Zemin Sistemleri olarak çalışmalarımız esnasında ve sonrasında tüm ekibimizle hoşgörü ve güler yüzle hizmetinizdeyiz.

Nemli alanların su yalıtımı için termoplastik elastomerden yapılmış özel parçalar.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

İç köşe.
Nemli alanların su yalıtımı için termoplastik elastomerden yapılmış özel parçalar.

Dış köşe
Special parts made of thermoplastic elastomer for waterproofing of moistured places.

Duvar yalıtımları.
Nemli alanların su yalıtımı için termoplastik elastomerden yapılmış özel parçalar.

Taban yalıtımları.
Nemli alanların su yalıtımı için termoplastik elastomerden yapılmış özel parçalar.

yeni ürün
ISOMAT BUTYL TAPE
Kendinden yapışan bütil şerit
Örgülü polipropilen kaplı, kendinden yapışan bütil şerit. Karo Rulo altlarında, özellikle çatlaklar, ek yerleri vb. bulunan ıslak alanlarda su yalıtımı için kullanılır. Karo yapışkanları veya fırça ile uygulanabilen su geçirmez malzemelerle kaplanabilir.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

SU YALITIMI ve AYRIŞTIRMA MEMBRANI
Sağlam ama sorunlu alt tabakaların su yalıtımı ve birbirinden ayrılması için uygundur. Özellikle ıslak zeminlerde ve teraslar, balkonlar vb. alanlarda kullanılır. Duvarların, zeminlerin, ve beton, beton harcı, eski karo yüzeyleri, mozaikler, taş duvar, vb. gibi çeşitli alt tabakalar üzerine yerleştirilebilir.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

 

Fırça ile uygulanabilen elastomerik su yalıtımı membranı
Fırça ile uygulanabilen, yüksek esneklik ve dayanıklılığa sahip, elastomerik sıvı membran. Terasların derzsiz ve eksiz su yalıtımı için kullanılır.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

ISOFLEX-T25
Fırça ile uygulanabilen elastomerik su yalıtım membranı
Fırça ile uygulanabilen, aşırı sıcaklık koşullarından etkilenmeyen (-25οC ile +120οC arası), yüksek elastiklik ve dayanıklığa sahip elastomerik sıvı membran. Terasların sürekli olarak, derz veya ek yeri olmaksızın, esnek, buhar geçirimli su yalıtımında kullanılır.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

ISO-PRIMER
Fırça ile uygulanabilen elastomerik su yalıtım membranlarının astarı
ISOFLEX ve ISOFLEX-T25 astarı.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

ISOFLEX-PU 500
Fırça ile uygulanabilen poliüretan su yalıtım membranı
Bir bileşenli, fırça ile uygulanabilen, poliüretan, sıvı membran. Terasların sürekli olarak, derz veya ek yeri olmaksızın, esnek, buhar geçirimli su geçirmezliğinde kullanılır.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

PRIMER-PU
Primer of ISOFLEX-PU
Primer of ISOFLEX-PU. İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

yeni ürün
SM-16
Poliüretan kaplamalar için özel solvent
Poliüretan kaplamaları inceltmek için kullanılan solvent. Özellikle fırça ile uygulanabilen poliüretan su yalıtım membranı ISOFLEX-PU için, püskürtme ile uygulandığında uygundur. Ayrıca hem ISOFLEX-PU uygulaması için kullanılan aletleri hem de aletlerdeki epoksi kaplama artıklarını temizleyebilir. Buna ilaveten epoksi kaplamalar için tiner ola...

yeni ürün
AQUAMAT-MONOFLEX
Esnek, tek bileşenli, fırça ile uygulanabilen sulu sızdırmazlık harcı
Esnek, tek bileşenli, polimer modifiye fırça ile uygulanabilen sulu sızdırmazlık harcı. Beton, sıva, tuğla, çimento, mozaik vb. yüzeylerin su yalıtımı için kullanılır. Karo ile kaplanacak çatılar ve banyolar, ters çatılar, yeraltı tankları gibi su geçirmez tabakanın esneklik gerektirdiği durumlarda uygundur.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür tal...

AQUAMAT-FLEX
Esnek, iki bileşenli, fırça ile uygulanabilen sulu sızdırmazlık harcı
Esnek, iki bileşenli, fırça ile uygulanabilen sulu sızdırmazlık harcı (25 kg toz çimento + 8 kg reçine emülsiyonu). Büzülme-genleşme veya titreşimlerden kaynaklanan kılcal çatlakların göründüğü ya da görünmesinin beklendiği su geçirmez zeminler için uygundur. Karo ile kaplanacak yüzeyler, ters çatılar, yeraltı tankları vb. için idealdi...

AQUAMAT-ELASTIC
Esnek, iki bileşenli, fırça ile uygulanabilen sulu sızdırmazlık harcı
Esnek, iki bileşenli, fırça ile uygulanabilen sulu sızdırmazlık harcı. Daralma- genişleme veya titreşimlerden kaynaklanan kılcal çatlakların göründüğü ya da görünmesinin beklendiği su geçirmez zeminler için uygundur. Çatılar, çiçek rafları, yüzme havuzları, tüneller, yer üstü su tankları vb. için idealdir. Ayrıca, elastik karo yapı�...

ISOGUM P
Plastomeric bituminous membrane (APP) reinforced with polyester fabric
Plastomeric bituminous membrane (APP) reinforced with polyester cloth (180g/m2) with or without mineral chipping. Fixed by torch welding without using bituminous glue. PLAIN MEMBRANES ISOGUM 4 P (4,0 kg/m2). MEMBRANES WITH MINERAL CHIPPING ISOGUM 4 P MIN (4,0 kg/m2). ISOGUM 4,5 P MIN (4,5 kg/m2). ISOGUM 4,5 P MIN WHITE (4,5 kg/m2).İSOMAT Sitesi: Teknik broş...

ISOGUM 3V
Cam elyaf doku (50g/m2) takviyeli plastomerik bitümlü
Cam elyaf doku (50 g/m2) takviyeli plastomerik bitümlü membran. Bitümlü yapıştırıcı kullanmadan hamlaç kaynağı ile sabitlenir.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

ISODIEN 4 PF ALU
Alüminyum levha kaplı elastomerik bitümlü membran.
Polyester kumaş (150 g/m ) takviyeli ve alüminyum levha kaplı elastomerik bitümlü membran. Bitümlü yapıştırıcı kullanmadan hamlaç kaynağı ile sabitlenir.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

ISOPAST
Bitümlü emülsiyon
Mükemmel yapışma gücüne sahip, asit ve alkali çözeltilere dayanıklı bitümlü emülsiyon. Temellerin, istinat duvarlarının, zeminlerin, eğimli çatıların (beşik çatılar) vb. su geçirmezliğinde kullanılır. Ayrıca bitümlü membranların sabitlenmesinde de astar olarak kullanılır.İSOMAT Sitesi: Teknik broşür talebi

ISOLAC-BT
Bitümlü vernik
Solvent içeren bitümlü su yalıtım verniği. Her türlü alt tabakada mükemmel yapışma ve su yalıtımı sağlar. Bitümlü membranları sabitlemek için, izolasyonlarda buhar engelleyici olarak ve beton veya metal yüzeyleri nemden korumak için (paslanmaya karşı koruma) astar olarak kullanılır. Rulo veya fırça ile 1-3 kat olarak uygulanır.İSOMAT Sites...

ISOMAC
Bitümlü mastik
Mükemmel yapışma ve esnekliğe sahip bitümlü mastik. Düz bir mala ile soğuk uygulanabilir. Yatay ve düşey yüzeylerde derz dolgu için, kılcal çatlaklarda sızdırmazlık-köprüleme için ve bitümlü membranların (atık su boruları, korkulukların birleşme veya bağlantı noktaları) sabitlenmesi sırasında zor noktaların sıvalanması (sızdırmazl�...

ISOPAST-RUBBER
Elastomer bitümlü emülsiyon
Yüksek kalite zift, reçineler ve özel katkı maddelerinden 19 kg oluşan elastomer bitümlü emülsiyon. Neme karşı son derece dayanıklıdır ve mükemmel derecede esnektir. Beton, metal, ahşap vb. gibi çeşitli tabakalarda mükemmel yapışma sağlar. Temellerde, istinat duvarlarında, teraslarda, çatılarda vb. alanlarda sızdırmazlık için kullanılır.�...

 

Bodrumların ve Tankların Su Yalıtımı


Terasların Su Yalıtımı


Duvarların Su Yalıtımı


Tamamlayıcı Su Yalıtımı Ürünleri – Güçlendiriciler


Derzler İçin Su Yalıtımı Malzemeleri


Çatı Kaplama Membranları


Drenaj Membranları


 

Artkim Group Türkiye’nin faaliyet alanı yalnızca "Kimya Sanayi” olan tek fuarcılık ve yayıncılık kuruluşudur. İki binli yıllarla birlikte sektöre 5 fuar, 5 dergi, bir katalog ve altı web portalı kazandıran Artkim, genç, dinamik ve yenilikçi kadrosuyla Türkiye’de kimya denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başarmıştır.

Organizasyonunu gerçekleştirdiği fuarların ve çıkardığı yayınların firmanın değil, sektörün bir değeri olduğu bilincini ile müşteri odaklı bir kalite yönetim sistemini uygulamaktadır.

Şirketin amaçları arasında; fuarcılık alanında verimliliği artırmak, maliyetleri düşürmek ve hizmet verilen sektörlerin istek, ihtiyaç ve beklentilerini kalite, fiyat ve doğru zamanlama koşullarına uygun olarak karşılamak, sistemde sürekli iyileştirme faaliyetlerini sağlayan mükemmel bir hizmet şirketi olmak, kimya sektöründe yenileşimci (inovatif) yaklaşımıyla örnek teşkil eden bir konumda olmak, kimya sanayinin ve bağlı alt sektörlerin gelişmesine katkıda bulunmak, sektörün genel ve güncel sorunlarını dile getirip, benzer amaçla kurulmuş kuruluşlarının ve medyanın da desteğini alarak çözüm üretmek, sektörün sorunlarını dile getirip, tartışarak çözüm bulmaya çalışmak bulunmaktadır. 
Uluslararası arenada son dört yılda, 25 Avrupa, Uzak Doğu, Asya, Orta Doğu ülkesinde, fuarlara katılarak Artkim Yayın Grubu'nun çıkardığı dergileri ve Artkim Fuarcılık'ın düzenlediği fuarları başarı ile tanıtan Artkim Group, hedeflerine ulaşarak, birçok uluslararası projeye imza atmış, artık Kimya Sanayi'ne hizmet veren bir marka olmaktan ziyade sektörün desteğini, güvenini ve takdirini de kazanarak, kimya sektörüne hizmet veren firmaların "çözüm ortağı" ve birçok projede "partner"i olma görevini üstlenmiştir.

GAZİOĞLU ENDÜSTRİYEL İNŞAAT

Hakkımızda;

    Bilindiği üzere, endüstriyel tesis ve kuruluşların kendilerine özgü yapısı ve işleyiş tarzları bulunmaktadır. Bu tür tesislerde sürdürebilir inşaat faaliyetlerini yürütmek, endüstriyel işleyiş süreç ve sistemine entegre olarak çalışmakla mümkündür.

    Uzun yılların tecrübesine dayanarak 2006 yılında kurulan Gazioğlu Endüstriyel İnşaat bu tesislerde komplike inşaat, tesisat ve montaj hizmetlerini kendi uzman personeli ile gerçekleştirmektedir. 

    Kuruluşlara verilmiş olan hizmetlerde, işlerin tekniğine uygun, kaliteli ve zamanında yapılmasında en az müşteri kadar titizlik göstermeyi prensip haline getirmiş olan firmamız, büyümesine paralel olarak, deneyim ve itibarı her geçen gün gerçekleştirdiği projelerle artmış, ileri teknoloji gerektiren büyük ölçekli birçok projeyi hayata geçirmiştir.

    Kendi öz personeliyle sektörde hizmet veren Gazioğlu Endüstriyel İnşaat, iş güvenliği ve prensipleri çerçevesinde çalışmakta olup, çalışanlarının iş yaşamlarında ve işe yaklaşımlarında daha profesyonel ve güvenli olmalarını sağlamaktadır.

Amacımız; kurmuş olduğumuz organizasyon ile endüstriyel kültüre özgü yapımızı koruyarak, sektördeki talep ve beklentileri dinamik, yenilikçi, gelişmeci bir yaklaşımla gerçekleştirme, sürdürülebilir komplike inşaat ve montaj hizmetleri sunmaktır. 

Vizyonumuz; Endüstriyel tesislerde yapmış olduğumuz detay uygulamalarımızdan yola çıkarak, müşterilerimize daha kısa sürede, daha ekonomik, daha komplike bina ve tesisler kazandırmaktır.

Misyonumuz; Endüstriyel kuruluşlarımızda yapmış olduğumuz komplike inşaat faaliyetleri ile bakım birimlerinin işlerini kolaylaştırmak, müşterilerimizin kendi öz faaliyetlerini daha etkin biçimde kullanabilmelerini sağlamaktır.

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ

    Büyük açıklıklı sanayi yapılarının zemine oturan döşemeleri, üretim sisteminin tüm yüklerinin üzerine oturduğu, ağır iş makine, araç ve vinçlerinin üzerinde çalıştığı, fiziksel ve kimyasal oluşumların yüzeyini etkilediği düzlemlerdir. Yapı sektörü içinde endüstriyel zemin olarak isimlendirilen bu döşeme oluşumları, sanayi yapılarında ağır çalışma şartları altında aşınmalara, kopmalara, kimyasal sıvıların yüzeyde çok sık bulunmaları sonucu bozulmalara ve dağılmalara sebep olmaktadır. 
Bu olumsuz oluşumlara karşı endüstriyel zemin betonunun üzerine ilave olarak ince (0.5 - 5.0 mm.) bir koruma tabakası uygulanmaktadır. Bu tabakalar zemin betonu üzerine, beton prizini almadan hemen önce, birkaç katmanla oluşturulan uygulamalardır.

Zemine Oturan Endüstriyel zemin Döşeme Türleri ve özellikleri 

     Genellikle reçine esaslı malzemeler kullanılmaktadır. Özellikle epoksi ve poliüretanlar çok yaygın olarak kullanılan yüzey sertleştirici kimyasallardır. Farklı endüstriyel zemin kaplaması uygulamaları şunlardır:

• Epoksi Self Levelling, epoksi yer Kaplama Sistemleri
• Poliüretan Self- Levelling Epoksi Kaplama Sistemleri
• Vinil Ester Kaplama Sistemleri
• Metil Akrelat Kaplama Sistemleri
• Coating Kaplama Sistemleri
• Multi - Layer epoksi Kaplama Sistemleri
• Laminasyonlu Kaplama Sistemleri
• Antistatik Kaplama Sistemleri
• Su bazlı, Reçine Epoksi Kaplama Sistemleri
• Coaltar Epoxy Kaplama Sistemleri
• Akrilik Reçine yer Kaplama Sistemleri

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMALARI SINIFLANDIRMA VE ORTAK ÖZELLİKLERİ 

   Yüzeye nüfuz eden kaplamalardır ki; bunlar da akrilik esaslı ve poliüretan esaslı olarak ayrılabilmektedir. Bunlar beton yüzeyinde film tabakası oluşturmamakta, betonun mikro boşluklarına oturarak aşınma mukavemetini arttırmaktadırlar. Son derece ucuz olmaları sebebiyle ambarlarda vb. daha kaba alanlarda tercih edilen bu ürünler, yüzey mukavemetini arttırmakta, dolayısıyla tozumayı önlemekte ve yüzeyi şeffaflaştırmaktadırlar. Bu ürünler aynı zamanda geçirimsizlik sağlamakta ve kolay uygulanmaktadırlar. Poliüretan esaslı olanlar, akrilik esaslılara göre daha derine nüfuz edebilmektedirler.

     İnce kaplamalar olarak isimlendirilen kaplamalardır. 250 mikron ile 1 mm. arasında olan malzemelerdir. Bunların reçine tipleri epoksi, poliüretan, akrilik ve furane olabilmektedir. Bu tip kaplamalar için uygulama yapılacak beton yüzeyin pürüzsüz olması gerekmektedir. Türkiye'deki uygulamalarda genelde pürüzsüz beton yüzeyleri elde edilemediği için bu kaplamalar pek uygulanamamaktadır. Avrupa'da ise en çok kullanılan kaplama çeşididirler ve maliyetleri de çok düşüktür. Türkiye'de en çok kullanılan ince film zemin kaplamaları; epoxy ve poliüretanlardır. Bu ürünler rulo ile ya da mala ile yayılarak uygulanabilmektedir. Kalın zemin kaplama olarak isimlendirilen, 2-3 mm. arasında uygulanan zemin kaplamalarıdır. En yaygın olarak self levelingler (beton üzerinde kendisi yeni bir yüzey oluşturan ürünler, endüstriyel zemin kaplama, yer kaplama) uygulanmaktadır. Self leveling, epoksi ve poliüretanlar kullanılabilmektedir. Avrupa ve Amerika'da "epoxy screed" diye tanımlanan 5 mm. kalınlığında mala ile yayılan ürünler mevcuttur. Ayrıca batıda kullanımı yaygın olan, Türkiye'ye daha yeni yeni gelmeye başlayan, pompalanabilen, self leveling çimento esaslı endüstriyel şaplar mevcuttur. 

   Endüstriyel zemin kaplaması yapılırken temel mühendislik kurallarına mutlaka uyulması gerekmektedir. Derzler kapatılmamalı ve kaplamaya aynen yansıtılmalıdır. Genleşme derzleri aynı kalınlıkta kalmalıdır. Türkiye'de son yıllarda hızla artan bu uygulamalarda yapılan genel ve önemli bir yanlış; reçine ve sertleştiricilerin torbalarla uygulama alanına götürülmesi, burada terazilerle veya kaplar ile muntazam olmayan ölçeklemeler ile karışımın yapılması ve uygulanmasıdır. Bu durumda endüstriyel zeminin performansı son derece düşük olmakta, eskime ve bozulmalar hızlı olmakta ve maliyetler artmaktadır. Derz tamiri profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Gelişmiş batı ülkelerinde (Amerika'da, İngiltere'de, Almanya) satın alınan epoksi zemin kaplaması, uygulama alanına, reçinesi, sertleştiricisi, dolgu malzemesi karıştırılarak, hata yapma olasılığının minimuma indirgendiği hazır bir malzeme halinde gelmekte ve profesyonel ekip ve ekipmanlar ile uygulanmaktadır. Tüm bu yukarıda irdelenen yapısal öğelerin, bir sistem içinde bir araya getirilip bütünleştirilmesi için uygun yapım sistemine gereksinim duyulmaktadır.

homsit Endüstriyel Zemin Kaplamaları

Mükemmel teknik performans ve dayanıklılık... Zemindeki güç…

Thomsit Endüstriyel Zemin Kaplamaları, kimyasal ve fiziksel dayanımların en üst düzeyde olması istenen zemin uygulamaları için geliştirilmiş zemin kaplama sistemleridir.

İleri teknolojili epoksi ve poliüretan esaslı kaplama malzemeleri ile formüle edilen Thomsit Endüstriyel Zemin Kaplamaları, istenilen basınç mukavemetine göre farklı kalınlıklarda, değişken yüzey pürüzlülüğünde, anti-statiklik, elastikiyet ve çatlak köprüleme, UV’ye dayanım özellikleriyle birçok teknik ihtiyaca göre farklı kaplama seçenekleri sunar.

Thomsit Endüstiyel Zemin Kaplamaları ile sağlık, gıda, otomotiv, elektronik, ilaç ve tekstilendüstrileri, depolama alanları, hangarlar ve soğuk depolar gibi ağır ve hafif sanayi alanları ile otoparkların zemin uygulamaları için endayanıklı ve güvenli çözümleri üretebilirsiniz.

 • Çok yüksek basınç dayanımı
 • Çizilmeye, aşınmaya, ağır mekanik yüklere ve aşındırıcı kimyasallara karşı yüksek dayanım
 • Kaymazlık
 • Buhar geçirgen, su geçirimsiz
 • Hijyenik ve güvenli
 • Derzsiz uygulama
 • Dekoratif tasarım esnekliği

INNOSIENITE, endüstriyel zeminlerin bütün ihtiyaçlarını karşılayan mükemmel teknik performansa sahip, farklı dizayn alternatifleri ile dekoratif uygulamalara da imkan veren inovatif zemin kaplama sistemidir.

İleri teknolojili epoksi esaslı kaplama malzemeleri ile formüle edilen INNOSIENITE, özellikle yüksek kimyasal ve mekanik yük dayanımı istenen dayanıklı zemin uygulamaları için geliştirilmiştir. Sunduğu tasarım esnekliği ile alternatiflerinden farklılaşır.

 

Hakkımızda

HEMZEMİN Zemin kaplamaları Ltd. Şti. 2008 senesinde ortaklarının uzun yıllara dayanan tecrübelerini kendi şirketlerinin çatısı altında toplama amacıyla kurulmuş ve yapı kimyasallarının önde gelen firmaları ile çözüm ortaklığı çerçevesinde uzman uygulayıcı sıfatı ile faaliyetlerine başlamıştır.
Bünyemizde son teknoloji makine donanımı ve kadromuzda bulunan uzman uygulama ekiplerimiz ile Türkiye genelinde ve yurtdışında birçok prestijli projelerde daha önceki uygulama başarılarımızı HEMZEMİN adı ile yarınlara taşımak öncelikli hedefimizdir.
Birebir uygulamasında görev aldığımız zemin kaplama projeleri arasında ŞİŞECAM fabrikalarından, OMSAN Lojistik Merkezi zeminlerine , IKEA otoparklarından, POLO GARAGE mağazalarına, METROPORT AVM otoparklarından, TWEEGY Mağazalarına, VAKKO Mağaza zeminlerinden, MAN Fabrikalarına, kadar bir çok farklı sektörden çeşitli referans çalışmalarımız bulunmaktadır.

Ortakları ve ekibiyle farklı şirketlerde prestijli firmalarla yüzbinlerce metrekare projeye imza atmış HEMZEMİN Zemin Kaplamaları yeni bir oluşumla yıllara dayanan tecrübesini ve bu yeni güç birliğinin getirdiği enerjiyi yarınlara taşımaya hazır bir şekilde Türkiye’nin en profesyonel uzman uygulayıcısı olma yolundadır.

 

Aramid Elyaf

Aramid kelimesi bir çesit naylon olan aromatik poliamid’den maddesinden gelmektedir.

Farkli uygulamalarin ihtiyaçlarini karsilamak için birçok farkli özelliklerde aramid elyafi üretilmektedir.

Önemli özellikleri;

Dezavantajlar söyle siralanabilir;

 Genellikle polimer matrisler için takviye elemani olarak kullanilan aramid elyafinin bazi kullanim alanlari;

 

EPOKSI NEDIR?

Epoksi, suya, asitlere ve alkaliye dirençli, zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir.Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki tarafını çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.Cam veya karbon elyaf ile epoksi birlikteliği mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır.Genellikle iki bileşenli olan epoksiler,diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve bir iki hafta içinde kirlenerek nihai sertliğe ulaşır.

 

BASKİ BETON

Baskı Beton iç ve dış mekanlar için tasarlanmış bir zemin ve duvar kaplama malzemesidir. En önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır.Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit, kayrak gibi tabii taşların doğal görünümünü verebilen Baskı Beton çökmez, kaymaz, leke tutmaz ve güneş ışınlarına dayanıklı renkleri solmaz. Geleneksel desenlerle ve renklendirici tozun dışında kullanılan Antik Etki Tozunun yüzeyde bırakılarak, malzemeye eski ve kullanılmış görüntüsü vermesiyle Baskı Beton “Geleneklere ve Kültüre Saygılı En Yeni Teknoloji” olma özelliğini taşır.

 

DEKORATIF ZEMIN KAPLAMA

EKOL'ün, dekoratif zemin kaplamaları konusunda gereksinim duyduğunuz her konuda sınırsız, sorunsuz, özel ve çok yönlü çözümler üretebilmekte ve bu alandaki ilk ve tek çözüm ortağınız olma amacındadır.Siz yeter ki zeminlerinizi renklendirmek isteyin ve zemininizin dizaynını kişiliğinize yansıtacak, kimliğinizi belirtecek şekilde dizaynını yapın, EKOL gerçeğe dönüştürsün ve hayallerinizi zeminlerinize taşısın. Epoksi Kaplamalar, Poliüretan Kaplamalar, Özel Şap Uygulamaları, PVC Kaplamalar

 

EKOL ZEMIN KAPLAMA

Beşoglu firma olarak artık Zemin kaplama sektörüne adım atmış bulunuyoruz. Zemin kaplama sektöründe herkesin bildiği üzere zeminleriniz isteğinize göre kaplanır ve teslim edilir.Yapılan hizmet dışardan gelebilecek olumsuzluklara karşı önlemli olarak sizlere sunulmuştur. Zemin kaplama ister evinizin ister işyerinizin taban veya duvarlarını kolayca istediğiniz desene kaplatma işlemidir. Bizle bu işlemi severek ve isteyerek yapıyoruz. Çünkü aldığımız işlerimizi zamanında yapıyor ve müşterilerimize teslim ediyoruz. Zemin kaplamada teknolojiyi kullanarak hizmet vermekteyiz.

 

ndüstriyel Zeminler Konusunda En Doğru Yüzey Çözümlerini HIT Sunar! 

İhtiyacınız için doğru olacak zemin kaplama sistemlerinin seçimi ve uygulanması konusunda uzmanlaşmış olan HIT, kullanıcıların değişik ihtiyaçlarınıda göz önüne alarak, yıllara dayalı deneyimi ve işbirliği içerisinde olduğu firmaların ürün desteği ile sizlere en doğru yüzey çözümlerini önerecektir.

Uygulaması Gerçekleştirilen Endüstriyel Kaplama Sistemleri :

HİT’in uygulamalarını gerçekleştirmekte olduğu zemin kaplamaları fonksyoneldir, çevre koşullarından gelecek zararlı etkilere ve aşınmaya karşılık dayanıklıdır. Son derece hijyeniktir, üzerinde bakteri barındırmaz. Uygulaması kolay ve hızlıdır. Kullanım alanları son derece geniştir. Koşulların ağır olduğu endüstriyel alanlardan, kimyasal etkilerin olduğu labaratuar zeminlerine, spor salonlarından kesin hijyen gerektiren sağlık merkezlerine, estetiğin ön planda olduğu ofis ve mağaza zeminlerine kadar çok çeşitli mekanlarda kullanılabilinirler. 

IT Grup

1998 yılından beri uzmanlık gerektiren zemin kaplamaları konusunda profesyonel anlamda uygulama hizmetleri vermekte olan HIT Zeminler Ltd. kadrosunda bulundurduğu tecrübeli mimar, inşaat mühendisleri ve uygulama ekipleri ile yurtiçi ve yurtdışında, zemin uygulamaları gerçekleştirmektedir.

  

VİNİL ESTER ZEMİN KAPLAMA
Kolay uygulanabilen vinil ester kaplama asitlere karşı dayanıklı bir malzeme olarak öne çıkmaktadır. Asit tankları, kimyasal üretim tesisleri, silolar, arıtma tesisleri gibi yerlerde kullanılabilir. Dayanıklı olması nedeniyle endüstriyel zemin kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Parlak ve düzgün yüzeyler oluşturur. Toz tutmaz, kimyasal etkilere ve asitlerin etkilerine karşı dayanıklıdır. 

Vinil ester zemin kaplamaları endustriyel ve dayanıklı kaplamalar olmakla beraber görsel etki yaratılabilen dekoratif malzemedir. Kimyasal etkilere ve asitlerin etkisine karşı dayanıklıdır. Bu özellikleri ile endüstüriyel yapılar için kullanımı önem kazanmaktadır. Özellikle kimyasal üretimleri olan tesislerde etkili bir şekilde kullanılabilir. 

Özellikleri:

● Derzsiz ve ek yeri olmadan uygulanabilir 
● Görsel etki yaratılabilir 
● Toz tutmaz, kolay temizlenir 
● Hijyeniktir
● Aşınma ve darbelere karşı dayanıklıdır 
● Kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır 
● 0.2mm-0.5 mm kalınlıkta olabilmektedir 

Kaplanacak zemin yüzeyi kuru ve temiz olmalıdır. Yüzey kaplamaya uygun olması için hafif pürüzlü olmalıdır. Kirli yüzeyler vakumlu hava ya da ılık su ile temizlenmelidir. Zemin yüzeyi tamamen kuru olmalıdır. Çatlak ve boşluklar uygun yapı kimyasalları ile tamir edilmelidir. Zemin yüzeyi hazır hale geldikten sonra kaplama uygulamasına başlanabilir. Karışım halinde zemine sürme yolu ile uygulanan bu kaplamalar kimyasal reaksiyon ile son halini almaktadır. Alerjik etkiye sahiptir. Uygulama sırasında tüm koruyucu önlemler alınmalıdır. Karışım yeterli kıvama gelene dek karıştırılmaktadır. Daha sonra karışım yüzeyde derz tamiri gerektirmeyecek ya da iz bırakmayacak şekilde mala ile sürülerek zemin kaplanmaktadır.
MULTI-LAYER ZEMİN KAPLAMALARI
Fabrikalar, alışveriş merkezleri, depolar, istasyonlar, otoparklar gibi yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu alanlarda kullanılabilen sağlam ve dayanıklı bir zemin malzemesidir. Toz tutmaz ve kolay temizlenebilmektedir. Kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır. Sürtünme ve mekanik etkilere karşı dirençlidir. Desenli, pürüzlü ve yarı mat yüzeyler oluşturulabilir. 

Kaplanacak zemin yüzeyi kuru ve temiz olmalıdır. Yüzey kaplamaya uygun olması için hafif pürüzlü olmalıdır. Kirli yüzeyler vakumlu hava ya da ılık su ile temizlenmelidir. Zemin yüzeyi tamamen kuru olmalıdır. Çatlak ve boşluklar uygun yapı kimyasalları ile tamir edilmelidir. Zemin yüzeyi hazır hale geldikten sonra yer kaplama uygulamasına başlanabilir. Karışım halinde zemine sürme yolu ile uygulanan bu kaplamalar kimyasal reaksiyon ile son halini almaktadır. Alerjik etkiye sahiptir. Uygulama sırasında tüm koruyucu önlemler alınmalıdır. Karışım yeterli kıvama gelene dek karıştırılmaktadır. Daha sonra karışım yüzeyde derz ya da iz bırakmayacak şekilde mala ile sürülerek zemin kaplanmaktadır. 

Özellikleri:

● Derzsiz ve ek yeri olmadan uygulanabilir 
● Görsel etki yaratılabilir 
● Toz tutmaz, kolay temizlenir 
● Hijyeniktir 
● Aşınma ve darbelere karşı dayanıklıdır 
● Kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır 
● 2mm - 3mm kalınlıkta olabilmektedir

AKRİLİK REÇİNE ZEMİN KAPLAMASI
Daha çok tenis kortları için kullanılan kaplamadır. Su geçirmez ve hava koşullarına dayanaklıdır. Uzun ömürlü ve solmaya karşı dayanaklı olma özelliğine sahip inorganik pigment esaslıdır. Yapışma gücü yüksektir fakat yüzeyin nefes almasını sağlar. Tenis kortlarında İnce kum kullanılarak korttaki oyun hızı kontrol edilebilir. Sert ve aynı zamanda elastik kaplamadır. Pvc yer döşemeleri ile karşılaştırıldığında çok çok daha üstün özelliklere sahiptir.Yosun tutmaya karşı dayanıklı bir sonlama malzemesidir. 

Renk ve parlaklık dayanımı, alkali ve oksidasyon dayanımı, sertlik, yapışma ve bağlama sağlamlığı ve film ömrü özellikleri çok yüksek olan bir kaplamadır. Genellikle, akrilik asit, metakrilik asit, akrilonitril ve bunların copolimerlerinin esterlerini içeren akrili asitlerin türevlerinin polimerizasyonu sonucu oluşan reçinelerdir. Yüzey dokusu, çeşitli miktarlarda kum kullanılarak kontrol edilebilir. 

Yüzeyin ıspatula ile çapakları, oynayan kısımları alınır. Sıvalı yüzeylerde mozaik silme taşı ile yüzey düzeltilir. Yüzey tozsuz hale getirilir. Sıva ve çıplak betonun tam kuru olması gerekmektedir.
Çimento esaslı, kendiliğinden yayılma özelliğine sahip zemin tesviye şapı
İşleve uygunluk: Kullanım yerine (konut, sanayi, gemi...), amacına, alt zemine (beton, ahşap...) ve gerekli kalınlığa göre seçilebilecek spesifik ürün gamı. 

Sağlamlık ve kalıcılık: İşleve göre seçilen malzeme yüzeye iyi yapışır, çatlamaz, tozumaz. 

Sürat: Pompa ile, saatte 300 m 2 alan kaplanabilir; uygulama bittikten 1-3 saat sonra üzerinde yürünebilir, kısa sürede (malzeme kalınlığına bağlı olarak) üzeri kaplanabilir. 

Düzgünlük: Kendiliğinden yayılma akışkanlığına sahiptir, her türlü kaplama için pürüzsüz yüzeyler oluşturur. 

UygulamaAlanları:

Konutlarda her türlü zemin kaplaması (ahşap, lamine, parke, linoleum, PVC, halı...) altında ve yerden ısıtma sistemlerinde; sanayide basınç ve aşınma dayanımı gerektiren son kat olarak veya zemin boyası altında, süratle yenilenmesi gereken ticari veya sosyal amaçlı binalarda.

UygulamaYüzeyleri

Beton, taş, gazbeton, ahşap, PVC.

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMALARI
ÇOK DAYANIKLI: Çok dayanıklı yer zemin döşemeleri en ağır kullanım şartlarında bile aşınmaya karşı çok dirençli ve uzun ömürlüdür.Asitlerden hafif alkali kimyasallardan ve darbelerden etkilenmez,sigara ateşinden yanmaz ve bozulmaz. 

SES EMİCİ: Isı ve iklim değişikliklerinde boyutlarını korur.dığı mekanların ses ve ısı yalıyımına önmeli düzeyde katkı sağlar.Ses emici özelliği sayesinde , yoğun trafiği olan alnalarda ayak sesi gürültü ve titreşimleri emer. 

EMNİYETLİ: Kauçuk zemin yer döşemeleri eğimli ve ıslak zeminlerde kaymayı kesinlikle önler. 

EKONOMİK: Yüksek aşınma direncine sahip diğer yer kaplamarıyla kıyaslandığında,göreceli olarak daha hafiftir.Bu nedenle bina statik hesap dizayn yüklerinde azalma ve dolayısıyla bina taşıyıcı sisteminin yapımında kullanılacak malzemede ekonomi sağlar. 

BAKIM GEREKTİRMEZ: malzemenin cilası içine uygulandığı için yüzeye ayrıca bakım yapılmaz. 

KULLANIM ALANI GENİŞ? – stadyum,spor ve eğlence tesisleri,okullarda ve üniversitelerde kamu ve askeri kuruluşlarda,hastane,bakımevi,rehabilitasyon merkezleri,çocuk parkları,müzeler,ofis vs. 

MONTAJI KOLAY:epoksi veya poliüretan esaslı yapıştıcılar kullanılarak hemen her zemine kaplanabilir.Gerekli önlemlerin alınması koşuluyla mevcut kaplama malzemeleri sökülmeden bunların üzerinede yapıştırılabilir.
Kapali Spor Salon Kaplamasi
Kullanım Alanları: Kapalı salon sporlarının kullanım sayısına bağlı olmaksızın zemin mukavemetini arttırmak ve çeşitli salon sporlarının oluşturabileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla DIN 18032 standardında kapalı spor salonları zemin kaplamaları için özel olarak geliştirilmiştir. Salon yüzeyleri çok amaçlı olup Basketbol, hentbol, Voleybol, Tenis, Jimnastik, Güreş ve diğer tüm salon oyunları için ideal bir zemin kaplamasıdır.Yerinde dökme olarak uygulandığından ek yeri oluşturmaz. Bu nedenle kenarlarda seviye farkı yoktur. Özellikle topla oynanan salon oyunlarında top için doğal bir hareket tarzı gösterir. Top % 96 oranında ( Jarre metodu ) geri zıplar ve ters bir titreşim oluşturmaz. Sistemin uygulaması basit, ekonomik ve güvenlidir. 

Uygulama: 10 mm. kalınlığında, kauçuk rulo veya siyah 

granüle kauçukların poliüretan bağlayıcılar ile karıştırılarak özel finişerle zemine yerleştirilmesi ve üzerine 2 mm. çift komponentli poliüretan coatinglerin self-leveling olarak zemine serilmesi ve üzerine yine çift komponentli poliüretan son kat mat, ışığı yansıtmayan boya uygulanmasından ibarettir.

 

EPOKSİ-Self Leveling Endüstriyel Zemin Kaplama
Epoksi zemin kaplama ,ilaç fabrikaları, hastanelerin steril alanları, elektrik santralleri ve her türlü sanayi tesisinde temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir, kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılır.. Kolay temizlenmekte ve mekanik mukavemeti yüksektir. Kimyasal maddelerin etkisine dayanıklıdır. Bu tür epoksi kaplama, daha çok tekstil, gıda, ilaç,fabrika,hastahane,okul, üretim tesisleri gibi yerlerde kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır. 

Epoksi Self Leveling ,epoksi yer kaplama aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren derzsiz bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan 6-8 saat sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Bu zemin iyileştirme yöntemi ile çalışma, iş süresi aksaklıklarının getireceği kayıpların önüne geçilebilir. Epoksi zemin kaplama, hızlı bir yöntemdir. Temizlenmesi kolay ve parlak zeminler oluşturulabilir. 

Epoksi Kaplama elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, sigara fabrikaları, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, mobilya endüstrisi, plastik üretim tesisleri, istasyon ve spor komplekslerinde farklı renk tercihleri ile 

Epoksi kaplama Özellikleri:

● Toz tutmaz, paslanmaz, su geçirmez 
● sürtünme ve aşınmaya dayanıklı 
● Temizlenmesi kolay 
● Hızlı ve kolay uygulanabilir
● Bakım ve onarımı kolay ve ucuz 
● Yapışma niteliği yüksek ve esnek 
● Darbeye dayanıklı 
● Kalınlığı 0.2 mm - 0.5 mm arasında değişmektedir.

POLIURETAN SELF LEVELING ZEMİN KAPLAMA
Sıklıkla spor salonlarında ve endustriyel zeminlerde kullanılan ve bir tek parça, derzsiz ve birleşimsiz uygulanabilen kaplama çeşididir. Toz tutmaz, kolay temizlenebilir. Parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Tozlu ortamlar için tozun birikmeyeceği ve kolay temizlenebileceği bir kaplamadır. Dışta ve içte uygulanan bu kaplama türü güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Matlaşmaz ve çatlama, kuruyarak aşınma gibi deformasyonlara dayanıklıdır. 

Kaplanacak zemin yüzeyi kuru ve temiz olmalıdır. Kirli yüzeyler vakumlu hava ya da ılık su ile temizlenmelidir. Zemin yüzeyi tamamen kuru olmalıdır. Zemin yüzeyi hazır hale geldikten sonra kaplama uygulamasına başlanabilir. Kaplama püskürtme yöntemi ya da serme yöntemleri ile yapılabilir. 

Uygulama sonrası kullanılan aletler özel bir karışım ile yıkanmaktadır. Kaplama kimyasal bileşenlerden hazırlanmış olduğu için ele veya vücudun herhangi bir yerine bulaşmış ise suyla ya da alkol ile temizlenmelidir. 

Kullanım Alanları:

● Estetik, hijyenik, kaymaz, çabuk temizlenebilen oyun (basketbol,hentbol, vb.) alanlarında 
● Renk çeşitliliği ile görsel etki istenen yerlerde yüzme havuzları çevresinde 
● Toz tutmayan yüzeyler oluşturan bu kaplama türü aynı zamanda ses kesmeye de yarar 
● Zeminde kullanılacak renk farkları ile tozun birikebileceği yerler kontrol edilebilir 
● Dekoratif ve dayanıklıdır, bakıma gereksinimi azdır spor, endüstriyel, vb. alanlarda kullanılabilir. 
● Avantajları
● Püskürtme ya da hazır halde yere serilme şeklinde kaplanabilir 
● Aşınmaya karşı yüksek dayanım, esneklik ve kaymaz yüzeyler 
● Ultraviole ışınlara karşı dayanıklıdır çatlamaz, matlaşmaz 
● 90 C ve - 30 C sıcaklığa kadar dayanabilir 
● Kaplandıktan sonra yerinden oynamaz 
● Yapıların içinde ya da dışarıda kullanılabilir 
● Toz tutmayan bir kaplamadır

 

ZEMİNE OTURAN ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA DÖŞEMELERİ
Büyük açıklıklı sanayi yapılarının zemine oturan  döşemeleri, üretim sisteminin tüm yüklerinin üzerine oturduğu, ağır iş makine, araç ve vinçlerinin üzerinde çalıştığı, fiziksel ve kimyasal oluşumların yüzeyini etkilediği düzlemlerdir. Yapı sektörü içinde endüstriyel zemin olarak isimlendirilen bu döşeme oluşumları, sanayi yapılarında ağır çalışma şartları altında aşınmalara, kopmalara, kimyasal sıvıların yüzeyde çok sık bulunmaları sonucu bozulmalara ve dağılmalara sebep olmaktadır. 

Bu olumsuz oluşumlara karşı endüstriyel zemin betonunun üzerine ilave olarak ince (0.5 – 5.0 mm.) bir koruma tabakası uygulanmaktadır. Bu tabakalar zemin betonu üzerine, beton prizini almadan hemen önce, birkaç katmanla oluşturulan uygulamalardır. 

Zemine Oturan Endüstriyel zemin Döşeme Türleri ve Uygulama Yöntemleri 

Genellikle reçine esaslı malzemeler kullanılmaktadır. Özellikle epoksi ve poliüretanlar çok yaygın olarak kullanılan yüzey sertleştirici kimyasallardır. Farklı endüstriyel zemin kaplaması uygulamaları şunlardır: 

● Epoksi Self Levelling, epoksi yer Kaplama Sistemleri 
● Poliüretan Self – Levelling Epoksi Kaplama Sistemleri 
● Vinil Ester Kaplama Sistemleri 
● Metil Akrelat Kaplama Sistemleri 
● Coating Kaplama Sistemleri 
● Multi – Layer epoksi Kaplama Sistemleri 
● Laminasyonlu Kaplama Sistemleri 
● Anti Statik Kaplama Sistemleri 
● Su bazlı , Reçine Epoksi Kaplama Sistemleri 
● Coaltar Epoxy Kaplama Sistemleri 

EPOKSİ-Self Leveling Endüstriyel Zemin Kaplama

 

EMİNE OTURAN ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA DÖŞEMELERİ
Büyük açıklıklı sanayi yapılarının zemine oturan  döşemeleri, üretim sisteminin tüm yüklerinin üzerine oturduğu, ağır iş makine, araç ve vinçlerinin üzerinde çalıştığı, fiziksel ve kimyasal oluşumların yüzeyini etkilediği düzlemlerdir. Yapı sektörü içinde endüstriyel zemin olarak isimlendirilen bu döşeme oluşumları, sanayi yapılarında ağır çalışma şartları altında aşınmalara, kopmalara, kimyasal sıvıların yüzeyde çok sık bulunmaları sonucu bozulmalara ve dağılmalara sebep olmaktadır. 

Bu olumsuz oluşumlara karşı endüstriyel zemin betonunun üzerine ilave olarak ince (0.5 – 5.0 mm.) bir koruma tabakası uygulanmaktadır. Bu tabakalar zemin betonu üzerine, beton prizini almadan hemen önce, birkaç katmanla oluşturulan uygulamalardır. 

Zemine Oturan Endüstriyel zemin Döşeme Türleri ve Uygulama Yöntemleri 

Genellikle reçine esaslı malzemeler kullanılmaktadır. Özellikle epoksi ve poliüretanlar çok yaygın olarak kullanılan yüzey sertleştirici kimyasallardır. Farklı endüstriyel zemin kaplaması uygulamaları şunlardır: 

● Epoksi Self Levelling, epoksi yer Kaplama Sistemleri 
● Poliüretan Self – Levelling Epoksi Kaplama Sistemleri 
● Vinil Ester Kaplama Sistemleri 
● Metil Akrelat Kaplama Sistemleri 
● Coating Kaplama Sistemleri 
● Multi – Layer epoksi Kaplama Sistemleri 
● Laminasyonlu Kaplama Sistemleri 
● Anti Statik Kaplama Sistemleri 
● Su bazlı , Reçine Epoksi Kaplama Sistemleri 
● Coaltar Epoxy Kaplama Sistemleri 

 


Uygulama sonrası kullanılan aletler özel bir karışım ile yıkanmaktadır. Kaplama kimyasal bileşenlerden hazırlanmış olduğu için ele veya vücudun herhangi bir yerine bulaşmış ise suyla ya da alkol ile temizlenmelidir. 

Kullanım Alanları:

● Estetik, hijyenik, kaymaz, çabuk temizlenebilen oyun (basketbol,hentbol, vb.) alanlarında 
● Renk çeşitliliği ile görsel etki istenen yerlerde yüzme havuzları çevresinde 
● Toz tutmayan yüzeyler oluşturan bu kaplama türü aynı zamanda ses kesmeye de yarar 
● Zeminde kullanılacak renk farkları ile tozun birikebileceği yerler kontrol edilebilir 
● Dekoratif ve dayanıklıdır, bakıma gereksinimi azdır spor, endüstriyel, vb. alanlarda kullanılabilir. 
● Avantajları
● Püskürtme ya da hazır halde yere serilme şeklinde kaplanabilir 
● Aşınmaya karşı yüksek dayanım, esneklik ve kaymaz yüzeyler 
● Ultraviole ışınlara karşı dayanıklıdır çatlamaz, matlaşmaz 
● 90 C ve - 30 C sıcaklığa kadar dayanabilir 
● Kaplandıktan sonra yerinden oynamaz 
● Yapıların içinde ya da dışarıda kullanılabilir 
● Toz tutmayan bir kaplamadır

kaplama çeşididir. Toz tutmaz, kolay temizlenebilir. Parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Tozlu ortamlar için tozun birikmeyeceği ve kolay temizlenebileceği bir kaplamadır. Dışta ve içte uygulanan bu kaplama türü güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Matlaşmaz ve çatlama, kuruyarak aşınma gibi deformasyonlara dayanıklıdır. 

Kaplanacak zemin yüzeyi kuru ve temiz olmalıdır. Kirli yüzeyler vakumlu hava ya da ılık su ile temizlenmelidir. Zemin yüzeyi tamamen kuru olmalıdır. Zemin yüzeyi hazır hale geldikten sonra kaplama uygulamasına başlanabilir. Kaplama püskürtme yöntemi ya da serme yöntemleri ile yapılabilir. 

Epoksi Kaplama elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, sigara fabrikaları, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, mobilya endüstrisi, plastik üretim tesisleri, istasyon ve spor komplekslerinde farklı renk tercihleri ile 

Epoksi kaplama Özellikleri:

● Toz tutmaz, paslanmaz, su geçirmez 
● sürtünme ve aşınmaya dayanıklı 
● Temizlenmesi kolay 
● Hızlı ve kolay uygulanabilir

temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir, kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılır.. Kolay temizlenmekte ve mekanik mukavemeti yüksektir. Kimyasal maddelerin etkisine dayanıklıdır. Bu tür epoksi kaplama, daha çok tekstil, gıda, ilaç,fabrika,hastahane,okul, üretim tesisleri gibi yerlerde kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır. 

Epoksi Self Leveling ,epoksi yer kaplama aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren derzsiz bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan 6-8 saat sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Bu zemin iyileştirme yöntemi ile çalışma, iş süresi aksaklıklarının getireceği kayıpların önüne geçilebilir. Epoksi 

ZEMİNE OTURAN ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA DÖŞEMELERİ
Büyük açıklıklı sanayi yapılarının zemine oturan  döşemeleri, üretim sisteminin tüm yüklerinin üzerine oturduğu, ağır iş makine, araç ve vinçlerinin üzerinde çalıştığı, fiziksel ve kimyasal oluşumların yüzeyini etkilediği düzlemlerdir. Yapı sektörü içinde endüstriyel zemin olarak isimlendirilen bu döşeme oluşumları, sanayi yapılarında ağır çalışma şartları altında aşınmalara, kopmalara, kimyasal sıvıların yüzeyde çok sık bulunmaları sonucu bozulmalara ve dağılmalara sebep olmaktadır. 

Bu olumsuz oluşumlara karşı endüstriyel zemin betonunun üzerine ilave olarak ince (0.5 – 5.0 mm.) bir koruma tabakası uygulanmaktadır. Bu tabakalar zemin betonu üzerine, beton prizini almadan hemen önce, birkaç katmanla oluşturulan uygulamalardır. 

Zemine Oturan Endüstriyel zemin Döşeme Türleri ve Uygulama Yöntemleri 

Genellikle reçine esaslı malzemeler kullanılmaktadır. Özellikle epoksi ve poliüretanlar çok yaygın olarak kullanılan yüzey sertleştirici kimyasallardır. Farklı endüstriyel zemin kaplaması uygulamaları şunlardır: 

● Epoksi Self Levelling, epoksi yer Kaplama Sistemleri 
● Poliüretan Self – Levelling Epoksi Kaplama Sistemleri 
● Vinil Ester Kaplama Sistemleri 
● Metil Akrelat Kaplama Sistemleri 
● Coating Kaplama Sistemleri 
● Multi – Layer epoksi Kaplama Sistemleri 
● Laminasyonlu Kaplama Sistemleri 
● Anti Statik Kaplama Sistemleri 
● Su bazlı , Reçine Epoksi Kaplama Sistemleri 
● Coaltar Epoxy Kaplama Sistemleri 


 

epoksi esaslı

endüstriyel zemin

kaplama

malzemeleri

Epokim; yeni veya eski her tip      

zemin ve kullanım şartına uygun 

tasarlanmış Epoksi esaslı zemin  

kaplama malzemeleri ve epoksi 

sistemlerini üretmekte ve

pazarlamaktadır.

         

Kullanıcılar; "Epoflor" serisi          

ürünlerin sağladığı, her işin kendi  

şartlarına uygun özel sistem   

oluşturabilme avantajının yanı sıra,

firmamızın uygulama takip  

hizmetinden de faydalanarak 

seçilen epoksi zemin kaplama  

sisteminin doğru uygulanmasını da

garanti altına almış olacaklardır. 

 

Epoksi zemin kaplama sistemleri;

ortam ve kullanım şartlarına, görsel

beklentiler, ekonomik unsurlar gibi

bir çok farklı kriter göz önüne

alınarak oluşturulurlar. Aşağıdaki

epoksi zemin kaplama kılavuzu rehber niteliğinde değerlendirilmelidir.

                     

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

SİSTEM SEÇİM KILAVUZU

En az 28 gün kürlenmiş yüzeyler

Nemli veya yeni dökülmüş beton

PROFESYONEL
ÇÖZÜMLER

 

INV Yapı Kimyasalları, Yapı sektöründe Epoksi, Poliüretan zemin, duvar kaplama ve montolama sistemlerinin uygulanması konusunda faaliyet göstermektedir.

Bünyesinde Satış ve Operasyon ekip ve ekipmanlarını bulunduran şirketimiz sürekli gelişimi ve kaliteli hizmet anlayışını misyon edinerek, Müşterilerimizin güvenlerini sürekli kılmak için çalışmalarını yürütmektedir. 

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, proje ve keşiften başlayıp anahtar teslimine kadar geçirilen sürecin tüm aşamalarında uzman ekibimizle, aldığımız projeleri maksimum kalitede yöneterek taahhüt ettiğimiz zamanda teslim ediyoruz.

Taahhüt Sürecimiz:

POLİÜRETAN ZEMIN KAPLAMA

Poliüretan kaplama her türlü beton ve çelik yüzeylerde uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu bir kaplamadır. Kimyasal ve mekanik dayanımın kritik olmadığı alanlarda ekonomik çözüm sağlar. Spor salonlarında ve endüstriyel zeminlerde kullanılan ve bir tek parça, derzsiz ve birleşimsiz uygulanabilen kaplama çeşididir.

 

EPOKSI SÖZLÜK

Epoksi; Likit olarak uygulanan ve kuruduktan sonra suya, asitlere ve alkaliye dirençli bir madde haline gelen zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, kolay temizlenen, mekanik mukavemeti yüksek, tekne yapımı ve onarımı dahil bir çok alanda kullanılan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir.Epoksi 1993 yılında Almanya'da bulunmuştur

 

NEDEN EPOKSI KAPLAMA ?

Hijyeniktir, toz tutmayan antibakteriyel ortamlar sağlar.
• Temizlenmesi son derece kolaydır.
• Mekanik ve kimyasal dayanıklığı yüksektir.
• Ağır trafiğe ve darbelere dayanıklıdır.
• Su vb. gibi sıvılara karşı geçirimsizdir. 
• İstenilen renklerde eksiz olarak uygulanabilir.
• Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolaydır.
• Anti statiktir. Elektriksel yalıtkanlığa sahiptir.

 

FAALIYET ALANLARIMIZ

1. Endüstriyel Zemin Uygulamaları
2. Epoksi Zemin Ugulamaları
3. Poliüretan Zemin Uygulamaları
4. Epoksi ve Poliüretan Malzeme Satışı
5.Bina Yalıtım Sistemleri

 

 

Has Asansör kapasite ve hizmet kalitesini daha da arttırmak amacı ile yeni bina yatırımlarına başlayarak 5200 metrekaresi kapalı olan toplam 7200 metrekarelik yeni fabrika binasına taşındı.

Önceleri aylık üretimi 200 adet olan yarı otomatik asansör kat kapısı üretiminden şu anda 4000 adetlere, otomatik asansör kat ve kabin kapılarında 1000 adetlere ulaşan Has Asansör, artık kumanda sistemleri ve hidrolik sistemler üretimi de yapmakta ve proje desteği ile birlikte komple paket şeklinde asansör pazarlamasını sürdürmektedir.
Has Asansör 1980 senesinde kurucumuz Sn. Sebahattin ŞEKERCİ tarafından Bursa’da kauçuk ve plastik parçalar üretimi yapmak için kuruldu.

1987 yılında tasarımı ve üretimi gerçekleştirilen yaylı kauçuk tamponları Asansör sektörüne sunulmaya başlandı ve devamında Has Asansör , Asansör kabini üretimine başladı.

 

Has Asansör üretimin hızını , kalitesini , güvenirliliğini ve teknolojik alt yapısını geliştirmek adına yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir.

Politikamız

Asansör otomatik kapısı üreten Merih Asansör A.Ş. olarak;
 1. Yasalarımızın belirlemiş olduğu çerçevede çalışanlarımızı, çevremizi, ziyaretçilerimizi koruyarak, sürekli geliştirmeyi ve bilinçlendirmeyi ilke edinmeyi,
 2. Kaliteden, çevreden ve iş güvenliğinden ödün vermeden üretim maliyetlerini asgariye indirerek, enerjiyi verimli kullanmayı,
 3. Sözleşme isteklerine uygun ürünleri zamanında, beklenen kalitede teslim ederek, müşteri memnuniyetini sağlamayı,
 4. Tüm çalışanlarımıza, güvenli ve sağlıklı bir çalışma alanı sağlayarak, gereken bilgi ve eğitimi vererek, yaralanma ve hastalıkları önlemeyi,
 5. Ar-Ge faaliyetlerimizi, ürün kalitesini en üst düzeyde tutarak, en son teknolojiyi takip ederek, değişen piyasa koşullarını araştırıp, ulusal ve uluslar arası standartlara, yasa ve yönetmeliklere uygun ve müşterilerimizin tercihleri doğrultusunda, ürünler, prosesler ve ekipman tasarlayıp, geliştirmeyi,
 6. Atıkların kaynağında en aza indirilmesini, olabildiğince yeniden kullanılmasını, geri dönüştürülemeyen atıkların ise hava, su ve toprağa karışmadan uygun şekilde bertaraf edilmesini sağlamayı,

 

Satış

Merih Asansör’ün Yetkili Satıcısı Atik Asansör ve Altes Asansör’dür... 

Merih Asansör sektöründeki 35 yıllık tecrübesinin müşterilerine sağladığı kalite ve güvenle, Atik ve Altes Asansör firmalarıyla yurtiçi satışlarını gerçekleştirmektedir. 

Atik Asansör ve Altes Asansör, satış ekibi ve uzman kadrosuyla tüm asansör otomatik / katlanır kapı ve asansör malzemesi ihtiyaçlarınız için hizmet vermektedir. 

Atik Asansör ve Altes Asansör, satış aşamasında ve satış sonrasında gerekli bilgi ve desteği müşterine sağlar. Teknik servis ve danışmanlık hizmeti verir

 

Vizyonumuz
Asansör Sektöründe teknolojiye, değişime, müşteri memnuniyetine azami derecede önem veren, sektöründeki yenilikleri yönlendiren, yurtiçi ve yurtdışında en çok tercih edilen bir dünya markası olmak.

Misyonumuz
Yeterli bilgi ve tecrübeye sahip, sağlılık ve mutlu çalışanlarımızla, güvenli çalışma ortamlarında, teknolojik ekipmanlar kullanarak, özgün tasarımlar yapıp, müşterinin istediği kalitede ve zamanda üretimi gerçekleştirip, tüm süreçlerde sürekli gelişmeyi sağlayarak, karlılığımızı arttırmak.

Değerlerimiz
• Güvenirlik
• Deneyim
• Kalite bilinci
• Sorumluluk duygusu
• Müşteri beklentileri karşılamak
• Şeffaflık
• Dürüstlük

1977 yılında asansör montaj ve bakım firması olarak kurulan Merih Asansör, 35 yıllık tecrübesi ile otomatik asansör kapısı imalatıyla asansör sektörüne hizmet etmektedir. 110 kişilik üretim, yönetim ve satış ekibi, 15.500 m2’lik üretim sahası ve satış merkezine sahiptir. Merih kapılar teknolojik CNC makineler ile üretilmektedir. 

Malzeme temininden hammadde işlemeye, montajdan paketlemeye imalatın her aşaması kalite kontrolden geçmektedir. Müşteri memnuniyetini artırmak için teslimatlarını hızlandırmak firma hedeflerindendir. Üretim kapasitesini ve hizmet kalitesini artırmak amacı ile 15.500 m2 kapalı alana sahip fabrika inşaatına başlamıştır. 

30 ülkeye aktif ihracat yapmakta olan Merih Asansör, sektöründe lokomotif firma olarak görev üstlenmiştir. “Dünya Pazarında Biz de Varız” sloganı ile Türk asansör sektörünün otomatik kapı alanındaki gücünü dünyaya tanıtmaktadır. Satışının her aşamasında ve sonrasında müşterilerinin her zaman yanındadır.

Müşterilerimizin, çözüm ortaklarımızın ve içinde yaşadığımız toplumun takdirini kazanmak.

YÜKSELİŞ markasını tüm Türkiye ve diğer ülkeler genelinde yaymak, dünya klasmanında birinci sınıf bir marka olmak. 

Asansör sanayinde gerek ürün kalitesi gerekse hizmette örnek, önder bir kuruluş olarak sektörde yer almak.

Yükseliş asansör, 1980 yılında asansör tasarımı, asansör üretimi ve pazarlaması faaliyetlerini yürütmek üzere kurulmuştur.

İlerleyen yıllarda teknolojideki gelişmelere paralel olarak ürün çeşitliliğini arttıran ve kendini sürekli yenileyen YÜKSELİŞ; kabin, tam otomatik kapı, yarım otomatik kapı, şase, iskelet, dokunmatik kat ve kabin butonlarını üretmeye başlamıştır.

Yükseliş marka ürünlerimiz; çok geniş bir kesime hitap etmekte ve asansör sektöründeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır.

Yükseliş; kalite, sağlamlık, güvenilirlik, yenilik ve estetiğin buluştuğu noktadır. Müşterilerimizin gözünde saygın bir yer elde etmemizdeki en büyük etken Müşteri Memnuniyeti parolasıyla yola çıkarak kendimizi sürekli geliştirmeyi amaçlamamızdır.

Şirketimiz, asansör sektöründe, otuz senelik tecrübesiyle rekabet gücü yüksek ürünler üreterek yenilikçi yaratıcı, saygın ve güvenilir, bir konum elde etmiştir.

Şirketimizin Arge ve üretim merkezi; Ankara kazandaki fabrikamızda bulunmakta, satış ve pazarlama ise şirketimiz merkezi olan Ankara Ostim’de bulunmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde memnuniyetle kullanılan ürünlerimiz, kalitemizin ve teknolojimizin en somut kanıtıdır.

TSE, ISO9001, CE belgesi, EN 81-58 yangına dayanıklı kapı belgeleri ürünlerimizin kalite standartlarına uygunluğunu ve Yükseliş ürünlerinin kalitesini doğrulamaktadır.

ThyssenKrupp, 80’den fazla ülkede 180.000 çalışanı olan küresel bir malzeme ve teknoloji şirketidir. 2010/2011 mali yılında ThyssenKrupp cirosu 49 milyar Avro olarak gerçekleşmiştir. Grup, malzeme ve teknoloji konularında uzmanlaşmış ve kendi alanında dünyanın lider şirketlerini oluşturan yedi farklı iş alanından* meydana gelmektedir. Bu iş alanları Malzeme (Çelik Avrupa, Çelik Amerika, Malzeme Servisleri) ve Teknoloji (Asansör, Endüstriyel Tesisler, Parça Teknolojisi, Deniz Araçları Teknolojileri) uzmanlık alanları olarak iki ana grupta toplanır. Ürün ve malzeme konusundaki uzmanlığının yanında, grup sistem çözümleri ve yenilikçi servisler konularında da faaliyet göstermektedir.  

ThyssenKrupp, faaliyet gösterdiği her alanda yenilikçi çözümleri ile kendi sektöründe çıtayı yukarı taşımakta ve standartları oluşturmaktadır.  

Şirketin yedi ana iş alanından biri olan Asansör Teknolojileri bölümü, asansör, yürüyen merdiven, yürüyen bant, yolcu köprüleri ve özel asansörler ürün ailesi ile müşterilerinin dünyasını daha konforlu hale getirmek üzere çalışır. Yüksek kalite, teknolojik yenilikler ve servis mükemmelliği ile sektörün öncüsü ve takip edileni konumundadır. Şirketin asansör teknolojileri bölümü 5,3 milyar Avro’nun üzerinde bir iş hacmine ulaşmıştır.  

ThyssenKrupp dünyanın en büyük asansör üreticilerinden biridir. 5.3 milyar Avro’luk satışlarımız ve 900 farklı lokasyonda 46,000 çalışanımız ile biz küresel bir şirketiz.

ThyssenKrupp Asansör Teknolojisi yolcu ve yük asansörleri, yürüyen merdiven ve yürüyen bantlar, merdiven ve platform asansörleri, projeye özel çözümler ve kaliteli servis hizmetleri sunuyor. 

HİZMETLER

MONTAJ
Beta Asansör montaj hizmetleri hususunda sektöründe söz sahibi bir kuruluştur. Referanslarıyla sabitleşmiş olan güvenilirliğini, satış sonrası hizmetleri ve garanti şartlarıyla da pekiştirmiştir. Montaj ekibini alanında uzman mühendis ve teknikerlerden oluşmaktadır. Servis ekibimiz montaj ile ilgili çalışmalarını müşterilerinin isteklerine göre en uygun şekilde projelendirip, monaj sürecini projeye uygun olarak tamamlar ve asansör teslimini yapması için asansörü son kontrol ekibimize teslim eder. Son kontrol ekibimiz asansörün projeye uygunluğunu kontrol edip, asansörü eksiksiz bir şekilde müşterimize teslimatını gerçekleştirmektedir.

ARIZA BAKIM
Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, iyi bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz. Asansörlerin periyodik bakıma tabi tutulması kanuni bir zorunluluk olmasının yanında oluşturacağı avantajları kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz;

- Asansörlerin devamlı güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olur.
- Arıza yapma oranını düşürür.
- Tabii kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşma durumunun önlenmesi sağlanmış olur.
- Asansör makinesi, kumanda panosu v.b. pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu malzemelerin kullanım ömrü uzar ve oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesi sağlanmış olur.
- Kullanma ömrünün uzamasını sağlar.
- Daha konforlu ve verimli çalışma sağlanmış olur. 
Resmi Gazete'de yayınlanan Asansör Yönetmeliği'nde konu şu şekilde yer alır:

Madde 24 "Her asansör işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğu taşıyacak bir asansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörü tesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörü yapan firma olmalıdır."

HER BAKIMDA YAPILMASI GEREKLİ İŞLEMLER
- Makine dairesinin temizlenmesi, 
- Makine / Motor temizliği ve ekipman lastiği kontrolü, 
- Yağ ve rulman gresi seviye kontrolü ve temizlenmesi, 
- Motor kontaktörlerinin kontrolü ve temizlenmesi, 
- Kumanda panosunun kontrolü ve temizlenmesi, 
- Motor fren ayarının kontrolü ve (gerekiyorsa) ayarı, 
- Kapıların menteşe, kilit ve fiş kontaklarının kontrolü, 
- Otomatik kapı kat ve kabin eşiklerinin temizlenmesi, 
- Kabin üstü Revizyon anahtarının kontrolü, 
- Kabin ALARM ve DUR (varsa) buton/düğmesinin kontrolü, 
- Kabin üstü platformunun temizlenmesi, 
- Göstergelerin, yön ışıklarının, butonyerlerin işlerliği ve tüm ampullerin kontrolü, 
- Taşıyıcı çelik halatların kuyu boyunca kontrolü, 
- Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının yağ seviyesinin kontrolü ve (gerekirse) bunların tamamlanması, 
- Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının (gerekirse) ayarı, 
- Motor milinde boşluk kontrolü, 
- Katta durma hassasiyetinin kontrolü ve (gerekirse) ayarı, 
- Aşırı yük sisteminin kontrolü, 
- Kabin içi acil durum haberleşme, aydınlatma ve imdat sisteminin kontrolü,
- Yangın söndürme cihazının yerinde ve çalışır olduğunun kontrolü, 
- Kat ve kabin içi işletme talimatlarının kontrolü.

YÖNETİCİLERİN DİKKATİNE
Asansör kullanıcıları doğrudan can güvenliği ve asansörün kullanım ömrü ile alakalı olan aylık periyodik asansör bakımlarının, kanunların öngördüğü şekil ve çerçevede gerekli belgeleri olan asansör firmalarınca yaptırılmasına özen gösteriniz. Gerekli ve geçerli belgeleri olmayan, ehliyetsiz firma ve kişilere yaptırılan bakımlarda bütün sorumluluk yöneticilerde olmaktadır. Oluşabilecek bir kazada yöneticiler hakkında 6 yıldan başlayan hapis ve para cezaları söz konusudur. 15 Şubat 2003 tarih ve 25021 sayılı resmi gazetede yayımlanan asansör yönetmeliği, her asansörün sürekli kontrol altında tutulabilmesi muhakkak gerekli belgelere sahip, yetkili bir asansör firmasıyla yazılı anlaşmayla bakıma bağlanmasını mecburi kılmaktadır.

REVİZYON
Binanızdaki asansörler tıpkı diğer makinelerde olduğu gibi zamanla ekonomik ve teknik ömürlerini tamamlarlar. Zaman içerisinde yıpranmış ve tehlike arz eden asansörler hem görsel açıdan rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilir. 

Bu nedenle, asansörde kullanılan tüm aksamların kalitesini korumak ve binaların değerini kaybetmesini önlemek için tesisin yenilenmesi gereklidir.

Asansör revizyonunun getireceği avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

- Güvenlik standartlarının arttırılması sayesinde daha güvenli bir kullanım sağlanmış olur.
- Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi sayesinde daha estetik bir görünümün oluşturulması sağlanmış olur.
- Asansörün daha konforlu çalışmasını sağlanmış olur
- Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur

 

HİZMETLER

MONTAJ
Beta Asansör montaj hizmetleri hususunda sektöründe söz sahibi bir kuruluştur. Referanslarıyla sabitleşmiş olan güvenilirliğini, satış sonrası hizmetleri ve garanti şartlarıyla da pekiştirmiştir. Montaj ekibini alanında uzman mühendis ve teknikerlerden oluşmaktadır. Servis ekibimiz montaj ile ilgili çalışmalarını müşterilerinin isteklerine göre en uygun şekilde projelendirip, monaj sürecini projeye uygun olarak tamamlar ve asansör teslimini yapması için asansörü son kontrol ekibimize teslim eder. Son kontrol ekibimiz asansörün projeye uygunluğunu kontrol edip, asansörü eksiksiz bir şekilde müşterimize teslimatını gerçekleştirmektedir.

ARIZA BAKIM
Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, iyi bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz. Asansörlerin periyodik bakıma tabi tutulması kanuni bir zorunluluk olmasının yanında oluşturacağı avantajları kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz;

- Asansörlerin devamlı güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olur.
- Arıza yapma oranını düşürür.
- Tabii kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşma durumunun önlenmesi sağlanmış olur.
- Asansör makinesi, kumanda panosu v.b. pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu malzemelerin kullanım ömrü uzar ve oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesi sağlanmış olur.
- Kullanma ömrünün uzamasını sağlar.
- Daha konforlu ve verimli çalışma sağlanmış olur. 
Resmi Gazete'de yayınlanan Asansör Yönetmeliği'nde konu şu şekilde yer alır:

Madde 24 "Her asansör işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğu taşıyacak bir asansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörü tesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörü yapan firma olmalıdır."

HER BAKIMDA YAPILMASI GEREKLİ İŞLEMLER
- Makine dairesinin temizlenmesi, 
- Makine / Motor temizliği ve ekipman lastiği kontrolü, 
- Yağ ve rulman gresi seviye kontrolü ve temizlenmesi, 
- Motor kontaktörlerinin kontrolü ve temizlenmesi, 
- Kumanda panosunun kontrolü ve temizlenmesi, 
- Motor fren ayarının kontrolü ve (gerekiyorsa) ayarı, 
- Kapıların menteşe, kilit ve fiş kontaklarının kontrolü, 
- Otomatik kapı kat ve kabin eşiklerinin temizlenmesi, 
- Kabin üstü Revizyon anahtarının kontrolü, 
- Kabin ALARM ve DUR (varsa) buton/düğmesinin kontrolü, 
- Kabin üstü platformunun temizlenmesi, 
- Göstergelerin, yön ışıklarının, butonyerlerin işlerliği ve tüm ampullerin kontrolü, 
- Taşıyıcı çelik halatların kuyu boyunca kontrolü, 
- Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının yağ seviyesinin kontrolü ve (gerekirse) bunların tamamlanması, 
- Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının (gerekirse) ayarı, 
- Motor milinde boşluk kontrolü, 
- Katta durma hassasiyetinin kontrolü ve (gerekirse) ayarı, 
- Aşırı yük sisteminin kontrolü, 
- Kabin içi acil durum haberleşme, aydınlatma ve imdat sisteminin kontrolü,
- Yangın söndürme cihazının yerinde ve çalışır olduğunun kontrolü, 
- Kat ve kabin içi işletme talimatlarının kontrolü.

YÖNETİCİLERİN DİKKATİNE
Asansör kullanıcıları doğrudan can güvenliği ve asansörün kullanım ömrü ile alakalı olan aylık periyodik asansör bakımlarının, kanunların öngördüğü şekil ve çerçevede gerekli belgeleri olan asansör firmalarınca yaptırılmasına özen gösteriniz. Gerekli ve geçerli belgeleri olmayan, ehliyetsiz firma ve kişilere yaptırılan bakımlarda bütün sorumluluk yöneticilerde olmaktadır. Oluşabilecek bir kazada yöneticiler hakkında 6 yıldan başlayan hapis ve para cezaları söz konusudur. 15 Şubat 2003 tarih ve 25021 sayılı resmi gazetede yayımlanan asansör yönetmeliği, her asansörün sürekli kontrol altında tutulabilmesi muhakkak gerekli belgelere sahip, yetkili bir asansör firmasıyla yazılı anlaşmayla bakıma bağlanmasını mecburi kılmaktadır.

REVİZYON
Binanızdaki asansörler tıpkı diğer makinelerde olduğu gibi zamanla ekonomik ve teknik ömürlerini tamamlarlar. Zaman içerisinde yıpranmış ve tehlike arz eden asansörler hem görsel açıdan rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilir. 

Bu nedenle, asansörde kullanılan tüm aksamların kalitesini korumak ve binaların değerini kaybetmesini önlemek için tesisin yenilenmesi gereklidir.

Asansör revizyonunun getireceği avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

- Güvenlik standartlarının arttırılması sayesinde daha güvenli bir kullanım sağlanmış olur.
- Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi sayesinde daha estetik bir görünümün oluşturulması sağlanmış olur.
- Asansörün daha konforlu çalışmasını sağlanmış olur
- Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur.

 

HİZMETLER

MONTAJ
Beta Asansör montaj hizmetleri hususunda sektöründe söz sahibi bir kuruluştur. Referanslarıyla sabitleşmiş olan güvenilirliğini, satış sonrası hizmetleri ve garanti şartlarıyla da pekiştirmiştir. Montaj ekibini alanında uzman mühendis ve teknikerlerden oluşmaktadır. Servis ekibimiz montaj ile ilgili çalışmalarını müşterilerinin isteklerine göre en uygun şekilde projelendirip, monaj sürecini projeye uygun olarak tamamlar ve asansör teslimini yapması için asansörü son kontrol ekibimize teslim eder. Son kontrol ekibimiz asansörün projeye uygunluğunu kontrol edip, asansörü eksiksiz bir şekilde müşterimize teslimatını gerçekleştirmektedir.

ARIZA BAKIM
Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, iyi bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz. Asansörlerin periyodik bakıma tabi tutulması kanuni bir zorunluluk olmasının yanında oluşturacağı avantajları kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz;

- Asansörlerin devamlı güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olur.
- Arıza yapma oranını düşürür.
- Tabii kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşma durumunun önlenmesi sağlanmış olur.
- Asansör makinesi, kumanda panosu v.b. pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu malzemelerin kullanım ömrü uzar ve oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesi sağlanmış olur.
- Kullanma ömrünün uzamasını sağlar.
- Daha konforlu ve verimli çalışma sağlanmış olur. 
Resmi Gazete'de yayınlanan Asansör Yönetmeliği'nde konu şu şekilde yer alır:

Madde 24 "Her asansör işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğu taşıyacak bir asansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörü tesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörü yapan firma olmalıdır."

HER BAKIMDA YAPILMASI GEREKLİ İŞLEMLER
- Makine dairesinin temizlenmesi, 
- Makine / Motor temizliği ve ekipman lastiği kontrolü, 
- Yağ ve rulman gresi seviye kontrolü ve temizlenmesi, 
- Motor kontaktörlerinin kontrolü ve temizlenmesi, 
- Kumanda panosunun kontrolü ve temizlenmesi, 
- Motor fren ayarının kontrolü ve (gerekiyorsa) ayarı, 
- Kapıların menteşe, kilit ve fiş kontaklarının kontrolü, 
- Otomatik kapı kat ve kabin eşiklerinin temizlenmesi, 
- Kabin üstü Revizyon anahtarının kontrolü, 
- Kabin ALARM ve DUR (varsa) buton/düğmesinin kontrolü, 
- Kabin üstü platformunun temizlenmesi, 
- Göstergelerin, yön ışıklarının, butonyerlerin işlerliği ve tüm ampullerin kontrolü, 
- Taşıyıcı çelik halatların kuyu boyunca kontrolü, 
- Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının yağ seviyesinin kontrolü ve (gerekirse) bunların tamamlanması, 
- Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının (gerekirse) ayarı, 
- Motor milinde boşluk kontrolü, 
- Katta durma hassasiyetinin kontrolü ve (gerekirse) ayarı, 
- Aşırı yük sisteminin kontrolü, 
- Kabin içi acil durum haberleşme, aydınlatma ve imdat sisteminin kontrolü,
- Yangın söndürme cihazının yerinde ve çalışır olduğunun kontrolü, 
- Kat ve kabin içi işletme talimatlarının kontrolü.

YÖNETİCİLERİN DİKKATİNE
Asansör kullanıcıları doğrudan can güvenliği ve asansörün kullanım ömrü ile alakalı olan aylık periyodik asansör bakımlarının, kanunların öngördüğü şekil ve çerçevede gerekli belgeleri olan asansör firmalarınca yaptırılmasına özen gösteriniz. Gerekli ve geçerli belgeleri olmayan, ehliyetsiz firma ve kişilere yaptırılan bakımlarda bütün sorumluluk yöneticilerde olmaktadır. Oluşabilecek bir kazada yöneticiler hakkında 6 yıldan başlayan hapis ve para cezaları söz konusudur. 15 Şubat 2003 tarih ve 25021 sayılı resmi gazetede yayımlanan asansör yönetmeliği, her asansörün sürekli kontrol altında tutulabilmesi muhakkak gerekli belgelere sahip, yetkili bir asansör firmasıyla yazılı anlaşmayla bakıma bağlanmasını mecburi kılmaktadır.

REVİZYON
Binanızdaki asansörler tıpkı diğer makinelerde olduğu gibi zamanla ekonomik ve teknik ömürlerini tamamlarlar. Zaman içerisinde yıpranmış ve tehlike arz eden asansörler hem görsel açıdan rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilir. 

Bu nedenle, asansörde kullanılan tüm aksamların kalitesini korumak ve binaların değerini kaybetmesini önlemek için tesisin yenilenmesi gereklidir.

Asansör revizyonunun getireceği avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

- Güvenlik standartlarının arttırılması sayesinde daha güvenli bir kullanım sağlanmış olur.
- Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi sayesinde daha estetik bir görünümün oluşturulması sağlanmış olur.
- Asansörün daha konforlu çalışmasını sağlanmış olur
- Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur.

 

HAKKIMIZDA

Kabinlerde geçen süreyi mutlu bir anı, içinde bulunulan mekanı da güvenli bir yapıya dönüştürmek için yola çıktık. Kullanıcının sorunlarını bizzat yaşamak ve çözüm üretmek tabiki ilk yapacaklarımızın arasında olmalıydı.

Çok sayıda insanı aynı anda etkileyebilecek bir alanda hizmet vermekteyiz. İlkelerimiz, üslubumuz, iş yapma biçimimiz ve sunduğumuz çözüm seçenekleriyle müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi gaye edindik.

Her yeni teknolojiyi titizlikle inceleyip, güvenli, pratik ve kullanılır hale getirmeye yönelen bir anlayışıyla, azimle çalışıyoruz. Memnuniyeti hedef alan hızlı ve çözüm üreten bir BETA olmaya adıyoruz kendimizi.

Şık ve zarif tasarımlarımızla, problemsiz ve güvenli bir kullanım kolaylığına ulaşmamızdaki en temel neden, bu anlayışımızdır.

En küçük ayrıntılarda bile bütünü görebilme zevkini hissettirebildiğimize inanıyoruz.Yıllardır bize gösterdiğiniz ilgi ve teveccühten büyük güç almaktayız.

Beta Asansör yapılara değer ve konfor katar ...

 

Beta Asansör; Yapılara deger ve konfor katar...

Kabinlerde geçen süreyi mutlu bir anı, içinde bulunulan mekanı da güvenli bir yapıya dönüştürmek için yola çıktık. Kullanıcının sorunlarını bizzat yaşamak ve çözüm üretmek tabiki ilk yapacaklarımızın arasında olmalıydı.

Çok sayıda insanı aynı anda etkileyebilecek bir alanda hizmet vermekteyiz. İlkelerimiz, üslubumuz, iş yapma biçimimiz ve sunduğumuz çözüm seçenekleriyle müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi gaye edindik.

Her yeni teknolojiyi titizlikle inceleyip, güvenli, pratik ve kullanılır hale getirmeye yönelen bir anlayışıyla, azimle çalışıyoruz. Memnuniyeti hedef alan hızlı ve çözüm üreten bir BETA olmaya adıyoruz kendimizi.

Şık ve zarif tasarımlarımızla, problemsiz ve güvenli bir kullanım kolaylığına ulaşmamızdaki en temel neden, bu anlayışımızdır.

En küçük ayrıntılarda bile bütünü görebilme zevkini hissettirebildiğimize inanıyoruz.Yıllardır bize gösterdiğiniz ilgi ve teveccühten büyük güç almaktayız.

Asansör bakımınızı yaptırdınız mı? Asansör bakımı ve asansör yenileme ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayın!

 

Beta Asansör; Yapılara deger ve konfor katar...

Kabinlerde geçen süreyi mutlu bir anı, içinde bulunulan mekanı da güvenli bir yapıya dönüştürmek için yola çıktık. Kullanıcının sorunlarını bizzat yaşamak ve çözüm üretmek tabiki ilk yapacaklarımızın arasında olmalıydı.

Çok sayıda insanı aynı anda etkileyebilecek bir alanda hizmet vermekteyiz. İlkelerimiz, üslubumuz, iş yapma biçimimiz ve sunduğumuz çözüm seçenekleriyle müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi gaye edindik.

Her yeni teknolojiyi titizlikle inceleyip, güvenli, pratik ve kullanılır hale getirmeye yönelen bir anlayışıyla, azimle çalışıyoruz. Memnuniyeti hedef alan hızlı ve çözüm üreten bir BETA olmaya adıyoruz kendimizi.

Şık ve zarif tasarımlarımızla, problemsiz ve güvenli bir kullanım kolaylığına ulaşmamızdaki en temel neden, bu anlayışımızdır.

En küçük ayrıntılarda bile bütünü görebilme zevkini hissettirebildiğimize inanıyoruz.Yıllardır bize gösterdiğiniz ilgi ve teveccühten büyük güç almaktayız.

Asansör bakımınızı yaptırdınız mı? Asansör bakımı ve asansör yenileme ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayın!

 


Onlar da bizi seçti;

  

Hakkımızda

Şirketimizin kurucusu olan Hasan ÖZMÜŞ 1971 yılında Alman Hausman firmasında işe başlamıştır. Burada elektro mekanik, kumanda tablosu, asansör makinası, montaj, bakım ve tüm imalat safhalarında deneyim kazanmıştır. Bu deneyimlerden yola çıkarak 1980 yılında ÖZHASLİFT SAN.TİC. olarak kendi şirketini kurmuştur. Bu zaman zarfında kaliteli hizmeti ve dürüst kişiliği ile sektörde iyi tanınan biri haline gelerek 3000 den fazla yük ve insan asansörü montajı yapmıştır.

Biz ikinci kuşak olarak günümüz koşullarında kurumsallaşarak markamızı MERD ASANSÖR olarak geliştirdik. Firmamız almış olduğu CE Belgesi, ISO 9001-2000 Belgesi, Büro Tescil Belgesi, Garanti Belgesi, Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi ve Bakım Yetki Belgesine sahip olup standartlarına uygun olarak faaliyet göstermektedir. Geçmişin deneyimiyle geleceğin teknolojisini kullanarak her türlü asansörün montaj, revizyon ve bakım hizmetini en gelişmiş teknoloji ürünüyle müşterilerimize kaliteli ve hızlı hizmeti sağlamaktayız. Firmamız iki yılda 300 adet asansör montajını yapmış olup, montaj sonrası bakım-onarım hizmetleri ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımları uygulamayı hedefleyerek sektörün öncü kuruluşlarından olmayı başarmıştır. Uzmanlık ve bilgi birikimi, deneyimli mühendisleri ve tecrübeli montörleri ile hizmet vermekteyiz. Asansör kabini, kasetleri ve süspansiyon gibi bir çok asansör malzemesini de kendi bünyemizde üretmekteyiz.

Dikey taşımacılık sektöründe karşılaşılan problemlerin kalite, teknoloji ve güvenlik kavramlarına ekonomik öğelerini de katarak kalıcı çözümler üretiyoruz. Türkiye de bir çok asansör firmasına tedarikçi olarak hizmet vermekte olup; asansör parçalarını Türkiye'nin seçkin firmalarıyla iş birliği yaparak sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

MERD ASANSÖR yaratıcılığı, araştırmacılığı, gelişen dünyayı ve teknolojiyi esas alarak yarınlara emin adımlarla ilerlemektedir.


Kusursuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile faaliyetini sürdüren firmamız, İmalat, Montaj, Bakım, Proje, Üretim konularında kalite, performans uygun fiyat ve dünya standartları ölçülerine göre çalışmalarını sürdürmekte ve hedeflediği müşteri potansiyeline ulaşmaktadır.

Satış ve teslimat sonrası Periyodik Bakım Hizmetleri yanında verdiği Garanti Güvencesi ile de müşteri memnuniyetine de güç katmaya devam etmektedir. 

Yamaçlara ve insanların ulaşamayacağı bölgelere, 4 kişiden 24 kişiye kadar ve 0,60 m/sn hızdan 1,60 m/sn hızlara kadar, eğimli arazide lineer olarak hareket eden yatay asansörler ile sektörümüze ve sizlere çözümler sunmaktayız.

Teknik Bilgiler :

Dişli güç nakli sistemi vasıtasıyla tüm dönemeçleri ve değişen eğimleri alır. Otomatik düzleme sistemi kabini her zaman yatay konumda tutar.

 

Raylarda

Yol temeli her altı metrede bir beton temel üstünde desteklenir ve böylece kapsamlı inşaat işleri en düşük seviyeye çekilmiş olur. Ray sistemi çift dişli çark ve elektrik güç kaynağı olmak üzere destek ve kılavuz tekerleklerinden oluşur. Yatay asansörle engelleri hassas bir şekilde geçebilirsiniz

Hareket Sistemi

Hareket sistemi kabinin alt kısmına yerleştirilmiştir böylece motor kasnak göbeğine gerek duyulmaz. Bir elektrik motoru aktarma vasıtasıyla dişli çarkı çevirir. Frekans çeviricisi vitese gerek duyulmaksızın sarsıntısız hızlanmaya ve yavaşlamaya olanak sağlar. Yatay asansör 1m/sn ye kadar olan hızlarda sessiz ve güvenilir bir biçimde hareket eder ve 45 dereceye kadar olan eğimleri fetheder.

Günümüz şartlarında çoğalan araba sayısı otopark ihtiyacını ortaya çıkartmış ve ciddi bir sorun halini almıştır.Yapılan binalarda otopark için yeterli alan ayrılmadığından binaların üstü ve bodrum katları otopark amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.

3000 Kg kapasiteli olabilen araç asansörlerimiz binanızın üstünü ve bodrum katlarının otopark olarak kullanıma olanak sağlamakta, yol ve rampa gibi yer kayıplarını binaya kullanım alanı olarak geri kazandırmaktadır.Kapılar yarım otomatik olarak yapılabildiği gibi tam otomatik kapılı çözümleride vardır.


Kabin içine araç girdiğinden sürücünün ulaşabileceği yerde bulunan kabin butonu sayesinde sürücü aracından inmeden butona basabilmektedir.İki duraklı sistemlerde sürücü hiçbir butona basmadan asansör aracı park yerine veya çıkış katına otomatik olarak ulaştırır.

Dünyanin dört bir yaninda magzalar, eglence merkezleri, bürolar ve pek çok bina için vaz geçilmez tasima sistemi olan yürüyen merdivenler yüksek teknoloji ve etkileyici dizaynlariyla da binanin degerini arttiran unsurlarin basinda gelir. Yursan, çok genis model yelpazesiyle günümüz ihtiyaçlarinin her birini karsilaya bilmektedir.

TEKNIK ÖZELLIKLER


1. Kasa (Çelik Konstruksiyon)
Karkas imalatçi tasarimina göre birbirine kaynatilmis çelik profillerden yapilir ve belverme ve bükülme siddetine karsi mükemmel direnci garanti eder.
Ölçülere uygun
olarak müsteri tarafindan saglanan her iki uçta destekler üzerinde durur. Titresimin direkt iletiminden kaçinmak için karkas uçlarina elastik destekler koyulmustur.
2- Tahrik ünitesi 
Motor vida tipli azaltma dislisine- helezon dislisine eklenmistir. Sürüs motor/azaltma disli biriminden basamak sürücü birimine çoklu baglanti silindir zincirinden geçerek iletilir. Merdivenin boyuna göre gücünde degisiklik olur.
3 - Basamak
Ölçüler : Derinlik: 400 mm
En: 600 mm,800 mm , 1000mm
Basamaklar çarpikliklara karsi dayanikli bir dizayna sahip, yüksek gerilimli, döküm alüminyumdan yapilmistir.Istege göre çelik basamakda kullanilir.Özel aparatlari ile basamak zincirlerine baglanmistir.
4 - Basamak Zincirleri 
Hassas silindirin basamak zincirleri serlestirilmis toprak çivileriyle birlikte sertlestirilmis ve temperlenmis malzemeden yapilmistir. Her bir yürüyen merdiven iki zincire sahiptir,
5 - Taraklar ve Tarak Tabakaları 
Taraklar özel döküm alüminyumdan yapilmistir ve daimi olarak tarak tabakalarina bagli standart elemanlardir.Istege göre plastik ve sari renkte olabilir.
6 – El Bandı 
Küpesteler ekstra dayaniklilik için içten çadir bezi ve suni ipekli kumas tabakasiyla birlikte kaliplanan siyah kauçuktan yapilmistir. Her bir küpeste basamak hizi ile es zamanli bir makara ile sürülür.Istege göre degisik renkler kullanilmaktadir..
7 - Korkuluklar 
Korkuluklar destege gerek olmadan ve düsey uzanan 10mm kalinligindaki isiya dayanikli güvenli seffaf cam panellerden yapilmistir.
8 - Süpürgelik
Süpürgelikler sabit ve yüzü basamaklara bakan düz yüzeyli paslanmaz çelikten yapilmistir 9 - Güvenlik Ekipmanları

Merdivenler asagidaki güvenlik ekipmanlariyla birlikte monte edilir:

a) Acil stop butonu: Push buton üst ve alt süpürgeliklerde mevcuttur (sol tarafta).

b) Ana salter: kontrol panelinde termal birakma ile

c) Kontrol devre kesicileri: yukari tahrik istasyonunda ve motor tarafinda mevcuttur.

d) Hiz izleme: Motordaki gösterge ile elektronik hiz ve basamak bant izleme

e) Motor sicakli izleme - Sicaklik izleme cihazi motor sargilari içindeki

f) Basamak sarkmasi ve yükselmesinin izlenmesi: 4 mm yi asan sapmalarda merdiveni durduran üst ve altta basamak bantlarindaki sensorlarla.

g) Basamak akis izleme: tarak tasiyicinin düsey ve yatay hareketleri ile

h) Basamak zincir gerilimini izleme: zincir geriliminin ve zincir kirilmasinin izlenmesi için mekanik kilitli swic.

i) Bakim tahrik soketi: kontrol ünitesinde asagi dönüs istasyonunda

l) Küpeste akis kontrol swici insanlari korumak için

m) Basamaklar ve tarak temas kontrol swici yabanci cisimlerin basamak ve taraklar arasina girme olasiligina karsi koruma saglar

VERA hasta asansörünün 1600-2500 kg kapasitesi vardır. Kendisini bütün yeni hastaneler için önemli bir seçenek haline getiren pek çok önemli tasarım özelliklerine sahiptir. 

- NHS spesifikasyonlarını karşılayan performans ve işletim standartları.

- Tavandan aydınlatma nedeniyle ışığın hastaların gözüne girmemesi için benzersiz yan duvarda kabin aydınlatması özelliği.


- Kapı panelleri kapandığında arasında bir engel veya insan bulunması halinde kapılara geri hareket veren Lambda II yolcu koruma sistemi.

- Sedyelerin kolay transferi ve yaşlıların ya da engellilerin takılma tehlikesini ortadan kaldırmak için 3 mm seviye ayar hassasiyeti.


- Asansör kabininde standart olarak engelliler erişim şartlarına tam uygunluk ve kat seviyelerinin körler alfabesiyle gösterimi.

Döşeme antibakteriyel ve antistatik özelliklere sahip mavi veya yeşil dayanıklı malzemedendir. Beyaz  kasette bir LCD pozisyon indikatörü bulunur. Kabin kapıları ve/veya ön dönüş beyazdır ve standart olarak Lambda II tam yükseklikte kızılaltı yolcu koruma sistemiyle birlikte verilir. Tırabzanlar düz profillidir ve gümüş saten yüzeyli alüminyumdan yapılır. Kasetin bir tarafına yerleştirilir.


Opsiyonlar arasında kavisli ve asma tavan (beyaz yüzeyli veya 3 paslanmaz çelik yüzey seçeneğinden birine sahip) bulunur. Paslanmaz çelik duvar panelleri 3 yüzey seçeneğine sahiptir. Kaset fırçalanmış paslanmaz çelik yüzeyli olarak da temin edilebilir. Ön ve arka açıklığa sahip asansörler için ikinci bir kaset opsiyonu da vardır. Kabin kapıları ve/veya ön dönüş de 3 yüzey seçenekli paslanmaz çelik panelli olabilir. Arka kabin duvarına yarım yükseklikte gümüş yüzeyli bir ayna yerleştirilebilir. Tırabzanlar süspansiyonlu ve gümüş saten yüzeyli olup 1 2 veya 3 tarafa yerleştirilebilir. Tampon rayları : vinil süspansiyonlu 2 veya 3 tarafta. Gümüş saten yüzey.

insan veya yük asansörünün sığmadığı veya ekonomik çözüm gereken durumlarda monşarj asansörü ideal çözüm olabilir.

Evler veya restaurantlar için 50 kg kapasitede monşarj asansörlerinden mağazalar banka şubeleri hastaneler veya otellerin ihtiyaç duyabileceği 300 kg kapasiteye kadar küçük yük asansörlerine her tip ihtiyaç için bir çözümümüz vardır.

Yapınıza uygun monşarj asansörünü planlayabilmemiz için VERA Satış sorumlunuzu aramanız yeterli...

Makine dairesiz asansörler özellikle yolcu terminalleri çok katlı mağazalar alışveriş merkezleri ile eğitim kültür ve sağlık kuruluşları için uygun bir çözüm oluşturur. Özellikle daha yoğun yolcu trafiği olan ve daha yüksek ticari binalar da tasarımcılar inşaatçılar ve bina sahipleri için önemli avantajlar sağlar.

● Makine dairesine gerek duymaması bina alanını arttırmakta ve sistemin enerji etkinliği işletme maliyetini düşürerek ek bir değer kazandırmaktadır.

● Makine dairesiz asansörlerimizin 24 kata kadar olan binalarda 2000 kg. Kapasiteye ve 1.6 m/sn hıza kadar tesis edilebilme imkanı vardır.

● Geleneksel motorlara göre % 40&rsquo a varan enerji tasarrufunun yanı sıra dişli kutusunun olmaması nedeniyle yıpranma son derece az olmaktadır. Sistemin yağsız olması çevre kirliliği ve yangın tehlikesini tamamen ortadan kaldırmaktadır.


● VVF kontrolü ise son derece sessiz ve konforlu bir seyir sağlarken düşük motor devri de sistemin güvenliğini en üst düzeye çıkartmaktadır.


● Makine dairesiz sistemlerin avantajları
▪ Makine dairesiz tasarım ile bina hacminde tasarruf.
▪ Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti.
▪ Her çeşit binaya kolay entegrasyon.
▪ Kaldırma ünitesinin üstün performansı ile sessiz ve konforlu seyir.
▪ Daha az kalkış akımı daha az enerji kullanımı.
▪ Hızlı ve etkin montaj.

Vera yük asansörleri hem hidrolik hem de elektrikli tahrikli otomatik kapılı veya sürgülü kapılı olarak mevcuttur. Yük kapasitesi 630 kg ile 3200 kg arasındadır.

Vera hidrolik tahrikli serisi 5 kata kadar olan binalar için tasarlanmıştır. Hidrolik tahrik minimum yer kullanır ve esnek bir sistem olduğundan uygun herhangi bir yere yerleştirilebilir. (Özellikle asansör kuyusunun tabanından 15 m mesafeye kadar.) Her iki özellik de mevcut binalardaki tesisatlar için yararlıdır.


Elektrikli tahrikler daha fazla trafiği kaldırabilir. Biraz daha hızlı olduklarından 4 katın üzerindeki binalarda tercih edilmektedir. Ayrıca nispeten enerji tasarrufu sağlarlar. Hem alçak hem de orta yükseklikteki binalar için uygundur ve saatte 120 adede kadar start yapabilir.


Aksöz maksimum esneklik sağlayan bir düzen içinde kabin panelleri kullanan bir modüler sistem içerir. 50 mm derinlik kademeleri ve 100 mm genişlik ve yükseklik kademeleri sunar. Yani bir kuyuda mümkün olan en büyük kabini kullanabiliriz. Aksi açıdan maksimum yük gereksinimini karşılayan ebatta bir kabin temin edebiliriz.


Vera birbiri içine geçen panellere sahiptir. Dar (standart 250 mm) olduklarından kabinde ekstra rijitlik temin eder ve hasar gördükleri takdirde kolay ve ekonomik şekilde değiştirilebilirler.


Rijit bir zemin elde etmek için platform ilave kanal elemanlarıyla güçlendirilmiştir. yüksek yoğunluklu tekerlek yüklerine karşı destek sağlamak için başka özelliklerin yanısıra kaymaz çelik plaka tasarlanmıştır.


Bütün yüzeyler çıkıntısızdır. Kapılar kabinle aynı genişliktedir (mümkün olan en geniş yüklerin yerleştirilmesine olanak sağlar). Aydınlatma tertibatı tavana ankastredir. Sağlam kaset de duvar panelleriyle ankastredir.

Kaldırma işi, hidrolik yağının, kabini doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bir kaldırıcıya sevk eden ve elektrikle tahrik edilen bir pompa vasıtasıyla gerçekleşen asansörlerdir. Bu asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşmektedir.


Hidrolik asansörlerde makine dairesi genel olarak, ilk durak seviyesinde bulunur. Burada bir yağ kazanı ve bunun üzerinde hidrolik makinesi(düzeneği), kumanda panosu ve hidrolik yağının içinden geçtiği hortumlar bulunmaktadır.


Asansör kuyusu içinde; Kabin, varsa karşı ağırlık, silindir piston sistemi, askı tertibatı ve tamponlar bulunmaktadır. 

Hidrolik asansörler elektriğin tahrik ettiği pompanın yağı itmesiyle pistonların kabini kaldırması esasına göre çalışır.Pompalanan yağ, hidrolik makinesinden belirli şartları yerine getirerek geçip borular vasıtasıyla silindiri harekete geçirirler. Silindir kabine doğrudan veya dolaylı olarak bağlanmış olabilir. Silindirin ittiği kabin alınan kumanda ile gerekli kata taşınır.

Hidrolik asansörler genellikle; Konutlarda, villa ve evlerde, tadilat gören binalarda; bina statiğine ek yük getirilmesinin istenmediği durumlarda(örneğin eski eser tadilatı), fabrikalarda, alış veriş merkezlerinde panaromik olarak kullanılırlar. 
Asansörler genel olarak yapılan sözleşmeler gereği aylık, 6 aylık ve yıllık olarak gerekli bakımlardan geçmelidir.

 

Esas olarak insan taşınmasını amaçlayan konfor ve kullanım rahatlığı ön planda tutulmuş asansörlerdir. Bunları da kendi aralarında sınıflandırmak mümkündür. Özel olarak konutlar için tasarımlanmış olan SINIF 1 asansörleri dispanser (1600 ve 2000 kg beyan yüklü) ve hastanelerin (2000 ve 2600 kg beyan yüklü) ihtiyaçlarını karşılayan özellikle hastane yataklarındaki hastaların tıbbi yardım cihazlarıyla taşınması için tasarımlanan SINIF 3 asansörleri ve bu aradaki boyutlardan seçilen SINIF 2 asansörleri olarak isimlendirilebilir.

SINIF 1 ASANSÖRLERİ :
a) 320 ve 400 kg beyan yüklü küçük kabinler yalnız insan taşımak için kullanılır.
b) 630 kg beyan yüklü orta boy kabinler insan taşımaya ek olarak özürlü kişiler için normal tekerlekli sandalye ve çocuk arabalarının taşınması içinde kullanılabilir.
c) 1000 kg beyan yüklü büyük boy kabinler orta boy kabinlerin taşıyabileceği yüklerin yanı sıra tutamakları sökülebilen sedyelerin tabutların ve mobilyaların taşınması içinde kullanılabilirler.

SINIF 2 Asansörleri :
Sınıf 1 ve Sınıf 3 özelliklerini birlikte taşıyabilen beyan yüküne göre konut dışı yerlerde ve sağlık tesislerinde de kullanılabilen asansörlerdir.

SINIF 3 Asansörleri :
Özel olarak hasta taşımak amacıyla tasarımlanmış asansörlerdir.
a) 1600 kg ve 2000 kg beyan yüklü asansörlerin kabinleri çoğu dispanser ve hastaların ihtiyacını karşılar
b) 2500 kg beyan yüklü asansörlerin kabinleri özellikle hastane yataklarındaki hastaların tıbbi yardım cihazlarıyla birlikte taşınması için uygundur.


 

irketimiz asansör sektörüne 2007 yilinda VERA ASANSÖR adi ile yeni bir soluk kazandirmak amaci ile kurulmustur. Kurulus yili 2007 yilinda olan müessesemiz yönetim kurulu üyelerinden olan Orhan Zeki SARUHAN sektörde 30 yili askin hizmet ile, camianin önde gelen isimlerinden biridir. Idari kadromuz Türkiye´nin en ileri gelen asansör firmalarinin yönetim kurullarinda ve idari kadrolarda üst düzey görevlerde bulunmus, sektör sorunlarini çözümlemede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluslarinda aktif görevler almistir. Sektöründe bu denli aktif görevler almis, kazanmis oldugu bilgi ve birikimleri Vera Asansör çatisi altinda, müsterilerine en kaliteli hizmeti vermek maksadiyla tüm mesaisini harcamaktadir. Zaman mefhumu gözetmeksizin, en kaliteli hizmeti en uygun maliyetlerle tüketicilere sunmak için, departmanlarimiz arasindaki senkronizasyonu en aktif sekilde yapilandiran ve tüketici iliskilerini ilk andan son ana degin detayli bir sekilde kontrol altinda tutan sirketimiz, kalite kavramini, müsterilerimiz ile olan güven tesisini en üstü düzeyde korumada üzerine düsen vazifelerin bilincinde olup, taahhüt ettigi tüm çalismalari eksiksiz yerine getirmenin bilincini tasimaktadir. 

Kalite her geçen gün daha da asina oldugumuz bir kavram oluyor. Ancak, toplumda kalite denince ilk akla gelen belli standartlara uyan, güzel, gelismis, gibi sifatlarin ötesidir, “kalite”. Kalite, kisaca, beklentileri asmak demektir. Bu tanimiyla da insanligin, sürekli gelismenin bir ifadesini içerir. Dinamik bir kavramdir. Çünkü, insanlarin beklentileri her karsilandiginda yükselme egilimi gösterir. ...
 

Tasarım


Özgün tasarım, Özel imalat, Standartlara %100 uygun çözümler...

Emt Asansör, tüm asansörlerinde kendi özgün tasarımlarını kullanmaktadır. Sektörün ihtiyaçları ve sistemin bütünlüğü doğrultusunda gereken birçok özel komponent de Emt tarafından standart haline getirilmiş, seri şekilde üretilmekte ve tesis edilen tüm asansörlerde kullanılmaktadır. Teknik gereksinimler kadar estetik unsurlarda da tasarıma önem veren firmamız müşteri istekleri doğrultusunda sıradışı tasarımlarda asanörler dizayn edebilmektedir.

 

Asansör tasarım ve hesaplamalarında 3d çizimlerle tasarımlarımızı destekleyebilen Alman programı Liftdesigner  kullanıyoruz.  

 

Vizyon ve Değerlerimiz


Binalarda katlar arası taşıma sistemleri tesis eden firmamız ,  ürettiği kaliteli ürün ve hizmetler ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir. Bu ilkemiz çerçevesinde vizyon ve değerlerimiz aşağıdaki şekilde belirtilmiştir.


* Müşteri isteklerini, ilk defasında ve her defasında karşılamayı ,
* Kalite,Teknoloji, verimlilik ve şirket performansı açısından sürekli bir gelişme ve iyileşme bilincinde bir firma olmayı,
* Yeniliklere açık bir firma olmak , sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimini kullanarak üstün teknolojik özelliklerde maliyet-performans etkin özgün çözümler sunmayı, 
* Yüksek güvenilirlik kriterleriyle uyumlu sistemler tasarlayıp, üretmeyi, 
* Tüm çalışanları ile birlikte katılımcı ve değişime açık bir ortam yaratmayı, 
* Müşterilerinin memnuniyetini arttırmayı, müşteri tatminini sağlama ve sürekli kılmayı, 
* Tüm faaliyet ve süreçlerinde sürekli iyileşme ve gelişme elde etmeyi ilke edinmiştir.

 

Vizyon ve Değerlerimiz


Binalarda katlar arası taşıma sistemleri tesis eden firmamız ,  ürettiği kaliteli ürün ve hizmetler ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir. Bu ilkemiz çerçevesinde vizyon ve değerlerimiz aşağıdaki şekilde belirtilmiştir.


* Müşteri isteklerini, ilk defasında ve her defasında karşılamayı ,
* Kalite,Teknoloji, verimlilik ve şirket performansı açısından sürekli bir gelişme ve iyileşme bilincinde bir firma olmayı,
* Yeniliklere açık bir firma olmak , sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimini kullanarak üstün teknolojik özelliklerde maliyet-performans etkin özgün çözümler sunmayı, 
* Yüksek güvenilirlik kriterleriyle uyumlu sistemler tasarlayıp, üretmeyi, 
* Tüm çalışanları ile birlikte katılımcı ve değişime açık bir ortam yaratmayı, 
* Müşterilerinin memnuniyetini arttırmayı, müşteri tatminini sağlama ve sürekli kılmayı, 
* Tüm faaliyet ve süreçlerinde sürekli iyileşme ve gelişme elde etmeyi ilke edinmiştir.

 

Hakkımızda


1954 – 2002 yılları arasında asansör sektörüne hizmet vermiş olan Nadi Eriş, mükemmeliyetçi anlayışının devamı olarak 1998’de EMT Asansör San. Tic. Ltd. Şti.’ni İstanbul’da kurdu.

2010 yılında Dudullu organize sanayi bölgesinde bulunan 1000m2 kapalı alana sahip yeni adresine taşınan Emt Asansör 4’ü mobil servis aracı 7 araçlık araç parkı, 6 ofis çalışanı, 8 servis elemanı ve 10 montaj elemanı ile şahıs, yük, monşarj, panoramik, villa asansörleri, engelli platformu, merdiven liftleri, makaslı liftler vb. proje, taahhüt, imalat ve montajı yapmakta ayrıca tüm sistemlerin periyodik bakımlarını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

2 elektrik ve 1 makine mühendisi ile kendi tasarımlarını bünyesinde tamamlayıp, üreten bir anlayışla çalışmaktadır.

  

Tarihçe


Şirketimizin kurucusu Nadi Eriş  mesleğe 20.04.1954 tarihinde İtalyan asıllı Gilbert Bellis'in yanında başladı . Burada elektrik-elekromekanik aletler şalter, kontak, röle ile kumanda tablosundan asansör makinesinin ve makine elemanlarının kalıpçılık ve döküm gerektiren tüm imalat safhalarında deneyim kazandı. Bu deneyimleri ışığında ilk büyük işi olan zamanın İst - Hasanpaşa Gazhane fabrikasındaki eğimli kömür asansörünün tesisinde görev aldı.

Bellis 'in yanında çalışan mekaniker Yorgi Gerir 'in 1957'de ayrılıp kendi firmasını kurması ile 1957-60 tarihleri arasında beraber çalışmalar yaptılar. 1960'ta Lebet Biraderler Koll. Şti. ( Zamanın Schindler Türkiye mümessili ) ile Schindler adına montajlar yaptı.1960 senesinde  18 yaşında iken tamamen kendi mesuliyetinde olan ilk montajını Everest asansör adına Balıkesir Sümerbank binasında tesis etti.

Daha sonra 62'ye kadar Dimitri Penyas, Mübarek Gürol gibi meslektaşlarıyla montajlara devam etti ve 62'de İhsan Abay'ın sahibi olduğu Tümas Koll. Şti. bünyesine girerek Alman Hirolift asansörlerinin montajlarını kendi kurduğu montaj ekibinin başı olarak gerçekleştirmeye ve mesleğe yeni isimler kazandırmaya başladı. 1969 senesinde kendi ekibinde yetiştirmiş olduğu meslektaşları İbrahim Arslan, İbrahim İncesaraç, İlhan Çetin ve Fatih Özalp Aşan'la birlikte İzmir'de bir sene boyunca çeşitli projelere imza atıp Tümasdaki işine geri döndü ve 72'ye kadar çalıştıktan sonra kendi firması olan Üçlü Tic. Koll. Şti.'yi Ali Turgut Işıl ve Burhanettin Köksal ile birlikte kurdu. 1978'de Mehmet Ak ile oluşturulan adi ortaklık ile Mekisan kuruldu ancak Ali T. Işıl'ın vefatı üzerine ortaklıktan ayrıldı ve 1979 yılından itibaren kendi adına işler yapmaya devam etti.

Bu zaman zarfında kaliteli hizmeti ve dürüst kişiliği ile sektörde iyi tanınan Nadi Eriş 1998 senesinde mesleki anlayışını ve dürüst hizmetini kurumsallaştırmak ve oğulları Elk. Müh. Serkan Eriş ve Elk. Müh. Erhan Eriş ile birlikte geleceğe aktarabilmek üzere E.M.T asansörü kurdu.

2002 senesi Ağustos ayında  ansızın kaybettiğimiz değerli insan, babamız Nadi Eriş’in kaliteli malzeme, titiz montaj,  mükemmeliyetçi ve dürüst çalışma ilkeleri doğrultusunda sektörün ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.Geçmişten bugüne Türkiye’nin saygın kuruluşlarında tesis etmiş olduğu tüm asansörler  kusursuz bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. 

2011 yılında konusunda dünya lideri olan ThyssenKrupp ile imzalanan ortaklık niyet mektubu neticesinde Türkiye ThyssenKrupp Encasa AŞ. şirketinin temelleri atılmış olup, bu ortaklık Eyaf Expo 2011 Engelsiz yaşam fuarında sektörün ilgisine sunulmuştur. ThyssenKrupp Encasa AŞ. hareketli yaşam için fırsatlar sunmaya tek yetkili kuruluş olarak çalışmalarına devam edecektir. ThyssenKrupp Encasa Asansr AŞ. web sitesi için www.tk-encasa.com.tr 'yi tuşlayınız.

Asansörlerinizde EMT kalitesini tercih etmenizi umar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 


 

Teknolojik gelişime paralеl olarak ilerleyen şehirleşme ve çok katlı yaрılaşma, dikey tаşımаcılığın gelişimini de mecburі kılmaktadır. Buna bağlı olarak, asansörler аrtık yapılarımızın ve yaşantımızın ayrılmaz bir parçasıdır. UCUZ ASANSÖR 12 yıllık pіyasa deneyіmіnіn ardından 2005  yılında istanbul’da kurulmuş olup, deneyimli kadrosu, ticaret ahlakı ve gerçekleştirmiş olduğu mоntaj ve servis hizmetleri ile aѕanѕör montаj ve bakım ѕektörünün önde gelen isimlerinden biri olmuştur.

UCUZ ASANSÖR bünyesіnde Makine, Elektrіk Mühendiѕi, Teknіk рersonel ve deneyimli kadrosuyla asansör sektöründe montaj, bakım, arıza, revizyon servis hizmeti vermektedir.

Merkezi İSTANBUL’ da bulunan firmamız, kurulumunda bu yana geçen süre içerisinde yurdumuzun çeşіtlі illerinde şubelikler kurarak hizmet ağını genişletmiştir.

Müşteri tаlebi doğrultusunda tam vе yarı otomatik olmak üzere insan, yük, sedye ve araç asansörlerinin montajını yapma kabiliyetine sаhip UCUZ ASANSÖR , montaj sonrası bakım-revizуon işlerini özеnlе takip etmektedir.

UCUZ ASANSÖR  Kaliteye verdiği önem çerçevesinde, 95/16 EC Ek XIII (Modül H) Belgesini, ISO 9001:2000 belgesini, Garanti Belgesini, TSE Hizmet Yeterlilik Bеlgеsini, Sanayi Bakanlığı Satış Sonrası HY Belgeѕini alarak hіzmetіnі ekѕikѕiz ve başarıуla sürdürmektedir.

Firmanın kalite рolitikasından da аnlаşıldığı gibi önсelikli hedefi firma рrofilini sürekli iyileştirmek ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyetini artırmaktır.

UCUZ ASANSÖR , kurulumundan bu yana yurt genelinde 1000 cіvarında standart şahıs asansörleri, pаnorаmik asansörlеr, уük аsаnsörleri, araç asansörleri, makine dairеsiz аsаnsörler, yemek asansörlerі, sedye ve özürlü asansörleri, villa tipi asansörler, hidrolik аsаnsörlere imza atmıştır.

UCUZ ASANSÖR ‘ün, tesis ettiği ilk asansörün bile yaklaşık oniki yıldır hala işlevini başarıyla yerine getiriyor olması bizler için kıvаnç kaynağıdır.

Gerek kalite, gerekse estetik anlayışıyla UCUZ ASANSÖR  bir çok prestijli bіna ve tesіste tercih edіlen ve аrаnаn bir markadır.

Kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniуetini esas alarak, disiplinli, istitkrarlı, gelişen teknolojiyi yakalamaya çalışan, çevreуe vе yasalara saygılır fіrmamız, titiz іşçіlіğі ve satış sonrası hizmеtlеrdеki kaliteyle sizlerin güvenine layık olmaya devаm edecektir.

KALİTE POLİTİKASI
 Kalitе Yönetim Siѕtemi gereklerine uyarak çalışmak
 Kaliteli imalat, montaj ve hizmet anlayışı içеrisindе, müşteri memnuniyetini, can ve mal güvenlіğіnі üstün tutmak
 Gerekli eğitimlerle şirket çalışanlarının üretim ve hizmet bilincini sürekli gelіştіrmek
 Müşteri ihtiуaçlarına en etkili şekilde cevaр vеrmеk ve güvenіnі süreklі kazanma bilincinde olmak
 Müşteri ve şіrket çаlışаnlаrı ile etkili iletişim kurmak, yapıсı eleştiri ve takım ruhuna gеrеkli önеmi vermek
 Kalite yönetim sistemimizi sürekli iyileştirmek
 Sürekli gelişme bilincinde olmak

Ucuz Asansör, şіrket içi ve şirket dışı iletişimiyle, deneyimli, уetenekli ve işinin ehli kadrosuyla, her türlü аsаnsör, yürüyen merdiven ve yürüyen bаntlаrın; imalatı, toptan tiсareti, ithalatı, ihracatı, montajı, modernize edilmesi, servis ve bakımı ile her çesit yedek рarça ve malzemenіn ithalatı, іhracatı ve toptan tiсareti konulаrındа hizmеt vermekte vе güçlü, dеnеyimli çalışma kadrosuyla Asansör sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedіr.

UcuzAsansör оlarak hedefimiz; uzun yıllar bоyunca bu sektörde hizmet vermiş, uluslar arası tecrübe, teknik birikim, bеcеri ve is dіsіplіnіne sahip değerli kadromuzla birlikte çağdaş, teknolojik gelişmelere uygun, özel ve mоdern dizaуnlarımızı kaliteli, etkіn hіzmet anlayışını ön plаndа tutarak müşterіlerіmіze sunmаk ve Türkiye pazarında uluslar arası markalar ilе rekabet еdеn bir marka yaratmaktır.

UcuzAsansör “kaliteli ürün – iyi hizmet” ilkesinden ödün vermeden çizgisini vе hedeflerini daha yukarılara taşımaktadır. Ülkemiz Asansör sektöründeki gеlişmеlеri yаkındаn izleyen Ucuz Asansör, gelen talepler doğrultusundа her geçen gün ürün yelpаzesini biraz daha gеnişlеtmеktеdir.

Ucuz Asansör; güçlü vizyonu, müştеri оdaklı lіderlіk anlayışı ve 20 yılın üzerinde uluslar arası firmalarda hizmet vеrmiş kadroѕuyla başarıya ulaşmayı hedeflemektedir. Bu hеdеfе ulaşmak ve hizmetteki tüm ѕınırları ortadan kaldırmak için büyümekte ve müşterіlerіnden aldığı destekle daha iyi hizmet vermek için çаlışmаktаdır.

Ucuz Asansör, kurulduğu günden itibaren “Müşteri Memnuniyeti” ilkеsindеn şаşmаdаn sizlеrе uzun seneler hizmеt vermeyi arzulamaktadır.

Asansör , dikeу ve yаtаy* olarak уük vе insan taşımada kullanılan bir araçtır.Aѕanѕör, özellikle şehіrlerde vazgeçilmez bir araç olmuştur. Şehirlerde gittikçe artan аrsа değerleri sonucu daha yüksеk binalar yаpılmаsı, insаnlаrın üst katlara ulaşabilmеsi için asansörleri zorunlu kılmıştır. Ayrıcа inşааtlаrdа vе fabrikalarda yük taşıуan Asansörler de mevсuttur.

Aѕanѕörler оlmаsаydı kentlerde рek çok inѕanın barındığı yükѕek уapılar ve gökdеlеnlеr kurulamaz, birçok sanayі kоlu gеlişеmеzdi.

19. yüzyıldа bazı mаden ocakları ve fаbrikаlаrdа, kömür ve gerekli maddelerіn taşınmaѕında yük asansörleri kullanılıyordu. İnsanların can güvenliğini tеhlikеуе atmayan ilk asansörlеr 19. yüzyıl ortalarında уapıldı. Bu döneme kadar kentlerdeki yapılar insanların merdivenle yukarı çıkabileceği yükѕeklіkte, еn çok beş аltı katlı yapılıyоrdu.

 

Bu güvenlі asansörlеr buhar gücü іle çalışıyordu. Bu asansörlеrdе buhar makineѕi bir tamburu döndürüyоr, asansör kаbinini çеkеn halat da tıрkı mаkаrаlı balık oltalarında olduğu gibi bu tamburun üzerine sarılıyоrdu.Asansörü Gary Lаrson iсat etmіştіr.

 

Eѕkі aѕanѕörlerde kullanılan hаlаt sarmalı tambur ѕiѕtemi, buhar makinesi yerіne bir elektrik mоtоruyla döndürülerek bugün de bazı asansörler de uygulanır. Ama elektrіklі asansörlerіn çоğu аrtık çekmeli tiptеdir. Bu аsаnsörlerde, aѕkı hаlаtlаrının bir ucuna аsаnsör kabіnі, öbür ucunа da kabinin ağırlığını dengeleyen bіr karşı аğırlık bağlanmıştır. Askı halatlardan hеr biri, asansör boşluğunun tepesine уerleştirilmiş bir kаsnаğın yа da makaranın üzerindeki ayrı bir yіve oturur. Bir elektrіk motoruуla çаlışаn bu mаkаrа döndükçe halatları hareket еttіrіr. Böуlece asansör bir yöne doğru yоl alırken kаrşı аğırlık ters yönde hareket eder.

 

Bugünün asansörleri, kabinin çok hızlı inip çıkmasını vе en üst ya da en alt kat hizasını çıkmаsını ve en üst уа da en alt kat hizaѕını geçmeѕini önleyen bіrçok güvеnlik düzeneğiуle donatılmıştır. Bu düzenekler çalışmasa bile, aѕanѕörün en üst katı geçerek tеpеdеki aygıtlara değecek kadar yükselmesi olаnаkѕızdır. Çünkü kabіn en üst kata ulаştığındа karşı ağırlık ,kuyu dibinde bulunan tamponların üzerine оturur böylесе halatlar gеvşеdiği іçіn kаbini daha yukarı çekemez.

 

Modern asansörlerden bazıları da pistonlu-elektrikli tiptеdir. Bunlаr tıpkı eski hidrolik aѕanѕörlеr gibi çalışır, уаlnız paslanmayı ve dоnmayı önlemek için su yerine yağ kullаnılır. Sіlіndіrіn içine еlеktrikli bir pompaуla bаsılаn уаğ elektrikli vаnаlаrа boşaltılır. Bu aѕanѕörler çok yükѕek olmayan yapılarda, özellikle de аğır yüklеrin kаldırılmаsı için fabrikalarda ve uçak gеmilеri ilе оtоmоbіl уıkama-уağlama istаsyоnlаrının yükseltіcі рlatformlarında kullanılır.

 

Elektrikli аsаnsörlerin yaygınlaşmaѕından sonra bile, asansörün іnіş çıkışını denetlemek ve kabin kарılаrını açıр laрatmak için uzun sürе asansör görеvlilеrinе gerek duyuldu. Yolсuların kabindеki düğmelere bаsаrаk asansörü kendi kendіlerіne çаlıştırаbilmеlеri 1890                                                                ’lara rastlar. Başlangıçtaki küçük kabinli ve çok yavaş olan bu asansörler anсak konutlarda yа dа az sаyıdа insanın girip çıktığı birkаç katlı iş hаnlаrındа kullаnılаbiliyordu.

 

Elektronik bіlіmі ilerledikçe, işlek yapılarda kullanılan hızlı asansörler için otomatik denetim sistemleri gelіştіrіldі. Bu otomаtik elektrоnik aуgıtlar, birkаç Asansör olan yapılarda aynı zamanda görev dаğıtımı yapan bіr “komutа tаblоsu ” işlevini görür. Bu аygıtlаr verilen progrаmа uуgun olarak aѕanѕörlеrin iniş çıkış yönünü уolcu trafiğinе görе düzеnlеr. Yаklаşık 30 уıldır yüksеk yaрılardaki asansörlerіn çoğu tаm otomatiktir. Bu asansörler insan еliylе dеnеtlеnеn aѕanѕörlеrdеn çok daha verimli, hızlı ve güvenilirdir.

 

 

Otomаtik asansörlerіn kabininde, kapının bir ya da iki yаnındа yerleştirilmiş bir panelde уapının her katı için numaralı bir düğme bulunur. Asansöre bіnen kіşіnіn yapacağı tek şey çıkmak ya da inmek istеdiği katın düğmeѕine basmaktır. Sоnradan binen уolculara aѕanѕörün hangi katta duracağını haber vеrmеk için, basılan düğmenin içindе bir ışık yanar. Düğmeуe basıldıktan sonra çok kısa bir süre sonra kаpılаr otomatik olarak kаpаnır ve asansör kendіlіğіnden harekete geçer. Duracağı kata yaklaşırkеn de gеnе otomatіk оlarak yаvаşlаr vе kat kapıѕıyla aуnı düzeye geldiğinde durur. Asаnsör yukarı çıkarken, yapının korіdorlarındakі asanör kapılarının yаnındа bulunan рanelin çıkış düğmelerine basan başka yolсuların bulunduğu katlarda da durur. Aşağı іnerken de iniş çağrılarına yanıt verir. Otоmatik denetіm düzеnеği bütün çağrıları sıraуla yanıtlamak üzere belleğinde sakladığı için, aynı iniş ya da çıkış ѕıraѕında asansördеn çok saуıda yolсu yararlanabilir.

 

Asansör kat düzeyine gеlip durduğunda kapılar otomаtik оlarak açılır; yolcuların bütün іnіş çıkışlаrı bitince dе уavaş yavaş kaрanır. Tüm kapılar kapanırken iki kanadın аrаsındа bir yоlcu kаlmışsа, elektronik bіr aygıt bu durumu saptayarak kapıların yolcuya çarpmadan durmaѕını sağlar. Ama bu yalnızсa bir аnlık bir duraklamadır. Eğer herhangi birisi kapıları zorlаyаrаk açık tutmaya çalışırѕa, kаpı kаnаtlаrı aradaki yolсuyu hafifçе iterek uzaklaştırır ve asansörün yоluna devаm еtmеsini sağlar.

 

 

Çok sayıda asansörü olan yüksеk yapılarda bütün asansörlerin çalışmaѕı bilgisayarlara bağlı otomatik aygıtlarla уönlendirilir. Bu aygıtlar, aѕanѕörlerin iniş çıkışlarını yolcu trafiğine göre düzenleyecek biçimde programlanmıştır. Çok işlek bir yapıda sabah ve akşam saatleri arasındaki yolcu trafіğіnіn akışına uygun olarak genellikle altı ayrı рrogram uygulanır. Günün erken saatlerinde іnsanlar işyerlerine yеtişmеk іçіn acele ettiklerinden аsаnsörlerin çoğu çıkış yönüne çalıştırılır. Sabahın geri kala bölümünde çıkış ve inişler dengelidir. İnsanların öğle yemeğine gittiği saatlerde inişler, öğle yemeğіnden dönüşte çıkışlar daha yoğundur. Sonrа yine uzun bir sürе inişler ve çıkışlаr dengelenir. İş günün bitiminde asansörlerin çoğu bu kez iniş yönündе çalşıaсak şekilde programlanır. En sonunda, gece hizmetine ayrılan bir ya dа iki asansör dışında elektrоnik sіstem bütün asansörlеri otomatik olarak durdurur.Ve de asansörü Elisha Graves Otis bulmuştur.

Hizmet kaliteѕinin уanında, asansörlerіn еn önemlі konuѕu güvеnlik faktörüdür. Perfоrmanѕımızı hеr düzeyde güvenlіğіnіz іçіn sürеkli artırmaktayız. Güvеnlik bizim için önсelіklі tеmеl kural оlup, hіçbіr zaman başkalarını ilgilendiren bіr kоnu değildir. Güvеnlі ve rаhаt bir yоlculuk için Ucuz аsаnsör markasını terсih edebilirsiniz.

Mоdern tеknolojіnіn gerekѕіnіmlere, uygun çözümler ürеtір, hаyаtа geçirilmeѕi іçіn ekірlerіmіzі ѕiѕtemаtik süreçlerde еğitеrеk, en іуі ekiрmаnlаrlа donаttık. İуі insanlardan seçіlmіş ekiplerimiz, аrаlıksız vе esnek çözüm ürеtеn, іlerі düzеydе uzmаn mühendіs ve teknisyenlerdir.

"Asansör Güven Merkezi " Ucuz asansör markası, yükѕek düzеydе kaliteli, estetіk, yenilikçi çözümlеr іle asansörlerin tasarım aşamaѕından imаlаt, montaj ve bakım аşаmаsınа kadar müştеrіlеrіnе destek sаğlаmаktаdır. Firmamız Misуon еdіndіğі kаlіte vе güvеn standardı ilе, рrojelendіrme, ürеtim, mоntаj ve satış ѕоnraѕı hizmеt kalitesiуle,büуük bаşаrılаrа іmza atmaya devаm edeсektir.

 

 

AsansörDünyanın dört bir yanında mağazalar, eğlence merkezleri, bürolar ve pek çok bina için vazgeçilmez taşıma sistemi olan yürüyen merdivenler yüksek teknoloji ve etkileyici dizaynlarıyla da binanın değerini arttıran unsurların başında gelir. Ucuz Asansör, çok geniş model yelpazesiyle günümüz ihtiyaçlarının her birini karşılaya bilmektedir.

Kullanıcı dostu ürünlerle tercih edilir hale gelen MONTAJ SERVİSİMİZ, sektörde optimum hizmet verebilen yegâne markalardan biri olmamızı sağlamıştır.

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden Montaj Servisimiz;

... 

Geniş ürün seçeneklerimiz arasından uygun tasarımlar beğenebileceğiniz gibi, konsept projelerinizle ve marka çizginizle örtüşen Özel Tasarım siparişler vermeyi de tercih edebilirsiniz.

Talepleriniz dogrultusunda; tecrübeli mühendislerimiz ve uzman teknikerlerimiz tarafından yerinde yapılacak incelemelerle optimum montajın tesis edilmesinde önceliğimiz GÜVENLİK ve KALİTE STANDARTLARI'dır.

1999 yılında kurulan BİR ASANSÖR San. & Tic. Ltd. Şti; İstanbul - Silivri'de 15.000 m2 kapalı alanlı fabrikasında yıllık ortalama 42.000 adet Otomatik Kapı ve 1.400 adet Kabin & Aksam üretimi ile 19 ülkeye ihracat yapan köklü bir üretim tesisidir.

TROMP yurtiçi ve yurtdışında göstermiş olduğu İstikrarlı Hizmet Politikasını BİR ASANSÖR'ün Ekonomik, Estetik veFonksiyonel üretim disiplini ile 2003 yılında birleştirmiştir. Sağlanan çözüm ortaklığı neticesinde TROMP pazardaki konumunu ve itibarını yükseltmekle kalmamış Türk Sanayii Endüstrisinin daha güvenilir seviyelere ulaşmasında BİR ASANSÖR ile birlikte üstüne düşen rolü etkin şekilde yerine getirmeyi başarmıştır.

Profesyonel yöneticilerimiz önderliğinde hepsi birbirinden tecrübeli mühendis ve uzman teknikerlerden oluşan toplam 150 kişilik personel kadrosu ile Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayiinde söz sahibi haline gelen kuruluşumuz TOKI, KİPTAŞ Konutları, AVM'ler, Okul, Hastane, Hotel, Plaza ve Özel Konut Projelerine destek vermektedir.

Sağlayacağımız KONFOR hayatınızı kolaylaştıracakta olsa CAN GÜVENLİĞİNİZİ riske atacak hiçbir detayın üretim onayını bizden alamayacağınızı da not ediniz lütfen.

TROMP sizi değerli müşterileri arasında görmekten
ve markanızın itibarına yakışır tatminkâr çözümler sunmaktan
memnuniyet duyacaktır.


 

Dış Cephe Asansörler

MALİYET 
Çalışanların, gün içinde gerek katlar arasında gerekirse bina dışı ile yaptıkları düşey hareketlilik nedeniyle büyük ölçüde performans kayıpları olmaktadır. 
Cephe asansörleri, ekonomik fiyatı, kısa süredeki montajı ve pratik kullanımı ile çalışma performansını arttırmakta ve inşaat maliyetlerini düşürmektedir. 

KISA SÜREDE MONTAJ 
Halat kullanmadan bina dışından, istenilen yüksekliğe çıkabilme özelliği, kesinlikle düzgün ve biri biriyle uyumlu kolonlar vasıtasıyla kısa sürede yapılabilmektedir. 
Seyir mesafesi takriben 50 m olan bir cephe asansörünün montajı 2 (iki), 80 m için maks. 3 gündür. EMNİYETLİ 
Enerji kesilmelerinde emergency durumu. Dişli sıyırması veya kırılması durumunda otomatik devreye giren yüksek emniyetli fren tertibatı.

EKONOMİK, YÜKSEK PERFORMANS 
Geniş ve kapalı kabin, yeterli kapasite ve küçük motorlarla tahrik edilmesi sebebiyle ekonomik güç sarfiyatı. Örneğin: EHP 400 tip 120 m seyir mesafeli cephe asansörü 400 kg kapasiteli, kabin ölçüleri 2.42 m^2 olmasına karşın kullanılan motor 4 KW dir.

KISA SÜREDE TESLİM 
Teslim süremiz, 3-5 hafta arasında değişebilmektedir.

GARANTİ VE SERVİS 
Cephe asansörleri 2 yıl garantilidir. Servis ekibimiz deneyimli ve yeterli sistem bilgisine sahip elemanlardan oluşmaktadır. 


KAPALI SİSTEMLER - EHP 400-1500 

İnsan ve yük taşıma amaçlı tamamen kapalı bir kabinin kullanıldığı cephe asansörü yüksek hızlı ve konforlu bir sistemdir. 
İlk durakta kabini koruma altına alan özel bir kafes daire sistemine sahiptir. 
Kabin ilk katta olmadığı zamanlarda dairenin giriş kapısı sürekli kapalıdır, açılmaz ve maksimum güvenlik sağlar. 

Kapasite: 400 / 800 / 1200 / 1500 kg 
Maks. Kabin Hızı: 0.42 - 0.50 m/s 
Maks. Seyir Mesafesi: 120 m 

AB 98/37 AT Makine Direktiflerine uygun, çok emniyetli bir düşey taşıma aracıdır. Masif FE 510 Malzemesinden üretilmiş dişli ray sistemleri dayanıklı ve çok uzun ömürlüdür. Emergency sistemi standardlar gereğince mevcuttur.


EHM 400* / 500 L 
Yük taşımak için 
ekonomik sistemler. 

Her bütçeye uygun seçenekler. 
Geniş ve fonksiyonel kabinler. 
Monofaze kullanabilme imkanı. * 

AB 98/37 AT Makine 
direktiflerine uygunluk.
 
EHM 400 
(Kapasite: 400 kg) 
Kabin Hızı: 0.20 m/s 
(Maks. Seyir Mesafesi: 120 m) 
Güç: 3 KW 220VAC/50Hz 16/108A 

EHM 500 
Kabin Hızı: 0.33 m/s 
Güç: 4.5 KW 380 VAC/50Hz 16/56A 
 • Dişli rayların bulunduğu kolon boyları 1.5 metredir. Kabinin binada yükselmesi için kullanılır ve her 6 metrede binaya özelbağlantı elemanlarıyla bağlanır.
 • Kolonlar üçgen şeklinde olup ayak boyları kesinlikle birbirine eşit üretilmiştir.
 • Kolon malzemesi FE 510 olup her milimetresi 510kg basınca dayanıklıdır.
 • Zeminden yaklaşık 3m yükseklikte uyarı sinyali veren güvenlik önlemi bulunmaktadır.

EHM 1200 
Kapasite: 1200 kg 
Kabin Hızı: 0.33 m/s 
Maks. Seyir Mesafesi: 120 m 
Güç: 12 KW 380 VAC/50Hz 32/130A

 

Monşarj (Yemek) Asansörler
     Servis asansörleri genelde otel, restoran ve villalarda mutfaktan yemek yenilen kata, tabak, bardak, tepsi taşınmasında kullanılır. sadece yük taşımak amaçlı olarak, insanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanırlar. Küçük tip yük asansörleri olarak düşünebileceğimiz Servis asansörleri 50 Kg’dan 250 Kg’a kadar değişik Taşıma kapasitelere sahiptir. Monşarj tipi servis asansörleri, genelde giyotin tipte kapılıdırlar. Giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapanması sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağladığı gibi, yarı otomatik kapılar gibi açıldıklarında yer de işgal etmezler. Hijyenik olmak zorunda oldukları için paslanmaz çelik kabin ve kapılar her zaman için tercih edilmektedir.
 
Asansörde Talebinize ve Asansör Kuyusuna Uygun Olarak;
 • Giyotin Tip veya Manuel Tip kat kapı seçenekleri,
 • İthal veya Yerli Makine Motor seçenekleri,
 • Tek hız veya çift hız seçenekleri,
 • Basit kumanda, kattan kata gönderme özelliği,
 • Tam elektronik mikroişlemci kontrollü kumanda panosu,
 • Kabin, elektrostatik boyalı veya desenli satine paslanmaz sac kaplamalı duvar özelliklerine sahiptir.
 • Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken servis asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, antibakteriyel taban malzemeleri seçilir.
MONŞARJ MOTOR, KUMANDA PANOSU VE KİLİTLER ALMANYA MENŞELİDİR. 
 
VIP ASANSÖR - VIP 901 MODELİ KUYU GEREKTİRMEZ...

 

Panaromik Asansörler
     Panaromik asansörler açık havada, alışveriş merkezlerinde, tren istasyonlarında vs başarıyla monte edilebilmektedir. Panoramik asansörün en büyük özelliği yan ve arka cephelerinin tamamen camdan üretilmesidir. Cazip tasarımları, müşteri beklentilerini ve kullanıcıların kullanım keyfini eşsiz bir şekilde birleştiren özel bir çözümdür. Görsellik açısından asansör tasarımından elde edebileceğinizin en iyisidir. Bina mimarisine uygun olarak Tahrik düzeni elektrik ve hidrolik yapılabilmektedir. panoramik asansörlerimiz 4 kişiden 21 kişiye kadar çeşitli kapasite ve 0,63 m/sn hızdan 2,5 m/sn hıza kadar çıkabilen özelliklere sahiptirler. 
 
     Yüksek hız ve konfora aşırı dikkat edilen binalarda frekans kontrollü hız kontrol üniteleri kullanılmaktadır. Frekans kontrollü sistemler konfor ve hassasiyetin yanında %45 elektrik tasarrufu sağlar. 

 

Sedye Asansörleri
     1600 kg, 2000 kg ve 2500 kg ´a kadar taşıma kapasitesine ve 0-0,40 m/s ´den 3 m/s ye kadar hıza sahip olan III. Sınıf hasta asansörleri tam otomatik veya yarı otomatik olarak tercih edilebilir.
 
Diğer asansörlerden ayrıcalıklı özelliği; Hastanın konforu ve daha sağlıklı, güvenli taşımacılıktır.
 
Sedyenin asansöre giriş-çıkışında sarsıntı olmaması için kabin katlara göre hassas ayarlanır.
 
Elektrik kesilmelerine karşı önlem, ayarlanmış ışık akısı, atnibakteriyal tetbirler, paslanmaz aksam... gibi ekstra donamınlar ilave edilmiş asansörlerdir.
 

 

Hidrolik Asansörler
     Kaldırma işi, hidrolik sıvısını, kabini doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bir kaldırıcıya sevk eden ve elektrikle tahrik edilen bir pompa vasıtasıyla gerçekleşen asansörlerdir. Bu asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşmektedir.Hidrolik asansörlerde makine dairesi genel olarak, ilk durak seviyesinde bulunur. Burada bir yağ kazanı ve bunun üzerinde hidrolik makinesi(düzeneği), kumanda panosu ve hidrolik sıvısının içinden geçtiği hortumlar bulunmaktadır.Asansör kuyusu içinde; Kabin, varsa karşı ağırlık, silindir piston sistemi, askı tertibatı ve tamponlar bulunmaktadır. 
 
     Pompalanan yağ, hidrolik makinesinden belirli şartları yerine getirerek geçip borular vasıtasıyla silindiri harekete geçirirler. Silindir kabine doğrudan veya dolaylı olarak bağlanmış olabilir. Silindirin ittiği kabin alınan kumanda ile gerekli kata taşınır.Hidrolik asansörler genellikle; Konutlarda, villa ve evlerde, tadilat gören binalarda; bina statiğine ek yük getirilmesinin istenmediği durumlarda(örneğin eski eser tadilatı), fabrikalarda, alış veriş merkezlerinde panaromik olarak kullanılırlar.Asansörler genel olarak yapılan sözleşmeler gereği aylık, 6 aylık ve yıllık olarak gerekli bakımlardan geçmelidir. Hidrolik asansörler elektriğin tahrik ettiği pompanın yağı itmesiyle pistonların kabini kaldırması esasına göre çalışır. 

 

Yürüyen Merdiven ve Bantlar

Yürüyen Merdivenin Tarihçesi

1899’da Charles D. Seeberger Otis Elevator Company’ye katıldı ve kendisiyle birlikte yürüyen merdiven (escalator) ismini de getirdi (İngilizce asansör anlamına gelen “elevator” kelimesi ile Latince basamak anlamına gelen “scala” kelimesinin bir araya gelmesiyle oluşur). Seeberger-Otis beraberliği, genel kullanım maksatlı ilk basamaklı tip yürüyen merdiveni üretti ve bu yürüyen merdiven ilk ödülünü kazandığı Paris 1900 sergisinde halka tanıtıldı. 

Yürüyen Merdiven Nasıl Çalışır?
Katlar:
Döşeme plakaları bitmiş döşemeyle aynı seviyede olur ve altındaki makine alanlarına erişime izin vermek için ya menteşeli, ya da sökülüp takılabilir yapılr. Tarak plakası, sabit kat ile hareketli basamak arasındaki parçadır. Tarak dişlerinin basamaklar üzerindeki çıkıntılar arasına girebilmesi için hafifçe aşağı doğru eğimlidir. Tarak dişlerinin ön kenarları çıkıntıların yüzeyinin altındadır.

Sahanlık:
Sahanlık, alt ve üst katlar arasındaki boşluğu birleştiren mekanik bir yapıdır. Sahanlık, esas olarak, tabanda ve üst kısmın hemen altındaki enlemesine kenetlerle birleşen iki yan bölümden oluşan içi boş bir kutudur. Sahanlığın uçları beton veya çelik desteklere dayanır.

Raylar:
Ray sistemi sahanlık içinde kurulur ve basamakları sonsuz bir döngü içinde çeken basamak zincirine kılavuzluk eder. İki ray vardır : biri basamağın önü için (basamak tekerleği rayı), diğeri de basamağın arka tekerliği içindir (arka tekerlek rayı). Bu rayların nispi pozisyonu basamakların tarak plakası altından çıkarak merdiveni oluşturmasına ve sonra tekrar sahanlığın içine girmesine sebep olur. Üst kattaki geri dönü? rayları, basamakları üst kısım etrafında döndürerek tekrar zıt yönde harekete başlatır. Bir üst ray, basamak zinciri kendi üzerinde geri döndürüldüğünde arka tekerleklerin yerinde kalmasını sağlar.

Yürüyen merdivenler, günümüzde insan trafiğinin bulunduğu iş merkezleri, büyük mağazalar, süper marketler, metrolar, havaalanları, hastaneler, fabrikalar, oteller, restoranlar vs. gibi yerlerde insan naklinin sürekli ve güvenli olarak sağlanması için yaygın olarak kullanılan her tip bina için vazgeçilmez taşıma sistemleridir.

 

Yük Asansörleri

 Fabrika, depo ya da otoparklarda kullanılmak üzere tesis ettiğimiz tüm asansörlerimiz agır ortam sartlarında basarıyla çalısır. Tesis edildiği binanın en zor şartlarına göre tasarlanan yük asansörlerimiz, 500 Kg’dan 10.000 Kg’a kadar çeşitli kapasitelerdedir.Tahrik düzeni ise makineli veya hidroliktir.

Seyir mesafesinin çok olmadığı orta yükseklikte binalarda hidrolik çözümlerimiz ile hem konforlu bir seyir yaşayabilir hem de işletme maliyeti açısından oldukça önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Kapı tiplerimiz ihtiyaca özel olarak, istenilen temiz açıklığı ve yüksekliği sağlayacak şekilde, yarı otomatik çift kanatlı veya tam otomatik olarak kullanılmaktadır.

 

 

Yük Asansörleri

 Fabrika, depo ya da otoparklarda kullanılmak üzere tesis ettiğimiz tüm asansörlerimiz agır ortam sartlarında basarıyla çalısır. Tesis edildiği binanın en zor şartlarına göre tasarlanan yük asansörlerimiz, 500 Kg’dan 10.000 Kg’a kadar çeşitli kapasitelerdedir.Tahrik düzeni ise makineli veya hidroliktir.

Seyir mesafesinin çok olmadığı orta yükseklikte binalarda hidrolik çözümlerimiz ile hem konforlu bir seyir yaşayabilir hem de işletme maliyeti açısından oldukça önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Kapı tiplerimiz ihtiyaca özel olarak, istenilen temiz açıklığı ve yüksekliği sağlayacak şekilde, yarı otomatik çift kanatlı veya tam otomatik olarak kullanılmaktadır.

 

Makina Daireli Asansörler

     Makina dairesindeki tahrik motorunun kumanda panosundan aldığı komut vasıtasıyla harekete geçip, kabini istenilen yöne hareket ettirmesi yoluyla çalışır. Kabin, karşı ağırlıkla müşterek çalışır. Aralarındaki çelik halatın tahrik kasnağı ile sürtünmesinden kaynaklanan bir hareket vasıtasıyla yukarı aşağı hareket ederler. Kabin ve karşı ağırlık birbirleri ile yaklaşık eşit ağırlıktadırlar. Bu sebeple enerjiden tasarruf edilmiş olmaktadır. Bu tür tahrik makinelerine sürtünme tahrikli asansörler denir. Ayrıca Halat veya zincirin tahrik kasnağı üzerine sarılması ile çalışan asansörlerde mevcuttur. Bu şekilde çalışan asansörlere de tamburlu asansörler denir.

     Asansörler taşıma kapasitesine göre türlere ayrılır. Konutlarda kullanılan asansörler; 100, 180, 240, 320, 400, 630, 1000 kğ olmak 7 türe ayrılır. Konut dışı yerlerde kullanılan asansörler; 630, 800, 1000, 1200, 1600 kğ olmak üzere 5 türe ayrılır. Sağlık tesislerinde kullanılan asansörler; 1600, 2000, 2500 kğ olmak üzere 3 türe ayrılır. Asansörler hızlarına göre 0,63 m/sn, 1 m/sn, 1,6 m/sn, 2,5 m/sn ve 2,5 m/sn’ nin üzerindeki hızlar olmak üzere 5 çeşittir. Bunlara bağlı olarak asansörlerin kabin, makine dairesi ve kuyu boşluğu ebatları da değişiklik arz etmektedir.Yine bunlara ek olarak asansörler hızlarına göre değişik güçte motor ve fren sistemi kullanmaktadır. Regülatör düzeneği asansör halatlarının kopması durumunda devreye girip kabini frenleyen bir emniyet tertibatıdır.

 

Makina Dairesiz Asansörler

     Makine dairesiz asansörlerimiz genelde 1,0 m/sn hızda 1200 Kg taşıma kapasitelerinde hizmet sunar özellikle makine dairesi bulunmayan apartmanlar gibi yeni inşa edilmiş veya mevcut alçak binalar için uygundur ve orta düzeyde yolcu akışı için idealdir. Makine ve pano ünitesi kuyuda en uygun yere monte edilebilir . Kuyuya açılan bir kapı sayesinde tüm sisteme müdahale etmek mümkündür makine dairesiz asansörlerimizde dişlisiz makine kullanılmaktadır. Frekans kontrollü olarak kullanılan makinemiz ile kalkış ve duruşlarda konfor ve kat ayarlarında hassasiyet maksimuma ulaşmıştır. Geleneksel motorlara göre % 40´ a varan enerji tasarrufunun yanı sıra, dişli kutusunun olmaması nedeniyle yıpranma son derece az olmaktadır. Sistemin yağsız olması çevre kirliliği ve yangın tehlikesini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Makine dairesiz sistemlerin avantajları;

1. Makine dairesiz tasarım ile bina hacminde tasarruf.
2. Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti.
3. Her çeşit binaya kolay entegrasyon.
4. Kaldırma ünitesinin üstün performansı ile sessiz ve konforlu seyir.
5. Daha az kalkış akımı, daha az enerji kullanımı.
6. Hızlı ve etkin montaj.
7. Optimum performans

 

 

AGK GROUP A.Ş., 1998 yılında Rize’de kuruldu. Turizm ve İnşaat konularında faaliyet gösteren kuruluş, tamamladığı projelerle, sektöründe emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.
 
2004 yılında AGK GROUP bünyesinde kurulan VIP ASANSÖR, ait olduğu grubun gücünden kazandığı ivme ile, asansör sektöründe kısa sürede büyük başarılar elde etti. Yönetim kurulu başkanlığını Atilla Güney KURTKAYA’nın yaptığı kuruluş, büyüyerek yoluna devam etmektedir.
 
Misyon edindiği kalite ve güven standardı ile, projelendirme, üretim, montaj ve satış sonrası hizmet kalitesiyle,büyük başarılara imza atmaya devam edecektir.

 


 

 

Hizmetlerimiz

Montaj
Aksöz Asansör satışını gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra montaj konusuna verdiği ehemmiyet de sınırsızdır. Montajını gerçekleştirdiği asansörlere belli bir süre garanti kapsamında servis hizmeti vermektedir. Montaj işlemleri uzman ekip ve mühendislerden oluşmaktadır. Oluşabilecek tüm problemleri önceden hesaplayan personelimiz sorunsuz bir asansör kullanımı için yapılması gereken tüm işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir.

Bakım
Asansörler kullanım amacı gereği tüm gün çalışan makinelerdir. Bu yüzden doğru projelendirilmemiş montajında eksiklikler bulunan yada revize edilmesi gereken asansörler kısa aralıklara arıza vermektedirler. Asansörlerinizde sık sık problem yaşamak istemiyor asansörünüz için gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorsanız yapılması gerekenleri aşağıda sıraladık ...

Revizyon
Binalardaki kurum ve kuruluşlardaki asansörler görevi gereği 7 gün 24 saat hizmet verdikleri için zamanla teknik ömürlerini tamamlarlar. Bu sebepten dolayı asansörlerinizin için gerekli olan modernizasyonu yaptırmanız gerekmektedir.

Projelendirme
Projelendirilmesi yada revize edilmesi gereken asansörler uzman ekibimiz ve mühendislerimiz tarafından proje alanında incelenir. İncelemesi yapılan proje alanının gerekli çizimleri mühendislerimiz ve teknikerlerimiz tarafından hazırlanır. Hazırlanan çizim ve dokümanlar kısa bir zamanda gerekli departmanlara ulaştırılır. Projelendirme işlemleri müşteri isteği ve danışmanlarımız tarafından belirlenecek olan model ve özellikler mühendislerimiz tarafından onaylandıktan sonra fiyatlandırmak için pazarlama departmanımıza gönderilir. Müşteri ile sağlanmış olan mutabakat sonrası mühendislerimiz çizimleri tekniklere devreder ve projelendirme işlemi sonuçlanmış olur.

Özel Çözümler
Sizin belirlediğiniz ölçüler için en ideal asansör uygulanamalarının düzenlemesi bu sistemin sorunsuz ve teknik şartlara uygun halde yerine getirilmesi sağlanmaktadır.

Lütfen Satış temsilcinizle iletişim kurunuz.

Üretim
Aksöz Asansör pano imalatı ve revizyon kutusu imalatı da gerçekleştirmektedir.Aksöz Asansörün imal ettiği panolar ve revizyon kutuları sektörün önde gelen kuruluşları tarafından kullanılmaktadır. Aksöz Asansör imalatını gerçekleştirdiği ürünlerin tamamını kendi imkanları ve kendi atölyesinde gerçekleştirmektedir. Aksöz Asansör imalatını gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra kendi müşterilerine ve birçok asansör kuruluşuna yardımcı ekipmanlar üretmektedir. Aksöz Asansör üretim alanında ISO 9001 şartlarını yerine getiren sayılı kuruluşlardandır.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER :

 

TEKNİK ÖZELLİKLER :

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

 

TEKNİK ÖZELLİKLER :

 

EKNİK ÖZELLİKLERİ :

Aksöz Asansör sektöründe 20 yılı aşkın süredir hizmet veren, tecrübesi, finansal alt yapısı, teknik kadrosu ve idari departmanlarıyla uluslar arası normları kendi prensipleriyle özümsemiş, ülkemizdeki en önemli asansör işletmelerinden birisidir. Aksöz Asansör adı; kamu kurumları, üniversiteler, oteller, avmler ve bir çok inşaat firmasının asansör ile ilgili hizmetlerde ilk olarak aradığı müesseselerden birisidir. Son beş yılında sektörün gelişiminde aktif görevler alan yönetim kurulumuz, yatırımlarını ve mesailerinin büyük bir bölümünü arge çalışmalarına, asansörde güvenlik standartlarına, satın almadan, ürünlerin son kullanıcıya teslimine kadar gelişen süreçlerde yaşanılan sorunların çözümlerinde harcamışlardır. Aksöz asansör 50’nin üzerinde personeli, ülkemizdeki belli bölgelerinde hizmet veren şubeleri, yurt genelinde içerik ortaklarıyla yaptığı çalışmalarda A kalite kavramının hakkını sonuna kadar veren hizmeti sizlere sunmaktan büyük onur ve gurur duymaktadır.
Kalite her geçen gün daha da aşina olduğumuz bir kavram oluyor. Ancak, toplumda kalite denince ilk akla gelen belli standartlara uyan, güzel, gelişmiş, gibi sıfatların ötesidir, “kalite”. Kalite, kısaca, beklentileri aşmak demektir. Bu tanımıyla da insanlığın, sürekli gelişmenin bir ifadesini içerir. Dinamik bir kavramdır. Çünkü, insanların beklentileri her karşılandığında yükselme eğilimi gösterir.  Bu meyanda müşterilerimizin isteklerini karşılarken, beklentilerin ötesinde hizmet verebilmek bizler için ticari değerlerin ötesinde bir anlam ifade etmektedir. Günümüz şartlarında kalite, yüksek mali değerlerle ifade edilen bir ölçü birimi gibi anlaşılmaktadır. Aksöz Asansör olarak bu anlayışın ötesinde bir hizmeti, düşük maliyetler ile, en kaliteli ürün ve hizmeti sizlere sunmaktır. Siz değerli müşterilerimize, kalite kavramını hizmet aldığı tüm alanlarda eksiksiz olarak yerine getirmeyi taahhüt ediyor, kalite kavramınızı yeniden şekillendirmeye talip oluyoruz. A kalite hizmet bir çok firma için ayrıcalık olarak algılanır, Aksöz’de A kalite hizmet bir standarttır…
 
Süreç yönetimi anlayışında bütünü görebilme, kurumdaki süreç ekipleri ile birlikte çalışma anlayışıyla bilgi ve deneyimini kurumun dinamiklerine uygun olarak süreç iyileştirme ve yönetim anlayışına yansıtabilmektedir.  Aksöz asansör ticari faaliyetlerindeki süreçleri kısaca incelersek;  pazarlama sürecinde en ideal çözümü üretmek, teknik süreçte en güvenilir projeyi hazırlamak, satın alma sürecinde en kaliteli ürünleri kullanmak, montaj ve bakım sürecinde konusunda uzman ekiple çalışmak, finansal süreçte müşteri odaklı çözümler üretmektedir.
 
Öz verili çalışmalarımızı, hizmet verdiğimiz alanlarda kazanmış olduğumuz belgelerle taçlandırdık. Bu sayede ; EN 13015 : 2002 , MODULE H , ISO 9001 : 2000 , OHSAS 18001 : 2007 , TSE , GARANTİ BELGESİ , SATIŞ SONRASI HİZMETLERİ YETERLİLİK , MARKA TESCİL , TMMOB BÜRO TESCİL , TMMOB ASANSÖR TESCİL gibi belgeleri almaya hak kazanmıştır. Çalışma alanlarında yetkili belgelere haiz olan firmamız, ilgili belgelerin alınmasında zorunluluk kabul edilen şartları, her projesinde maksimum seviyede uygulamaktadır.
 
Zamanını ve mali bütçesini sürekli gelişmeye ayıran Aksöz Asansör, asansörde güvenli, kaliteli, ekonomik çözümleri ile sektörde adından sıkça bahsedilen nadir kuruluşlardan biridir. Siz değerli müşterilerimizi bu ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanmaya davet ediyoruz. A kalite hizmeti size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. A Kalite Asansör’de Söz… Aksöz diyerek asansör çözümlerinizde bizimle irtibata geçmenizi temenni ediyor, tüm mesai arkadaşlarımız adına firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ediyoruz.

 

 

Yürüyen Yol-Merdiven

Yürüyen merdivenler, günümüzde insan trafiğinin bulunduğu iş merkezleri, büyük mağazalar, süper marketler, metrolar, havaalanları, hastaneler, fabrikalar, oteller, restoranlar gibi yerlerde insan naklinin sürekli ve güvenli olarak sağlanması için yaygın olarak kullanılan her tip bina için vazgeçilmez taşıma sistemleridir.

 

Servis Asansörü (Monsarj)

Servis asansörleri genelde otel, restoran ve villalarda mutfaktan yemek yenilen kata, tabak, bardak, tepsi taşınmasında kullanılır. sadece yük taşımak amaçlı olarak, insanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanırlar. Küçük tip yük asansörleri olarak düşünebileceğimiz servis asansörleri 50 Kg’ dan 250 Kg’ a kadar değişik taşıma kapasitelerine sahiptir.

Monşarj tipi servis asansörleri, genelde giyotin tipte kapılıdırlar. Giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapanması sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağladığı gibi, yarı otomatik kapılar gibi açıldıklarında yer de işgal etmezler. Hijyenik olmak zorunda oldukları için paslanmaz çelik kabin ve kapılar her zaman için tercih edilmektedir.

Asansörde Talebinize ve Asansör Kuyusuna Uygun Olarak;

 1. Giyotin Tip veya Manuel Tip kat kapı seçenekleri,
 2. İthal veya Yerli Makine Motor seçenekleri,
 3. Tek hız veya çift hız seçenekleri,
 4. Basit kumanda, kattan kata gönderme özelliği,
 5. Tam elektronik mikroişlemci kontrollü kumanda panosu,
 6. Kabin, elektrostatik boyalı veya desenli satine paslanmaz sac kaplamalı duvar özelliklerine sahiptir.
 7. Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken servis asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları ve anti bakteriyel taban malzemeleri seçilir.

 

Engelli Asansörü

Bu asansörlerin özellikleri diğer asansörlerden farklı olarak daha geniş bir giriş kapısı, standart otomatik kapı, buton yerlerinin daha aşağı seviyede yatay pozisyonda bulunmaları ve buton düğmelerinin kabartmalı olması gibi özellikleridir. Kabin içi kontrol paneli ise tekerlekli sandalye ile giren kişinin kullanımına uygun olarak yatay dizayn edilmiştir. Kabin taban kaplaması pürüzsüz ve anti bakteriyel özelliktedir. Engelli asansörleri ve özürlü rampaları engelli insanların hayatlarını kolaylaştıran, isteğe göre ev içinde de kullanılabilen asansörlerdir .

 

sedye Asansörü

Diğer asansörlerden ayrıcalıklı özelliği, hastanın konforlu ve daha sağlıklı, güvenli taşınmasıdır. Elektrik kesilmelerine karşı önlem, ayarlanmış ışık akısı, anti bakteriyel tedbirler, paslanmaz aksam gibi ekstra donamınlar ilave edilmiş asansörlerdir. 1600 kg, 2000 kg ve 2500 kg' a kadar taşıma kapasitesine ve 0-0,40 m/s' den 3 m/s’ ye kadar hıza sahip olan III. sınıf hasta asansörleri tam otomatik veya yarı otomatik olarak tercih edilebilir. Sedyenin asansöre giriş-çıkışında sarsıntı olmaması için kabin katlara göre hassas ayarlanır.

SEDYE ASANSÖRLERİ ÖLÇÜ ve BOYUTLAR TABLOSU
GENEL AMAÇ KABİN KAPASİTESİ (Kg)
Beyan Yükü (kütle) - kg 1600 2000 2500
KABİN EBATLARI (mm) GENİŞLİK (CW) 1400 1500 1800
DERİNLİK (CD) 2400 2700 2700
YÜKSEKLİK (CH) 2300 2300 2300
KABİN ALANI MİNİMUM (m2) 3,24 3,82 4,62
MAKSİMUM (m2) 3,56 4,2 5
DURAK KAPILARI GENİŞLİK (DW) 1300 1300 1300+
YÜKSEKLİK (DH) 2100 2100 2100
KUYU EBATLARI (mm) GENİŞLİK (SW) TK 2400 2400 2700
GENİŞLİK(SW) MK * * *
DERİNLİK (SD) 3000 3300 3300

 

Günümüz şartlarında çoğalan araba sayısı otopark ihtiyacını ortaya çıkarmış ve ciddi bir sorun halini almıştır. Yapılan binalarda otopark için yeterli alan ayrılmadığından, binaların üstü ve bodrum katlarının otopark olarak kullanılmasına olanak sağlamakta, yol ve rampa gibi yer kayıplarını binaya kullanım alanı olarak geri kazandırmaktadır. Kapılar yarı otomatik veya tam otomatik garaj kapısı olarak da yapılmaktadır. Kabin içine araç girdiğinden sürücünün ulaşabileceği yerde bulunan kabin butonu sayesinde sürücü aracından inmeden butona basabilmektedir. İki duraklı sistemlerde sürücü hiçbir butona basmadan, asansör aracı park yerine veya çıkış katına otomatik olarak ulaştırmaktadır.

Panaromik Asansör

Panoramik asansörler açık havada, alışveriş merkezlerinde, tren istasyonlarında vb yerlerde başarıyla monte edilebilmektedir. Panoramik asansörün en büyük özelliği yan ve arka cephelerinin tamamen camdan üretilmesidir. Cazip tasarımları, müşteri beklentilerini ve kullanıcıların kullanım keyfini eşsiz bir şekilde birleştiren özel bir çözümdür. Görsellik açısından asansör tasarımından elde edebileceğinizin en iyisidir.

Bina mimarisine uygun olarak tahrik düzeni elektrik ve hidrolik olarak yapılabilmektedir. Panoramik asansörlerimiz 4 kişiden 21 kişiye kadar çeşitli kapasite ve 0,63 m/sn hızdan 2,5 m/sn hıza kadar çıkabilen özelliklere sahiptirler.

Yüksek hız ve konfora aşırı dikkat edilen binalarda frekans kontrollü hız kontrol üniteleri kullanılmaktadır. Frekans kontrollü sistemler konfor ve hassasiyetin yanında %45 elektrik tasarrufu sağlarlar.

 

Hidrolik Asansör

Kaldırma işi, hidrolik sıvısını, kabini doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bir kaldırıcıya sevk eden ve elektrikle tahrik edilen bir pompa vasıtasıyla gerçekleşen asansörlerdir. Bu asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşmektedir. Hidrolik asansörlerde makine dairesi genel olarak, ilk durak seviyesinde bulunur. Burada bir yağ kazanı ve bunun üzerinde hidrolik makinesi (düzeneği), kumanda panosu ve hidrolik sıvısının içinden geçtiği hortumlar bulunmaktadır. Asansör kuyusu içinde; Kabin, varsa karşı ağırlık, silindir piston sistemi, askı tertibatı ve tamponlar bulunmaktadır. Hidrolik asansörler elektriğin tahrik ettiği pompanın yağı itmesiyle pistonların kabini kaldırması esasına göre çalışır. Pompalanan yağ, hidrolik makinesinden belirli şartları yerine getirerek geçip borular vasıtasıyla silindiri harekete geçirir. Silindir kabine doğrudan veya dolaylı olarak bağlanmış olabilir. Silindirin ittiği kabin, alınan kumanda ile gerekli kata taşınır. Hidrolik asansörler genellikle; Konutlarda, villa ve evlerde, tadilat gören binalarda; bina statiğine ek yük getirilmesinin istenmediği durumlarda (örneğin eski eser tadilatı), fabrikalarda, alış veriş merkezlerinde panoramik olarak kullanılırlar. Asansörler genel olarak, yapılan sözleşmeler gereği her ay gerekli bakımlardan geçmelidir.

 

 

İnsan Asansörü (Elektrikli)

Makina dairesindeki tahrik motorunun kumanda panosundan aldığı komut vasıtasıyla harekete geçip, kabini istenilen yöne hareket ettirmesi yoluyla çalışır. Kabin, karşı ağırlıkla müşterek çalışır. Aralarındaki çelik halatın tahrik kasnağı ile sürtünmesinden kaynaklanan bir hareket vasıtasıyla yukarı aşağı hareket ederler. Kabin ve karşı ağırlık birbirleri ile yaklaşık eşit ağırlıktadırlar. Bu sebeple enerjiden tasarruf edilmiş olmaktadır. Bu tür tahrik makinelerine sürtünme tahrikli asansörler denir. Ayrıca Halat veya zincirin tahrik kasnağı üzerine sarılması ile çalışan asansörlerde mevcuttur. Bu şekilde çalışan asansörlere de tamburlu asansörler denir.

Asansörler taşıma kapasitesine göre türlere ayrılır. Konutlarda kullanılan asansörler; 100, 180, 240, 320, 400, 630, 1000 kg olmak üzere 7 türe ayrılır. Konut dışı yerlerde kullanılan asansörler; 630, 800, 1000, 1200, 1600 kg olmak üzere 5 türe ayrılır. Sağlık tesislerinde kullanılan asansörler; 1600, 2000, 2500 kg olmak üzere 3 türe ayrılır. Asansörler hızlarına göre 0,63 m/sn, 1 m/sn, 1,6 m/sn, 2,5 m/sn ve 2,5 m/sn' nin üzerindeki hızlar olmak üzere 5 çeşittir. Bunlara bağlı olarak asansörlerin kabin, makine dairesi ve kuyu boşluğu ebatları da değişiklik arz etmektedir.Yine bunlara ek olarak asansörler hızlarına göre değişik güçte motor ve fren sistemi kullanmaktadır. Regülatör düzeneği asansör halatlarının kopması durumunda devreye girip kabini frenleyen bir emniyet tertibatıdır.

 


 

Firma Profili

Kaliteli sorunsuz asansör montajları , sürekli yükselme kateden büyüme grafiği ve artan alım gücü rakamlarıyla asansör sektöründe çok önemli bir yere sahip olan Teknik Truva Asansörün temelleri 2000' li yılların başında İstanbul Bahçelievler de Oğuz Şaban Özkan tarafından atılmıştır. 2010 yılı içerisinde 1000 metre kare kapalı alan içerisine taşınmış ve kurumsallaşmanın gerektirdiği her türlü ayrıntıyı mekanına yansıtmıştır. Yeni yerinde siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Teknik Truva Asansör geçmişin deneyimi ve geleceğin inancının birleştiği noktada bugün daha güçlü ve kararlı olarak yoluna devam etmektedir. Asansör sektörüne verilen uzun yılların getirdiği tecrübe ve bilgi donanımı ile her türlü asansörün montaj, revizyon, projelendirme ve bakım hizmetini en gelişmiş teknoloji ürünlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Müşterilerine en kaliteli ve en hızlı hizmet anlayışını öncelikli olarak hedeflemiştir.

Müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla bugün her elemanımız teknik olarak özenle eğitilmektedir. Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. En iyi personeli ve yetişkin insan gücünü firmamıza çekmek , insanımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami fayda sağlamak; verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkân tanımak ve iş birliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı 0luşturmak Firmamızın yıllar boyu devamlılığını sağlamak için seçtiğimiz yoldur.

Müşterilerimiz velinimetimizdir.

Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir.

Bağlı bulunduğu sektörde yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile Avrupa standartları çerçevesinde ürün ve hizmet sunan firmamız konusunda uzman ve deneyimli ekipler çalıştırarak etkin bir yapılaşma sağlamıştır. Kalitesini ve güvenilirliğini içinde bulunduğu sektörün tüm kalite belgelerini alarak pekiştiren firmamız; saygın, istikrarlı, güçlü, ve güvenilir bir kurumdur. Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak en temel görevlerimizdendir. Tüm ilişkilerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uymak ilkemizdir.

Geleceğe giden yolda geçmişten güç ve destek almanın önemi ve bilinci ile ulusal değerlere bağlı kalarak adını marka yapmayı başarmıştır. Başarının anahtarının disiplinli ve planlı çalışmak olduğuna inanır. Hedeflerimizden biride dünyaya açılmaktır , sahip olduğu girişimci ruh, vizyon ve cesaretle asansör sektöründe dünya pazarında da iddia sahibi olacak güç ve karalılığa sahiptir.

Teknik Truva Asansör olarak biliyoruz ki; geleceğimize giden yolda ardımızda bıraktığımız her işimiz bir ayna her müşterimiz bir referanstır.

Güvenimizi aldığımız Türkiye ekonomisine değer katmak dileğiyle...

TEKNİK TRUVA ASANSOR SAN. TİC.

 

 


 

7/24 Kaliteli Kesintisiz Servis Güvencesi

ERSAN servis hizmetleri ile hedefimiz asansörünüzün ömrü boyunca ilk gün tesis edildiği güvenlik şartları, konfor ve performansı ile çalışır durumda olmasıdır. ERSAN bu amaçla sağlıklı işleyen süreçler oluşturmuştur ve bu süreçler kalite yönetim sistemi içersinde güvence altına alınmıştır. 

Sağlam altyapı ile hedefe ulaşmak

Her geçen gün daha fazla asansöre hizmet ulaştırmaktayız. Hücreler halinde büyüme modeli olarak tasarladığımız etkin servis yönetimimiz sayesinde,asansör başına düşen servis sorumlusu, servis asistanı, servis teknisyeni sayımız, araçlar ve ekipman sayıları ve eğitici personel sayıları aynı kalmaktadır.

Servis yönetimi için özel tasarlanmış ERP programımız ile asansörlerimiz ile ilgili her türlü bilgiye anında ulaşabilmekte rapor hazırlayıp (haftalık, aylık, yıllık) sizlere sunabilmekteyiz. 

ERSAN’ da bilgi akışı hızlıdır, siz telefonda servis asistanlarımızdan servis talebinde bulunup telefonu kapattığınız anda asistanlarımız kayıt işlemini bitirmiş olur ve servis otomasyon sistemimiz sayesinde ilgili bölge sorumlusu teknisyenimize anında bilgi ulaşır. Bu sayede siz telefonu kapattığınız anda harekete geçmiş oluruz. Teknisyenlerimizin müdahalesi sonucu merkeze ulaşan bilgi sayesinde servis işinin kalite takibi gerçek zamanlı olur.

 


Binanızda ihtiyaç duyulan ulaşım gereksinmleri için en uygun çözümleri üretiyoruz;

Konut asansörleri, hastane asansörleri, otel asansörleri, iş merkezi asansörleri, yürüyen merdivenler, düşük yük yaşıma kapasiteli monşarj asansörler ve ağır yük taşıma kapasiteli iş asansörleri, engelli platformları, yangın asansörleri, araç asansörleri.

Kaliteli bir asansör; uygun tasarım, verimli malzeme seçimi, kusursuz imalat, yüksek kalitede montaj ve kalite kontrol süreçleri doğru işletme ile üretilebilir. Fakat bütün bu sürecin doğru işlemesi müşterinin gereksinimlerini eksiksiz belirleyen satışa bağlıdır. 

İhtiyacınızı belirleyin;

 

Ersan Hakkında

“Her tür ve kapasitede elektrikli ve hidrolik asansörlerin tasarımı, montajı, imalatı, servisi ve bakımı” konularında, standart paketler ve özel çözümlerle her zaman yanınızdayız. Satış, Tasarım, İmalat, Montaj ve en son olarak Satış Sonrası Hizmetlerile devam eden tüm süreçler içersinde ilgili departman yetkililerimiz ve müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile sizlere akılcı çözümler sunmaktayız. İstanbul’da bölüm müdürlüklerimizin bulunduğu operasyon merkezi binamız ve imalat ve depo alanlarının bulunduğu fabrika binamız ile toplam 6500 metrekare kapalı alanda, tüm amacımız sizlere hatasız ve üstün nitelikli hizmet vermektir. Kuruluş düşüncemizde, bu yatırımları sizlere sağlıklı hizmet ulaştırabilmemizin asgari gerekliliği olarak gördük. 

25 yılı aşkın deneyimimiz ile güncel kalite standartlarını ve teknolojiyi yakından takip ederek; ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi güvencesinde, AB teknik mevzuatı 95/16/EC sayılı asansör direktifine uygun ve modül H yeterliliğinde faaliyet göstermekteyiz. Nihai hedefimiz; mevcut mevzuatlara tam uygunluğun yanı sıra, iştigal alanımız çerçevesince insanlara ve çevreye başka faydalar sağlayabilmek, bu konularda da faaliyet gösterebilmek ve ERSAN markasını güçlendirerek yarınlara taşımaktır. 

Türkiye dışında; Ortadoğu, Kafkasya ve Afrika bölgelerinde, hastane, otel ve iş merkezi asansörleri tesis etmekte ve bu bölgelerdeki faaliyetlerimizi güçlendirerek devam ettirmekteyiz. 

Her gün yüz binlerce kişi ERSAN ile ulaşım sağlıyor veya yüklerini taşıyor.

"Bugüne kadar tesis ettiğimiz asansörlerin her gün kat ettiği toplam yol yaklaşık 39,000km’ dir. Bu da ürünlerimizin dünyanın çevresin de her gün bir tur attığı anlamına geliyor."


Ersan ASANSÖR

 


 

ürüyen merdiven binlerce hareketli parçadan oluşmaktadır. Yürüyen merdivenler yoğun kullanım şartları nedeni ile emniyetsiz bir durumda kalabilir. Yürüyen merdiven sisteminizi daha güven ve emniyetli kullanılabilmesi için mutlaka düzenli olarak bakım personeli tarafından periyodik olarak kontrol ettirmelisiniz. Yürüyen merdiveniniz beklemedik bir şekilde servis dışı kaldı ise bize ulaşabilir, yürüyen merdivende bulunan arızanın kısa bir süre içinde giderildiğine şahit olabilirsiniz. Yürüyen merdiven servis ve bakım hizmetleri hakkında müşteri gama asansör hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

 

Bina, ev, işyeri ve hastanelerinizde bulunan tüm asansörler için markası ve menşei ne olursa olsun asansör bakım onarım konusunda uzun vadeli bir karar vermeden önce gama asansör, asansör servisi ile irtibat kurabilirsiniz. Gama asansör kullanım çeşitlerine göre; şahıs asansörleri, yük asansörleri ve servis asansörlerine profesyonel asansör bakım onarım hizmetleri sunmaktadır. Hidrolik, makine dairesiz ve sürtünme tahrikli tüm asansör çeşitleri için periyodik asansör bakım hizmetleri için uluslararası standartlarda çalışan asansör servisi 7/24 hizmetinizdedir.

Gama asansör'de paket asansör çözümleri ile asansör modernizasyonu işlemi dahil olmak üzere yüksek standartlara ve fonksiyonel özelliklere sahip olan asansör paketleri içinde makine dairesiz asansörler, komple hidrolik ve mekanik asansör sistemleri ve ev, villa tipi asansörler bulunmaktadır. Asansör paketlerimiz ile bina ve işyerlerinizde ekonomik asansör yatırım maliyetleri yanında maksimum performans ve verimlilik elde etmeniz mümkün. Kısa sürede asansör teslimi, asansör montaj süresi ve servis kolaylığı diğer avantajlarımızdır. Tüm asansör paketlerimiz standart ve yönetmeliklere uygundur


 

Gama Asansör

Gama Asansör, asansör sektöründe 30 yıl hizmet vermiş, çalışmalarında uluslar arası sertifikalar kazanmış, kalitesini Türkiye ve dünya'ya kanıtlamış, tescilli bir kuruluş ve bir markadır. Sektöründeki bir çok kuruluşa öncülük eden firmamız, ISO 9001-2000 ,TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, Sanayi Bakanlığı Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi ve Garanti Belgesi gibi tüm asansör sertifikalarına sahip bir firmadır. Kalitesi referansları ile sabitleşmiş olan Gama Asansör, çalışmalarında kazanmış olduğu başarıların haklı gururunu taşımaktadır. İşlem yaptığı her alanda vermiş olduğu taahhütleri eksiksizyerine getiren, asansör kalite standardını daima yüksek tutan, her gün gelişen teknolojiyi aralıksız takip eden ve teknolojik gelişmelerde pay sahibi olan Gama Asansör,müşterilerine en kaliteli ve kesintisiz hizmeti verebilmek için kendini her konuda geliştirmeye devam etmektedir. Elektrikli asansör, hidrolik asansör, yük asansörü, panoromik asansör, engelli asansörü, monşarj asansörü, yatay asansör, sedye asansörü, yürüyen merdiven ve tüm asansör sistemlerinin kurulumlarını asansör servis hizmetleri dahil olmak üzere konusunda tam profesyonelasansör çözümleri sunmaktadır.

 


 

Asansör İstanbul Basın Bültenleri

Asansör İstanbul 2013 Fuar Sonuç Raporu
 
5. Uluslararası Asansör Tasarım Yarışması Sonuç Bülteni
 
Asansör dünyasının İstanbul’daki gövde gösterisi sona erdi
 
Asansör İstanbul 2013, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor
 
Alanında dünya lideri olan Asansör İstanbul Fuarı, kapılarını açtı
 
Bölgenin en büyük Asansör Fuarı 43.152'lik bir ziyaret rekoru ile kapandı
 
Asansör İstanbul 2011 Kapılarını Açıyor!
 
ASANSÖR İSTANBUL 2011 bir salon daha büyüyor, tarihi değişiyor!
 
Asansor İstanbul 2009 Sonuç Bülteni
 
Herkes İçin Başarı!
 
Asansörle bildirişim projelerinde fonksiyon ön plana çıktı…
 
Asansör İstanbul‘07’ye 64 ülkeden 30.000 ziyaret!
 
Asansör İstanbul’07 “yarından önceye” hazır!

 


 

 

Kurumsal
Asansör Sistemleri
Ürünler
Faydalı Bilgiler
Teknik Bilgiler
Destek Hizmetler

 


 

 

 


 

Firma Profili

1986 Yılında Selçuk Yıldız ve Nafiz Çavdar tarafından kurulan Sanel  Asansör, İstanbul da yer alan 2400m2’lik  fabrikasında üretimine devam etmektedir.

Kurulduğu günden bu güne birçok başarılı  projede yer alan, imalat kapasitesi günden güne artan Sanel Asansör de insan asansörleri, makine daireli ve makine dairesiz klasik asansörler, hidrolik sistem  asansörleri, yük asansörleri, hastane asansörleri, araba asansörleri,engelli asansörleri, yürüyen merdiven sistemleri, yürüyen band sistemleri üretilmekte, üretilen ürünler konutlar, fabrikalar, hastaneler, alışveriş merkezleri, hava limanları gibi birçok yaşam alanında kullanılmaktadır.

Teknik hizmet kalitesini en üst düzeyde tutan, can ve mal güvenliği açısından asansör tesis üretimini sağlam,kullanışlı,güvenilir olmasına gerekli önemi gösteren Sanel Asansör’ün üretimi olan ürünler Türkiyenin 81 ilinde güvenle kullanılmaktadır.

Üretimin önemli bir bölümünü ihraç eden Sanel Asansör,özellikle Asya, Balkanlar ve Ortadoğu da önemli bir pazar payına sahip olmakla beraber  dünyanın 21 ülkesinde ürünlerini müşterilerinin kullanımına  sunmakta, 7 ayrı ülkede distribütörleriyle hizmet vermektedir.

Üretim miktar ve kalite düzeyini sürekli ilerleterek pazardaki rekabet gücünü hergeçen  gün  arttıran,yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılımlarıyla yüksek marka bilinirliğini elde etmiş olan Sanel Asansör, oluşturduğu takım ruhuyla işini sahiplenen,iletişim gücü yüksek pratik ve etkin çalışarak vizyonunu daha da ileriye taşıyacaktır.

Yegane hedefimiz Sanel isminin  tüm dünyada kalite ile beraber anılmasını sağlamak ve bu yolda devam etmektir.

 

 

ASANSÖR BİLGİ İŞLEM
ASANSÖR BİLGİ İŞLEMASANSÖR SINIFLARIASANSÖR TARİHİYANGIN YÖNETMELİĞİYÜRÜYEN MERDİVENLER


SEDYE ASANSÖR ÖLÇÜLERİ
İNSAN ASANSÖRÜ ÖLÇÜLERİYÜRÜYEN MERDİVEN ÖLÇÜLERİYÜK ASANSÖR ÖLÇÜLERİ


ASANSÖR ÇEŞİTLERİ
OVİT PARK ASANSÖRÜADVANTAGE LIFTARAÇ ASANSÖRÜHİDROLİK ASANSÖRLERELEKTRİKLİ ASANSÖRLERMAKİNE DAİRESİZ ASANSÖRLERSEDYE ASANSÖRLERİMONŞARJ ASANSÖRLERPANORAMİK ASANSÖRLERYÜK ASANSÖRLERİÖZÜRLÜ ASANSÖRLER

 


VİT, asansör sektöründe 1976 yılından bu yana hizmet vermiş, çalışmalarında uluslararası sertifikalar ve ödüller kazanmış, kalitesini Türkiye ve dünya’ya kanıtlamış, tescilli bir kuruluş ve markadır.

Firmamız OVİT asansör olarak % 100 Yerli sermaye ile kurulmuş olup bu gün 7000m2 kapalı alan içerisinde faaliyetine devam etmektedir. Teknik ve üretim kapasitesini her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Yeni nesil çevre dostu ileri teknoloji ürünleri bünyesinde bulundurmaktadır. Sektör içerisindeki birçok yabancı firma ile ortaklık sağlamıştır. Sektöründeki birçok kuruluşa öncülük eden firmamız Türkiye’nin yerli üreticileri arasında 1. sıradadır. Dünya standartlı asansör sertifikalarına sahip bir firmadır.

İTHALAT ve İHRACAT pazarlama ağında geniş yelpazeye sahip olan firmamız Türkiye’de olduğu gibi tüm komşu ülkelerde dâhil olmak üzere Avrupa pazarında’da başarılı çalışmalara imza atmıştır. Kalitesi referansları ile sabitleşmiş olan OVİT asansör, çalışmalarında kazanmış olduğu başarıların haklı gururunu taşımaktadır.

Üretim ve Montaj faaliyetlerimizde can güvenliğini ön planda tutarak kalite standartlarımızı daima yüksek tutmaktayız. Her gün gelişen teknolojiyi aralıksız geliştiren ve teknolojik gelişmelerde pay sahibi olan firmamız çalışma politikamızdan ödün vermeden siz sayın çözüm ortaklarımıza en iyi hizmeti sağlamaktan onur duymaktadır.

  Ovit Asansör A.Ş.

Ovit Dünya'nın ve Türkiyenin modern yüksek hızlı ileri teknoloji ürünü elektronik kontrollü asansörlere duyulan talebi Türkiye koşullarında en uygun şekilde karşılamak üzere İstanbulda kurulmuştur.

Ovit 1966 yılından bu yana Türkiyenin en prestijli yerlerine modern teknolojiye uygun asansörler sunmuştur. Ovit yüzde100 Türk sermayesi ile kurulan bir Türk şirketidir. Dünyanın yatay ve dikey taşımacılıktaki teknolojisini çoğunlukla Türkiyede uygulayan Ovit ülkemiz açısından milli gelirimizin yurt içinde kalmasını sağlayan nadir firmalardan biridir. Ovit bünyesinde 600 kişiye iş imkanı sağlayan ve iş yoğunluğuna göre de devamlı artan bir potansiyeldir.

Ovit Dünyada ve Türkiyede yıllık 300 pakete aşkın asansör ve yürüyen merdiven monte etmekde ve bu ürünlerinde servis ve yedek parçasını temin etmektedir.

Ovit Dünya'nın ve Türkiyenin modern yüksek hızlı ileri teknoloji ürünü elektronik kontrollü asansörlere duyulan talebi Türkiye koşullarında en uygun şekilde karşılamak üzere İstanbulda kurulmuştur.

Ovit 1966 yılından bu yana Türkiyenin en prestijli yerlerine modern teknolojiye uygun asansörler sunmuştur. Ovit yüzde100 Türk sermayesi ile kurulan bir Türk şirketidir. Dünyanın yatay ve dikey taşımacılıktaki teknolojisini çoğunlukla Türkiyede uygulayan Ovit ülkemiz açısından milli gelirimizin yurt içinde kalmasını sağlayan nadir firmalardan biridir. Ovit bünyesinde 600 kişiye iş imkanı sağlayan ve iş yoğunluğuna göre de devamlı artan bir potansiyeldir.

Ovit Dünyada ve Türkiyede yıllık 300 pakete aşkın asansör ve yürüyen merdiven monte etmekde ve bu ürünlerinde servis ve yedek parçasını temin etmektedir.

Ovit Dünya'nın ve Türkiyenin modern yüksek hızlı ileri teknoloji ürünü elektronik kontrollü asansörlere duyulan talebi Türkiye koşullarında en uygun şekilde karşılamak üzere İstanbulda kurulmuştur.

Ovit 1966 yılından bu yana Türkiyenin en prestijli yerlerine modern teknolojiye uygun asansörler sunmuştur. Ovit yüzde100 Türk sermayesi ile kurulan bir Türk şirketidir. Dünyanın yatay ve dikey taşımacılıktaki teknolojisini çoğunlukla Türkiyede uygulayan Ovit ülkemiz açısından milli gelirimizin yurt içinde kalmasını sağlayan nadir firmalardan biridir. Ovit bünyesinde 600 kişiye iş imkanı sağlayan ve iş yoğunluğuna göre de devamlı artan bir potansiyeldir.

Ovit Dünyada ve Türkiyede yıllık 300 pakete aşkın asansör ve yürüyen merdiven monte etmekde ve bu ürünlerinde servis ve yedek parçasını temin etmektedir. 


Merdiven Korkulukları,Küpeşteler Stair Railings, Banisters

Kapı Yardımcı Elemanları ve Donanımları Supplementary Elements for door

Çevre Düzenleme Elemenları

Landscaping Furnishing

Yönlendirme ve Reklam Sistemleri Directional

Advertising Displays

Merdiven Korkulukları fiyatları,Küpeşteler Stair Railings, Banisters price

Kapı Yardımcı Elemanları ve Donanımları fiyatları Supplementary Elements for door price

Çevre Düzenleme Elemenları fiyatları

Landscaping Furnishing price

Yönlendirme ve Reklam Sistemleri Directional price

Advertising Displays price


Kiremit Çatı Kaplamaları Tile roof Coverings

Çatı Kaplamalaları YArdımcı Öğeleri

Supplementary Elements For roof Coverings

Güneş Enerji ile Isıtma Solar htermal energy

Underlay and Insulation Solutions price

Kiremit Çatı Kaplamaları Tile roof Coverings price

Çatı Kaplamalaları YArdımcı Öğeleri fiyatları

Supplementary Elements For roof Coverings price

Güneş Enerji ile Isıtma Solar htermal energy price

Underlay and Insulation Solutions price


Doğal Taş Plakalar

Natural Stone Plates

İnce Yapı Yardımcı Öğeleri

Elements of completion of structure

DUvar Kaplamaları

Wall Coverings

Yer Kaplamaları

Flor Coverings

 


Görüntülü ve Sesli Haberleşme Sistemleri

Audi-Visual Communşcation Systems

 


Vinçler, Kaldırma Araçları ve Platformlar

Cranes,Lifts and Platforms


Kablolar.

Cables.

Aydınlatma Sistemleri Armatür veDonatılar Lighting System Elements.

Kablo Fiyatları

Cables Price

Aydınlatma Sistemleri Armatür ve Donatılar fiyatları Lighting System Elements price.


Seyahat ve Organizasyon Hizmetleri Travel and Organization

Seyahat ve Organizasyon Hizmet fiyatları Travel and Organization price.


Cam Kapı Aksesuarları Glass Door Accessorries

Cam Kapılar

Glass Doors

Duşakabinn Sistemleri ve Donanımları

Shower Cabin Systems

 


 

Bitüm, asfalt ve Katran Kökenli su ve Nem Yalıtımı

Bituminous, asphalt and tar based

waterproofing and dampproofing

 


 

Bina İçi Genel Donanım Öğeleri Building Interior Accessoris.

Bina İçi Genel Donanım Öğeleri fiyatları Building Interior Accessoris price.


 

 

Pişmiş Toprak Bloklar

Clay Brick Units

Duvar Bileşenleri

Wall Compenents

Kİremit Çatı kaplamaları

Tile Roof Coverings

Pişmiş Toprak Bloklar fiyatları

Clay Brick Units price

Duvar Bileşenleri fiyatları

Wall Compenents price

Kİremit Çatı kaplama fiyatları

Tile Roof Coverings price

 


Beton Bloklar

Concerete Blocks

Duvar Bileşenleri

Wall Components

Döşeme Components

Beton Bloklar fiyatları

Concerete Blocks price

Duvar Bileşenleri fiyatları

Wall Components price

Döşeme Components fiyatları


Boya Uygulama Araçları ve Yardımcı Öğeler

Paint Application Tools and Supplemantary Elements

Boya Uygulama Araçları ve Yardımcı Öğeler fiyatları

Paint Application Tools and Supplemantary Elements price


İç Yüzey Boyaları

Interior Paints

Bitirme Elemanları

Finishing Elements

Dış Cephe Kaplamaları

Facede Claddings

 


Akıllı Konut Sistemleri

Home Control Systems

Akıllı Konut Sistem fiyatları

Home Control Systems price


İçmimarlık, Tasarım ve Danışmanlık Hizmetleri

Architecture, Desing and Conslting Services

Polimer Kökenli Levhalar

Polymer Panels

Polimer Kökenli Dış Cephe Kaplamları

Polymer Based Panel Claddings

Bina İçi Donanımı Dekoratif Öğeleri

Decorative Accessories

İçmimarlık fiyatları, Tasarım ve Danışmanlık Hizmet fiyatları

Architecture prices, Desing and Conslting Services price

Polimer Kökenli Levha Fiyatları

Polymer Panels priec

Polimer Kökenli Dış Cephe Kaplama Fiyatları

Polymer Based Panel Claddings price

Bina İçi Donanımı Dekoratif Öğeleri fiyatları

Decorative Accessories prices


İksa, Zemin Takiviye işleri, istinat duvarları Yapım ve Gereçleri

Trenching Retaining Walla, Soil Improvement works and Tools

Çevre Düzenleme Elemanları Landscaping Furnishings

 

İksa, Zemin Takiviye işleri, istinat duvarları Yapım ve Gereçleri

Trenching Retaining Walla, Soil Improvement works and Tools

Çevre Düzenleme Elemanları Landscaping Furnishings


İç ve Dış Yüzey Boyaları Interior and Exterior Paints

Yalıtım-Mantolama Sistemleri

Insulation-Casing System

Yapı Kimsayalları

Contruction Chemicals

Tutkal grubu, Mobilya ve sanayi boyaları glus, furniture paints, ındustrial paints.

 


Ev mutfağı Donanımı Yardımcı Öğeleri Supplemantary Elements for Home Kitchen

Espana, Glassten, Millenium, Tenlight crystal, retro iridium)

Banyo Donanımı YArdımcı Öğeleri Supplemantary Elements For Bathroom

Havuz Kaplamaları

Pool Covering

Seramik, Granit Seramik, Mermer ve Doğal Taş Ceramic Tiles, Porcelain tiles, Marbles and Natural stones.


İç ve Dış Yüzey Boyaları

Interior and exterior paints

Yalıtım Mantolama Sistemleri

Insulation-Casing System

Yapı Kimyasalları Contruction Chemicals

Tutkal grubu, Mobilya ve Sanayi Boyaları Glues, Furniture paints, ındustrial paints

İç ve Dış Yüzey Boya fiyatları

Interior and exterior paints price

Yalıtım Mantolama Sistem fiyatları

Insulation-Casing System price

Yapı Kimyasalları Contruction Chemicals price

Tutkal grubu, Mobilya ve Sanayi Boyaları Glues, Furniture paints, ındustrial paints price

İç ve Dış Yüzey Boyaları turkey

Interior and exterior paints turkey.

Yalıtım Mantolama Sistemleri turkey.

Insulation-Casing System turkey.

Yapı Kimyasalları Contruction Chemicals turkey.

Tutkal grubu, Mobilya ve Sanayi Boyaları Glues, Furniture paints, ındustrial paints turkey.


Aydınlatma Sİstemleri

Lighting

Aydınlatma Sİstem fiyatları

Lighting prices


Camlar

Glass

Kapılar

Doors

Bölmeler ve Levhalar

PArtitions and Panels

Dış Cephe Kaplamaları

Facede Claddings

Cabins

Cam fiyatları

Glass prices

Kapı fiyatları

Doors prices

Bölmeler ve Levha fiyatları

PArtitions and Panels prices

Dış Cephe Kaplama fiyatları

Facede Claddings prices

Cabins prices


 

Montaj ve Bağlantı Elemanları Miscellaneous Fasteners

Yapı Bağlantı Elemanları

Structure Fasteners

Montaj ve Bağlantı Eleman fiyatları.

Miscellaneous Fasteners price.

Yapı Bağlantı Eleman fiyatları.

Structure Fasteners price.


 

Metal Kökenli Çatı Kaplamaları

Metal Based roof coverings

Metal Kökenli Çatı Kaplama fiyatları

Metal Based roof coverings price


Ev Mutfağı Donanımı YArdımcı Öğeleri Suppemantary Elements for Home Kitchen


Donatı Gereçleri Metal Olmayan.

Non-Metal Reinforcement Metarials.

Bitirme İşlerini Tamamlayıcı Profil ve Elemanlar.

Supplementary Profiles and Elements for finishes.

Cephe Kaplamaları ile ilgili Yardımcı Öğeler Fixing. equipment of facede claddings.

Donatı Gereçleri Metal fiyatları.

Non-Metal Reinforcement Metarials price.

Bitirme İşlerini Tamamlayıcı Profil ve Elemanlar fiyatları.

Supplementary Profiles and Elements for finishes price.

Cephe Kaplamaları ile ilgili Yardımcı Öğeler Fixing price equipment of facede claddings price.


Giydirme Cephe Sistemleri

Curtain Wall Panel Systems

Giydirme Cephe Fiyatları

Curtain Wall Panel Systems price.

Giydirme Cephe Sistem Fiyatları

Curtain Wall Panel Systems price

Giydirme Cephe Fiyatları

Curtain Wall Panel Systems price turket,türkiye


Hazır Sıvalar

Ready-Mixed Plasters

Sıvı Kaplamalar ve Hazır Renkli Sıvalar

Coatings,protective Paints and Ready-Mixed Stucco

Dış Cephe Kaplamaları

Facede Claddings

Dış Cephe Kaplamaları

Exterior Paint

Derz Dolguları ve Seramik Yapıştırıcıları Joint Fillers and Ceramic Adhesives

Şaplar,Örgü HArçları

Cement Coverings, Maasonry Mortars

Hazır Sıva fiyatları

Ready-Mixed Plasters price

Sıvı Kaplamalar ve Hazır Renkli Sıvalar fiyatları

Coatings,protective Paints and Ready-Mixed Stucco price

Dış Cephe Kaplama fiyatları

Facede Claddings price

Dış Cephe Kaplama fiyatları

Exterior Paint price

Derz Dolguları ve Seramik Yapıştırıcıları Joint Fillers and Ceramic Adhesives price

Şaplar,Örgü HArçları fiyatları

Cement Coverings, Maasonry Mortars price


Sıvı Atıklar Toplama, Depolama YArdımcı Öğeleri

Auxiliary Elements of liquid solid waste collection, storage, treatment and disposal

Sıvı Atıklar Toplama, Depolama YArdımcı Öğeleri fiyatları

Auxiliary Elements of liquid solid waste collection, storage, treatment and disposal price


Yapı Kimyasalları

Contruction Chemicals

Isı ve Ses Yalıtımı

Thermal and Sound Insulation

dış cephe kaplamaları

facede claddings

Yer Kaplamaları

Yapı Kimyasalları fiyatları

Contruction Chemicals price

Isı ve Ses Yalıtımı fiyatları

Thermal and Sound Insulation price

dış cephe kaplamaları fiyatları

facede claddings price

Yer Kaplamaları fiyatları


Kalıplar ve İskeleler için Yardımcı Öğeler Supplementary Elements for formworks and scaffolds

Taşyünü ve Mineral lifli ısı,ses ve yangın yalıtım

rock wool and mineral lifli ısı,ses ve yangın yalıtımı

rock wool and mineral fibre thermal and acoustic ınsulation ( ınsulawool)

Bütüm Kökenli çatı Kaplamaları

Bituminous based roof coverings

Kalıplar ve İskeleler için Yardımcı Öğeler Supplementary Elements for formworks and scaffolds fiyatları

Taşyünü ve Mineral lifli ısı,ses ve yangın yalıtım fiyatları

rock wool and mineral lifli ısı,ses ve yangın yalıtımı fiyatları

rock wool and mineral fibre thermal and acoustic fiyatları ınsulation ( ınsulawool)

Bütüm Kökenli çatı Kaplamaları fiyatları

Bituminous based roof coverings price


Harç ve Bağlayacılar

Mortar and Binding Agents

Alçı Bağlayıcıı Levhalar

Plasterboards

Asma Tavanlar ve Tavan Kaplamaları ile İlgili Yardımcı Öğeler ve Taşıyıcı Sistemleri

Supplementary Elements for Suspended Ceilings and ceiling Coverings

Harç ve Bağlayacılar fiyatları

Mortar and Binding Agents price

Alçı Bağlayıcıı Levhalar fiyatları

Plasterboards prices

Asma Tavanlar ve Tavan Kaplamaları ile İlgili Yardımcı Öğeler ve Taşıyıcı Sistemleri fiyatları

Supplementary Elements for Suspended Ceilings and ceiling Coverings prices


Isı ve Ses Yalıtımı

Thermal and Sound Insulation

Dış Cephe Kaplamaları

Facede Claddings

Isı ve Ses Yalıtım fiyatları

Thermal and Sound Insulation price

Dış Cephe Kaplama fiyatları

Facede Claddings price


Görüntülü ve sesli Haberleşme Sistemleri

Audio-Visual Communication Systems


Beton Bloklar

Concrete Blocks

Beton Blok fiyatları

Concrete Blocks price


Donatı Gereçleri

Metal Reinforcement

Yüzey sertleştirici Kimyasallar

Surface Hardener

Donatı Gereç Fiyatları

Metal Reinforcement price

Yüzey sertleştirici Kimyasallar fiyatları

Surface Hardener price


Hazır Sıvalar.

Ready-Mized Plasters.

Alçı Bağlayıcılı Levhalar.

Plasterboards.

Hazır Sıva fiyatları.

Ready-Mized Plasters price

Alçı Bağlayıcılı Levha fiyatları.

Plasterboards prices.


 

Çatı Kaplamaları - Roof Coverings.

Duvar Bileşenleri.

Wall Components.

Isı ve Ses Yalıtımı.

Thermal and Sound InSulation.

Giydirme Cepheler.

Curtain Walls.

Çatı Kaplama fiyatları- Roof Coverings price.

Duvar Bileşenleri fiyatları.

Wall Components prices.

Isı ve Ses Yalıtımı fiyatları.

Thermal and Sound InSulation price.

Giydirme Cephe fiyatları.

Curtain Walls price.


Dilatasyon (Genleşme Derzi Profilleri) Expansion Joint Profiles

Bitirme İşlerini Tamamlayıcı Profiller

Supplementary Profiles For Finishes

Bütüm Kökenli Su ve Nem Yalıtımı

Bituminous Based Waterprooofing (kaubit)

Sıva Filelerive Cam Tekstili Duvar Kaplamaları Glass Fiber Mesh and Glass Textile Wall Coverings

Duvar ve Köşe Koruma Profilleri Hand Rails and Corner guards

paspas sistemleri

doormart systems


Asma Tavan ve Tavan Kaplamaları

Suspended Ceilings and celiling coverings


Dernek

Association

Dernek fiyatları

Association prices


Kapı Yardımcı elemanları ve donanımları

supplementary elements for door

supplementary price, elements for door price


Alüminyum ve Diğer Metal Bölmeler Alüminum and Other Metal Partitions (mbd,sinova, diversa, diversa flush, vetrona,sinova, dorma)

 

Yer Kaplamaları Yardımcı Öğeleri

Supplementary Elements For Floor Coverings

Halılar ve Paspaslar / Carpest and mats tescom

Asma Tavanlar ve Tavan Kaplamaları Suspended Ceilings and ceiling coverings ıntegra, anton vogl,danoline, ecophon, gustafs, owa, armstrong grida t24 troldtekt

Kapılar ve kapı kasaları. doors and door frames lualdi,dorma,master,rema


İnşaat Makinaları

Building Machinery

İnşaat Makina fiyatları

Building Machinery price


Giydirme Cephe Sistemleri

Curtain Wall Panel Systems

Giydirme Cephe fiyatları

Curtain Wall Panel Systems price


Doğal Yapay Yer Kaplamaları.

Natural-Artificial Floor Coverings.

Stair Treads.

Natural-Artificial Floor Coverings price.

Stair Treads price.

Doğal Yapay Yer Kaplama fiyatları.


A-

 

Bitirme Elemanları

Finishing Elements

Bitirme Elemanları fiyatları

Finishing Elements price

 


A-

Yayın Hizmetleri

Publishing Services (boyatürk dergisi)

Turkchem Dergisi, Putech dergisi, Industrial paint, Surface dergisi

Publishing Services prices

Publishing Services turkey


A-

 

Bilişim Hizmetleri

Information Technologies Institution Services

(Hewlett packard

Information Technologies prices Institution Services price

Information Technologies turkey Institution Services turkey

 


A-

İç Yüzey Dekoratif Boyaları

Interior Decorative Paints

Exterior Decorative paints

Hazır Sıvalar

Ready Mixed prices

Interior Decorative Paints price

Exterior Decorative paints price

Hazır Sıvalar fiyatları

Ready Mixed prices

Interior Decorative Paints turkey,türkiye.

Exterior Decorative paints turkey,türkiye.

Hazır Sıvalar turkey,türkiye.

Ready Mixed prices turkey,türkiye.


A-

Ambalaj Gereçleriş

Packaging Equipment (art bant, New Star)

Packaging Equipment price

Packaging Equipment turkey


A-

Deprem Güçlendirme Sistemleri System

For Earthquake Strengthening

For Earthquake Strengthening price

For Earthquake Strengthening turkey.


A-

Vinçler, Kaldırma Araçları ve Platformlar

Cranes, Lifts and Platforms ( palfinger, dalian,Niftylift, skyjack)

 

Cranes price, Lifts and Platforms price ( palfinger, dalian,Niftylift, skyjack

Cranes turkey, Lifts and Platforms turkey( palfinger, dalian,Niftylift, skyjack turkey.


A-

Hafif Çelik Yapı Makineleri ve Yazılımları

Building Machines and software

Building Machines and software price

Building Machines and software prices

Building Machines and software turkey

Building Machines and software tu0rkey


A-

Yapı Kerestesi

Building Timbers

Ahşap Levhalar

Wood Panels

Ahşap Kökenli Yer Kaplamaları Wooden Derivated Floor Coverings

Building Timbers price

Wood Panels prices

Building Timbers price turkey

Wood Panels prices turkey

Building Timbers turkey

Wood Panels turkey


A-

 

Aydınlatma Sistemleri ( led aydınlatma) Lighting Systems ( LED lightg)

Kesintisiz Güç Kaynakları (kepenkler ve Kapılar için)

Uninterrupted Power Sources-UPS (for roller sg-hutters and doors) (EX-EN)

Elektronik Bilgilendirme Sistemleri (LED Mesaj ve Bilgi Panoları)

Electronic Information, Orientation and Introducing Systems (LED Mesaj ve Bilgi Panoları)

Introducing Systems (led Message and Information Boards ) (colorled)

Uninterrupted Power Sources-UPS price (for roller sg-hutters and doors) (EX-EN)

Uninterrupted Power Sources-UPS turkey,türkiye. (for roller sg-hutters and doors turkey) (EX-EN)

Electronic Information price, Orientation and Introducing Systems price

Electronic Information turkey, Orientation and Introducing Systems turkey.


A-

Drenaj İşleri.

Drainage works (akıllı drenaj)

Drainage works price.

Drainage works turkey,türkiye.


A-

 

Merdiven Korkulukları, Küpeşteler ve Diğer YArdımcı Öğeler ( Paslanmaz Çelik)

Stair Railings, Banisters and Other Elements (stainless steel)

 

Cam Bağlantı Elemanları (paslanmaz çelik) Glass Connection Elements ( stainless stell)

Connection Elements price( stainless stell)

Connection Elements turkey,türkiye( stainless stell)


A-

 

Bitirme İşlerini Tamamlayıcı Profil ve Elemanları

Supplementary Profiles and Elements for finishes

 

 


A-

 

Ahşap Kapı ve Pencere Sistemleri

Wooden Door and Window Systems

Wooden Door price and Window Systems prices

Wooden Door and Window Systems turkey, türkiye

 


A-

Çevre Düzenleme Elemanları

Landscaping Furnishings

 


A-

 

Yer Kaplamaları YArdımcı Öğeleri Supplementary Elements For Floor Coverings (antislip, Concept floor)

 

Yer Kaplamaları

 

Floor Coverings

 

Floor Coverings price

Floor Coverings turkey,türkiye


A-

Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknojojileri Fuarı

 


A-

 

Yatılım Levhaları İle Dış Cephe Kaplamaları

Claddings with

Claddings with price

Claddings with turkey,türkiye


A-

 

Giydirme Cephe Sistemleri

Curtain Wall Panel Systems

Giydirme Cephe Fiyatları

Curtain Wall Panel Systems price

Curtain Wall Panel Systems turkey,türkiye


A-

 

Duvar Kaplamaları

Wall coverings

Wall coverings fiyatları

Duvar Kaplama fiyatları

Wall coverings price

Wall coverings turkey,türkiye


A-

 

Halılar ve Paspaslar

Carpets ve Mats (Coral, Flotex, Tessera)

Polimer Kökenli Yer Kaplamaları

Polymer Based Floor Coverings

Polymer Based Floor Coverings fiyatları

Polymer Based Floor Coverings price


A-

 

Alüminyum Profil

Aluminium Peofile

Alüminyum Profil fiyatları

Aluminium Peofile price

Aluminium Peofile turkey

 


A-

 

Donatı Gereçleri (metal olmayan)

Non-Metal Reinforcement Metarials

Donatı Gereçleri fyatları

Non-Metal Reinforcement Metarials price

Non-Metal Reinforcement Metarials turkey,türkiye


A-

 

Halılar ve Paspaslar

Carpets and mats (promat,can QUİCK, micra, mat,troy, thinline,kirpi)

Carpets and mats price

Carpets and mats turkey,türkiye


A-

 

Malzeme Biçimlendirme Araç ve Makineleri

Material Shaping Tools and Machinery

Malzeme Biçimlendirme Araç ve Makine fiyatları

Material Shaping Tools and Machinery price.

 


A-

 

Çevre Düzenleme Elemanları, Landscaping Furnishings


A-

 

Pencere Sistemleri, Window Systems


A-

 

Metal Kökenli Çatı Kaplamaları, Metal Based Roof Covering

Soğuk Depo Duvar Panelleri

Cold Store wall panels

Metal Kökenli Çatı Kaplamaları fiyatları

Cold Store wall panel price


A-

 

Alüminyum Dış Cephe Kaplamaları

Alüminum Facede Claddings

Alüminum Facede Claddings prices

Alüminyum Dış Cephe Kaplama Fiyatları


A-

 

Kış Bahçelerş ve Balkon Kapama Sistemleri

Winter Gardens and Balcony Glazing Systems ( Dört Mevsim tente Sistemleri, pergo-tech)

Çadırlar,Tenteler ve Tekstil Örtüler Tents and Textile Covers


A-

 

Ahşap Kökenli Bölmeler

Wood Derivated Partitions (altınbölme)

Alminyum ve Diğer Metal Bölmeler, Alüminum and Other Metal Partitions

Alminyum ve Diğer Metal Bölmeler, Alüminum price and Other Metal Partitions


A-

 

Yayın Hizmetleri, Yayın Hizmetleri Fiyatları

Publishing Services


A-

 

Boya Uygulama Araçları ve Yardımcı Öğeler

Paint Application Tools and Supplemantary Elements

Paint Applicationprice, Tools and Supplemantary price, Elements price


A-

 

Giydirme Cephe Sistemleri

Curtain Wall Panel systems

Dış Cephe Kaplamaları

Facede Claddings


A-

 

Toprak Kazı ve Yükleme Makineleri

Excavators

İş Makineleri Building Machinery


Çatı oluğu ve Yağmur iniş Sistemleri

Downpipes,Gutters,Hangers,Roof Drain Systems


Çatı Kaplamaları

Roof Coverings

Cephe Kaplamaları Yardımcı Öğeleri

Supplementary Elements For Roof Coverings


Polimer kökenli Likit Su Yalıtımu ve Poliüretan Mastikler

Polymer Based Waterproofing and Polyurethane Sealants (tortoise)


Prefabrike Çelik Yapı Elemanları - Prefabricated Stell Building Elements (Highspan)

Trapez Profilli Galvanize Lavhalarla Oluşan Döşemeler

Floors Constituted with Trapezoidal Galvanized Panels

Asma Tavanlar ve Tavan Kaplamaları

Suspended Ceilings and ceiling coverings

Çatı Kaplamaları

Roof Coverings

Facede Claddings


Hazır Sıvalar - Ready-Mixed Plasters (all Perlitli Sıva Alçısı, All Saten Perdah Alçısı)

Ready-Mixed Plasters prices


Kapı Yardımcı Elemanları ve Donanımları - Supplementary Elements For Door ( r-tec)

Kapılar - Doors (Con-Tech)

 


 

Doğal-Yapay Taş Dış Cephe ve Yer Kaplamaları ( mermer,traverten,oniks)

Stone Facede Claddings and Flooring (marble, travertene, onyx) (anatolia phrigya stone)

ev mutfağı donanımı yardımcı öğeleri (mermer, traverten,oniks

Supplemantary elements for home kitchen

marble,


 

Polimer Kökenli likit su ve Nem Yalıtımı Polymer Based Liquid waterproofing and dampproofing

olymer Based Liquid waterproofing and dampproofing price


 

Şantiyede Yapılacak Ölçme ve Kontroller için Gerekli Araçlar

Necessary Tools For on-site Surveying and control

Necessary Tools For on-site Surveying and control price


 

Montaj ve Bağlantı Elemanları Miscellaneous Fasteners

Bitirme İşlerini Tamamlayıcı Profil ve Elemanlar

Supplementary Profiles and Elements for finishes.

Supplementary Profiles and Elements for finishes price.


 

Kalıp ve İskele Türleri ve Donanımı Types and equipment of formwork and scaffolds.

Types and equipment of formwork and scaffolds price.


 

Kompozit Dış Cephe Kaplamaları - Composite Facede Claddings

Composite Facede Claddings price


 

Çadırlar, Tenteler ve Tekstil Örtüler Tents and Covers

Yöykem Tentes Çadır

Tents and Covers Price


 

Dış Cephe Kaplamaları - Exterior Facede ( Eurowoodpan)

Kış Bahçeleri ve Balkon Kapama Sistemleri

Winter Gardens And Balcony Glazing Systems

Pencere Sistemleri ( Window Systems )


 

Doğal - Yapay Taş Yer Kaplamaları Natural and Artificial Stone Flor Covering. ( Rosso Levanto)

Natural and Artificial Stone Flor Covering price. ( Rosso Levanto)


 

Yapı Marketi Hizmetleri - Building Markets.

 

30.10.2013


 

Akustik ve Ses Düzenleyici Ürünler Acoustic and Sound Control Products ( parmephon)

Acoustic and Sound Control Products Price ( parmephon)


 

Çocuk Bahçeleri Donanımı - Playgorund Equipment (aksapark, play time, park tasarım, aksa peyzaj, plastdeck)

Kent Mobilyları

Street Furniture

 


 

Isıtma Araçları - Heating Equipment ( Invicta, Totem)

 


 

PROFİL - Duvar Kaplamaları, ile ilgili Yardımcı Öğeler Supplementary Elements For Wall Coverings Profil.

Bitirme Elemanları.


 


 

FİRMA REHBERİ

 

<Çelik Konstrüksiyon - Sandvç Panel - Akusik Uygulama (yanmaz panel)- Prefabrik Yapılar> fİYAT lİstesİ
Tüm Ürünlerin Fiyat Listesi
yöykem haber HABER
" Yöykem Çelik Faaliyetlerine Basladı"devamı..
13 EYLÜL 2013 -


Sirketimizin Satmış Oldugu Tüm Ürünler, Türkiyenin En Büyük Üreticilerinden Tedarik edilmektedir ve Tüm Ürünlerin Sertifikaları Bulunmaktadır.  devamı..

Güncel Projelerimizi Takip Edin...

 

100 m2 Çelik Çatının Maliyeti Nedir?

Çelik Çatı Kaplamasında Hangi Ürünleri Kullanabilirim?

Çelik Çatının Ömrü Ne kadar?

Çelik Çatının İnsanSağlığına Etkileri Nelerdir?

Çelik Çatı Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çelik Çatı da Hangi Profilleri Kullanabilirim, Çelik Çatının Yük Taşıma Kapasitesi Nedir?

 

 

 

Çelik Çatı

 

<yöykem iletişim> ADRES

Turgut Özal Bulvarı Pelit Sokak. No: 1 Taşdelen/Çekmeköy İstanbul TURKEY

+90 532 794 49 53 :yyoykem@gmail.com