yöykem çelik konstrüksiyon ürün ve hizmetleri

HİZMETLERÜCRETSIZ KESIF

<yöykem çelik konstrüksiyon ürün ve hizmetleri>

YÖYKEM, 10 yILI AŞKIN SÜREDİR SANDVİÇ PANEL

YAPI TASARIMI

NAKLiYE

Sandviç Panel Montajı

yöykem çelik konstrüksiyon ürün ve hizmetleri
devamı...
yöykem çelik konstrüksiyon ürün ve hizmetleri
devam...
yöykem çelik konstrüksiyon ürün ve hizmetleri
devamı....

 

• Fabrika ve Depo Binaları

• Spor Yapıları

• Endüstriyel yapılar

• Soğuk Hava Depoları

• Çatı ve Cephe Kaplamaları

• İş Merkezleri

• Mantar Deposu Yapımı

• Tavuk Kümesi Yapımı

• Çelik Çatı Yapımı

• Cephe Kaplama

• Dış Cephe Akustik Uygulama

• Isı Yalıtım

• Ses Yalıtım

• Su Yalıtım

 

konularında tasarım, uygulama hizmetleri vermektedir.

 

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Çelik konstrüksiyon yapılar betonarme yapıların sağlayamadıkları avantajları sunan, taşıyıcı sistemin metal kolon ve taşıyıcılar ile oluşturulmasıyla gerçekleştiren yeni nesil, teknolojik bir yapı sistemidir. Uzun vadede kalıcı ve güvenilir hizmet sunan çelik konstrüksiyonyapı teknolojisini özellikle büyük yapılar ve çalışma sahaları için sunan firmamızın çelik konstrüksiyon yapıların avantajları ve kullanım alanları ile ilgili çıkarttığı dökümanı okumak için sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik çatı hizmetini sorunsuz sunan firmamız, yapılacak çelik çatı hakkında büyük bir tecrübe ve araştırma geçmişine sahiptir. Gerçekleştirdiği referans hizmetlerine bakarakta çelik çatı sektöründeki aktif faaliyetlerini görebilirsiniz. Çelik çatı yapının varolan ağırlığına ek yük oluşturup deprem gibi önüne geçilemez, can ve mal kaybına sebep olacak afetlerde en yüksek dayanıklılığı sağlayan, estetik, kaplama ve çatı görünüm tipine göre daha teknolojik bir şekilde kaliteyi sembolize eden bir çatı çeşitidir. Diğer yapılarda olduğu gibi bina çatı çevresinin üzerine yine çatı görünüm projesinin müşterinin onayladığı biçimde yapılmasıyla elde edilen konstrüksiyon çatı biçimidir.DHN Çelik neden çelik konstrüksiyon çatı daha kaliteli sorusuna özel bir cevap hazırladı. Bunu okumak için Neden Çelik Çatı sayfamızı ziyaret ediniz.

 

 

Sektördeki Diğer Faal Görevler

DHN Çelik çelik konstrüksiyon ve çatı sektöründe projelendirme hizmetleri, iş öncesi keşif, tasarım ve destek hizmetlerini sunmaktadır. Ayrıca bunun yanısıra araştırma ve maliyet analizi, malzeme, ürün tedariği, şantiye kurulumu, üretim, montaj, anahtar teslim proje hizmetlerinide vermektedir. Çatı sistemleri için çatı analiz raporları, çatı dayanılırlık ve ortam şartlarına göre proje testleri, proje tasarımınıda aktif olarak yürütmektedir. DHN Çelik dilediğiniz taktirde size genç ve dinamik kadrosuyla çatı ve konstrüksiyon hizmetinin verildiği bölgeye şantiye kurulumuda sağlamaktadır.

 

Sandviç Panel Nedir?

Sandviç Panel, iki kat boyalı galvaniz sac veya alüminyum levha arasına
muhtelif kalınlık ve yoğunlukta poliüretan enjeksiyon uygulanarak imal edilen
kompozit çatı ve cephe kaplama malzemesidir.

Yüzey kaplaması olarak kullanılan estetik malzemelerdir. Çatı, cephe ve soğuk oda paneli olarak ayrılırlar. Sandviç Paneller, montaj kolaylığı ve aksesuar seçenekleri ile yapılarda alternatif çözümler sunan üstün nitelikte çatı ve cephe kaplama ürünleridir. Sandviç Panel kullanıldığı alanlarda oldukça üst seviyede ısı, su ve ses yalıtımı sağlar, yapılarda sıva ve boya gibi kaplamalara ihtiyaç bırakmaz.

Alt ve üst yüzeyler de kullanılan galvanizli sac, Coil Coating teknolojisi ile boyanmaktadır. Bu teknoloji, panellerin dış ortam koşulların da uzun yıllar boyunca korozyona dayanıklı ve çeşitli renk seçeneklerine sahip olmasını sağlar. Panel üretiminde değişik kalınlıkta yalıtım dolgusu, alüminyum ve sac kullanımı, farklı taşıyıcı sistemlere ve yapılara adapte olabilen malzeme seçenekleri sunmaktadır. Sandviç panel’de yalıtım malzemesi öncelikli poliüretan sonra da taş yünü ve polystrendir ( EPS ). Boyalı metallerde Polyester, PVDF, Plastisöl ve poliüretan boya çeşitlerinden biri kullanılmaktadır. Genelde, Sandviç Paneller için metallerde uygulanan standart boya çeşidi polyester boyadır.

Polyester Boyalı Sac 0,50 mm kalınlıkta ve üst yüzeyi 25 mikron polyester esaslı boya ile boyanmış, iç yüzeyi ise astar boyalı galvaniz sactır.

Sandviç Panel, projelere uygun boylarda üretilmesinden dolayı montaj kolaylığı sağlar aynı zamanda fire vermeden çatı ve cephelerin kaplanmasında etkin olur. Düşük ağırlık yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.

Kullanıldığı yerler; Sanayi yapıları, şantiye yapıları ( konteynırlar ), tavuk çiftlikleri, soğuk oda depoları, alışveriş merkezleri, silolar, zirai yapılar ve spor tesisleri gibi taşıyıcı sistemi çelik ve prefabrike beton olan yapılarda tercih edilir.

 

Isı Yalıtımı ve TS 825

Dünyadaki enerji kaynakları hızla tükenmektedir. 1973 petrol krizinden sonra enerji fiyatlarının artmasıyla ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu konuları her zamankinden daha fazla önem kazanmıştır.

Isı yalıtımının, ev ve ülke ekonomisi başta olmak üzere, yapılar ve çevre üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Örnek olarak, aşağıdaki grafikte Almanya’daki konutlarda m2  başına yıllık ortalama fuel-oil sarfiyatı incelenmektedir. Görüldüğü gibi, Almanya’da 1970’lerde izolasyonsuz binalardaki 22-27 lt/m2/yıl fuel-oil sarfiyatı, 2002’de yeni binalarda 3-7 lt/m2/yıl sarfiyatına düşmüştür.

Atermit olarak amacımız, TS 825’e uygun olarak üretilen ürünlerimiz ile ülkemizdeki yakıt sarfiyatını da Avrupa’da olduğu gibi %80 azaltmaktır.


Isı yalıtımı ile enerji tasarrufunun yaygınlaştırılmasına yönelik olarak, TSE, Bayındırlık Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı nezdinde gerçekleştirilen çalışmalar ile TSE 825 “Binalarda Isı Yalıtım Kuralları” standardı Mayıs 2008’de revize edilmiş ve Haziran 2000’den itibaren de yeni inşa edilecek binalarda uygulanması zorunlu haline gelmiştir. Isı yalıtımı uygulama zorunluluğu, belediyelerin ilgili bölümleri ve yapı denetim firmalarınca denetlenmektedir.

Konu ile İlgili Dokümanlar

 

 

 

<yöykem çelik konstrüksiyon ürün ve hizmetleri> ADRES
Güngören mah. Sinan Sok. 5/3 Tasdelen / ÇEKMEKÖY / ISTANBUL
EL : +90 532 794 49 53
e-mail:yyoykem@gmail.com